Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 6)

Audioweb.cz » Smetiště » Nějací zahrádkáři? A ještě byt, aktualizuji. Po 2 letech.

  Stránky: 1 2 3 ... 6 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 119]

(upravil stiglitz 1. 3. 2017 21:58)

Téma: Nějací zahrádkáři? A ještě byt, aktualizuji. Po 2 letech.

Ahoj všem, protože jsem tu našel hodně zvídavých lidí, a hodně těch kteří něco ví, zakládám vlákno o nejrůznějších věcech, které bych rád rozebral a i když jsem se svěřil ve vláknu  "čím jste si udělali radost.." s koupí zahrádky čeká mne v podstatě rekonstrukce snad všeho, a i dost otázek, a vhodné vlákno tu není.
Rád bych teď znal tohle. Je rozdíl co se týká funkčnosti mezi tímhle
http://zbozi.akcniceny.cz/zatloukaci-ko … a-1279226/
a tímhle
http://www.zemnivruty.cz/produkt/47-ksf-u-66x730-91
Manželce se pochopitelně líbí levná varianta, ale nejsem s to jí vysvětlit, proč bychom měli dávat několikanásobek za něco co je v zemi a není vidět.
Potřebuji postavit pergolu. Díky. Betonovat se mi nechce, dílem i pro to, že tam není proud.

(upravil Dohnalik 12. 4. 2015 22:48)

Re: Nějací zahrádkáři? A ještě byt, aktualizuji. Po 2 letech.

Tyjo, asi bych si nelajzl stavět pergolu bez betonování...ten šroub an tom druhým taky nevypadá extra pevně, ono když vítr zabere, tak je podle mě jedno, která z těch dvou tam je. Spíš bych si postavil něco vlastního. Nějakej slušnej kus ocelovýho silnýho plechu (čtverec) a na to kolmo doprostřed navařit něco jak jsi poslal...vykopnout díru, dát to tam a pak to zaházet, klidně i kamením a podobně, podle mě to bude držet daleko líp.

(upravil kudlibabka 13. 4. 2015 6:42)

Re: Nějací zahrádkáři? A ještě byt, aktualizuji. Po 2 letech.

Ta vec z toho prvniho odkazu nic moc,zemni vruty se bezne pouzivaji a funguji... zalezi jaky tam je podlozi...ja pouzivam misto betonovani jinej postup...rucnim zemnim vrtakem o prumeru 15cm vyvrtam diry hluboky cca 80cm do kterych dam dubovy nebo akatovy kuly,natesnim sterkem,na to pak stavim dalsi konstrukci...pripadne jsou ty kuly pouzitelny jako soucast ramu konstrukce...rychly,levny,pevny...
https://lh6.googleusercontent.com/-ggZN … 529-01.jpg
https://lh6.googleusercontent.com/-a91z … 070-01.jpg

Re: Nějací zahrádkáři? A ještě byt, aktualizuji. Po 2 letech.

Na umíchání trošky betonu elektrika není potřeba.

Re: Nějací zahrádkáři? A ještě byt, aktualizuji. Po 2 letech.

no kdyz je zaklad pod sloupek z betonu,mel by byt 80cm,coz je nezamrzna hloubka,tam uz se neco vejde...ale rucni michani betonu nasucho a nasledny prokropeni zase tak narocny neni to je pravda,navic se to da prolozit sutrama...

(upravil stiglitz 13. 4. 2015 9:28)

Re: Nějací zahrádkáři? A ještě byt, aktualizuji. Po 2 letech.

Díky za odpovědi, tam jde o to, že svah mírně jede, za těch pár let je to docela znát. Myslím, že vrut přesadím, ale betonovou patku bych musel vykopat. Tedy v případě, že se to hne. Míchat beton nasucho by se dalo, ale jsou lidi, co říkají, a dočetl jsem se to i v jednom vláknu, že když se to prokropí, voda stáhne beton dolů, a nahoře zůstanou povětšinou jen šutry, ale nevím.
Kudlibabka: a jak je to s tím akátem, nebo dubem v zemi, aby to po pár letech nevyhnilo, nevím...

(upravil PB 13. 4. 2015 10:53)

Re: Nějací zahrádkáři? A ještě byt, aktualizuji. Po 2 letech.

Beton se dá dělat tak. že se při přehazování z hromady na hromadu postupně přidává cement, po důkladném promísení na sucho se obdobným způsobem zvlhčí, t. j. trochu se kropí konví, pak se ješte přehodí aby byl stejnoměrně vlhký. Jde to poměrně rychle a beton je celkem kvalitní.
Pokud si koupíš připravenou směs v pytli, tak pochopitelně stačí ta druhá fáze.

Re: Nějací zahrádkáři? A ještě byt, aktualizuji. Po 2 letech.

2PB:je videt ze se vyznas,Pavle...to ses naucil na matfyz?
2stiglitz:dub v zemi neshnije ani za 100let...musi byt ale bez bělu...akat běl nema,tim je to jednodussi...vsechny stredoveky a starsi stavby zakladany na mokrinach jsou na dubovych kulech...

(upravil zdenek00 13. 4. 2015 13:16)

Re: Nějací zahrádkáři? A ještě byt, aktualizuji. Po 2 letech.

Ty zemní vruty se používají už řadu let, zkušenosti jsou dobré. Já osobně bych použil šroubovací, ne ty zatloukací. Jediný problém může být, že se nedodrží kolmost při zavrtávání - doporučuje se předvrtat nebo nějakou tyčí se špičkou předem narazit díru kolmo, aby se vrut chytl.
Jinak ta přehazovaná cementová směs se běžně udělá v dobré kvalitě i bez míchačky, jak ostatně psal už PB. Nesmí se na jedno místo vylít kýbl vody, ale pomalu skrápět.
Na běžnou klasickou pergolu by měly jít použít bez problémů oba způsoby, pokud je to rostlá zemina. Do nějaké navážky s šutrama se vrut nehodí.

Re: Nějací zahrádkáři? A ještě byt, aktualizuji. Po 2 letech.

Mirku: takto jsme stavěli kdysi dávno základy chaty, dodneška je ten beton pevný, jak jsem měl možnost vyzkoušet, když jsem tam sekal díru pro odpad, to byl horor. A to jsme to s cementem nepřeháněli. Důležitý je aby vody bylo tak akorát, a aby se beton udusal. Záleží taky na kvalitě písku, dobrý je přidat kvalitní drobný štěrk. Nevíte někdo jak se stavěli ŘOPÍCI? Měli na to nějaký míchačky?
Dubová kláda v lese shnije cca za 10 let. Pod Karlovým mostem vydržely skoro 700 let.

Re: Nějací zahrádkáři? A ještě byt, aktualizuji. Po 2 letech.

Ak sa dobre pamatam, tak na chemii (asi na strednej) sme sa ucili chemicku reakciu tvrdnutia cementu/betonu/malty a ucitel nam hovoril, ze ak ma cement pristup ku vlhkosti, tak stale viac a viaccasom tvrdne... Takze cim starsi, tym lepsi = tvrdsi.

(upravil mechanik 14. 4. 2015 20:03)

Re: Nějací zahrádkáři? A ještě byt, aktualizuji. Po 2 letech.

kudlibabka napsal:

dub v zemi neshnije ani za 100let...musi byt ale bez bělu...akat běl nema,tim je to jednodussi...vsechny stredoveky a starsi stavby zakladany na mokrinach jsou na dubovych kulech...

Benatky smile Ale údajne voda vadí menej než prudké zmeny - mokro, soucho.

Re: Nějací zahrádkáři? A ještě byt, aktualizuji. Po 2 letech.

Benatky doporucuju co nejdriv navstivit...pamalu se hrouti...
Pro drevo v zemi (kuly) je opravdu nejhorsi ten prechod mokro sucho....

Re: Nějací zahrádkáři? A ještě byt, aktualizuji. Po 2 letech.

Tak zemní vruty asi zavrhnu, je to navážka. Jdu do betonu.

Re: Nějací zahrádkáři? A ještě byt, aktualizuji. Po 2 letech.

Pokud je to navazka zkus vyvrtat diry rucnim zemnim vrtakem a zabetonovat...

Re: Nějací zahrádkáři? A ještě byt, aktualizuji. Po 2 letech.

Já se se zemním vrtákem dost navztekal, nakonec jsem sundal násadu z krumpáče, to železo jsem napích na lešenářskou trubku tímhle "toolem" jsem vykopal ďoury v zemi, kde to byl samej kámen.

Re: Nějací zahrádkáři? A ještě byt, aktualizuji. Po 2 letech.

Pokud budeš dělat menší množství betonu, tak to někdy dělám tak, že místo přehazování z hromady na hromadu to přesejpám z jednoho kbelíku do druhýho jinak je postup stejný.

(upravil zdenek00 15. 4. 2015 9:05)

Re: Nějací zahrádkáři? A ještě byt, aktualizuji. Po 2 letech.

Možná i koupit hotovou suchou směs, na ty základky by toho bylo pár pytlů, jeden (40 kg) se dá koupit už kolem stovky.
Edit.: pokud by sis mohl někde půjčit zemní vrták, bylo by to ideální.

(upravil Hippo007 15. 4. 2015 9:34)

Re: Nějací zahrádkáři? A ještě byt, aktualizuji. Po 2 letech.

Beton míchám hráběmi v kolečkách.

Zemní vrták Ty plechy nemusí být 2 nad sebou. Mám jen jeden a stačí to.

Re: Nějací zahrádkáři? A ještě byt, aktualizuji. Po 2 letech.

Zemní vrták má pantáta.
MirouP: takhle jsme dělali kdysi sloupky na bránu k plotu, co neužší díru, vybíral jsem to plechovkou, kam až jsem dosáhnul. Nadloubat, plechovkou vytahat, a znovu. A brána drží jako ďas.
Koupím suchou směs, zase toho nebude tolik.

Příspěvky [1 až 20 z 119]

  Stránky: 1 2 3 ... 6 »»»

Audioweb.cz » Smetiště » Nějací zahrádkáři? A ještě byt, aktualizuji. Po 2 letech.

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£