Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 8)

Audioweb.cz » Dílna » Bezolovnaté (lead free) pájky

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 ... 8 »»»

RSS

Příspěvky [41 až 60 z 148]

Re: Bezolovnaté (lead free) pájky

Jako sorry, ale pájím už nějakej pátek a tohle jsou kecy. Na trafopáječce vydrží to tavidlo asi tři sekundy, tzn. než to přenesu na to, co pájím, tak je to pryč. Takže může být třeba z hovna a je to úplně jedno. Na mikropájčce to možná vydrží, ale vyvzlíná někam centimetr od špičky, takže taky na hovno.

Tavidlem se nikdy nešetří, to je základ. Jste líní to pak čistit nebo co jako?

Web

(upravil Hazys 29. 3. 2015 13:41)

Re: Bezolovnaté (lead free) pájky

Hochu, na to jak jsi tu kratko si tu docela oteviras usta... a zvlast na lidi co ti k tomu maji co rict...

Mimochodem, asi moc pajet ani neumis, kdyz si myslis, ze na mikropajecku se pajka nabira.

Re: Bezolovnaté (lead free) pájky

Pokud pájím třeba nějaké tlusté licny trafopájkou, tak kalafunu snad asi použiju, ale na běžné pájení na DPS přece nahřeju hrotem spoj se současným přiložením konce cínové pájky, tam ani nevím, jak bych kalafunu ještě zvlášť dodával. Nebo to říkám blbě?

Re: Bezolovnaté (lead free) pájky

Jako sorry, mám tři platný ESA certifikáty pro pájecí space smile Tam je pravda, že je tavidlo naprostý základ, ale pokud koupíš multicore pájku s dobrým tavidlem, tak rozhodně nepotřebuješ přidávat další, spíš to zkurvíš, když smíchaš dvě tavidla na různé bázi (organickou kalafunu a anorganický fluxy nějaký...).
Mám tu ROL0 tekutou kalafunu certifikovanou pro tyhle vojenský a vesmírný účely a nedám na ni dopustit...ale používám ji výjimečně, když pájím třeba mnohapinový integráče minivlnou...při použití kvalitní pájky jsem nikdy neměl potřeba tavidlo přidávat.

Ale vzhledem k tomu jak popisuješ, že pájíš, se vůbec nedivím, že tam musíš rvát dvě tuny tavidla.

Re: Bezolovnaté (lead free) pájky

Behemot napsal:

Na trafopáječce vydrží to tavidlo asi tři sekundy, tzn. než to přenesu na to, co pájím, tak je to pryč. Takže může být třeba z hovna a je to úplně jedno.

Jo, takhle blbě jsem pájel, když mi bylo 8. Napřed se něco nauč a pak si otvírej pysk.

Web

Re: Bezolovnaté (lead free) pájky

Jediná správná metoda pájení, nikterak jinak. https://youtu.be/UpGYdgELqZo?t=2m34s

tesličku AZS 224 + XN125

Re: Bezolovnaté (lead free) pájky

Joo, takhle nějak pájím velikost 0201 lol

Web

Re: Bezolovnaté (lead free) pájky

Nejsem žádnej zkušenej  bastlíř ani páječ. Právě teď by se mi hodilo býti poučen. Myslí to vážně- žádná ironie v tom není. Pomalu si dělám radost a bastlím Actidamp Mk3. Pište polopaticky je-mi  "sát"  a více.

Re: Bezolovnaté (lead free) pájky

http://www.elweb.cz/clanky.php?clanek=80
Cín používej s obsahem olova.

Re: Bezolovnaté (lead free) pájky

Dík za dobrou radu

Re: Bezolovnaté (lead free) pájky

Doplnil bych, vykašlat se na kuželovitý hroty, ty jsou nepoužitelný, málo přenáší teplo, používat jedině plochý, kde plocha by přibližně měla odpovídat padu...ale já mám 1,6 a používám to na všechno. Cín s obsahem olova, ale vyhni se starým šmejdům, koupit něco moderního...dýchat to, co se dělalo kdysi dávno za bolševika je tak na rakovinu.

Re: Bezolovnaté (lead free) pájky

Používám tady v úvodu kritizovanou pájku Stannol a to jak olovnatou,tak bezolovnatou (95%Sn,4%Ag,1%Cu) z Gesu.Při použití snad nejlevnější pájecí stanice s regulací ZD-99 není s pájkou žádný problém a chytá výborně,za sebe je můžu jen doporučit.

Re: Bezolovnaté (lead free) pájky

Koupil jsem si Stannol Krystal 505 ale plochý hrot jsem ještě nezkoušel i když ho mám. Pájecí stanici mám s regulací. Musím jen chvilku počkat než se ohřeje. Plynulá regulace má 5 stupňů a jedu tak na 3,5.

Re: Bezolovnaté (lead free) pájky

http://www.printed.cz/assets/photos/pb-free.pdf

Web

Re: Bezolovnaté (lead free) pájky

GullWing hrot na wellerku a máte klid. Dá se tím všecko. Od docela velkých THTček až po 603 SMD.

reeb: Co ten bezolovnatý žblebt v pdf se nám snaží říct?

Re: Bezolovnaté (lead free) pájky

Osobně nechápu proč používat bezolovo když olovo volovo je k dispozici smile

Trocha teorie no...

Web

Re: Bezolovnaté (lead free) pájky

Teorie? Z většiny jsem to přečetl a připadá mi to jen jako ekoteroristická propaganda. Všude jen jak je to skvělý, přitom leda hovno. Drahý a nespolehlivý. A skutečný přínos nikdo nezkoumal. Ono aj ta výroba toho bezolovnatého hnusu něco stojí a z přírody bere.

Btw, na netu se válí jistá prezentace, kde se NASA směje evropě do ksichtu, kvůli zdejšímu ekocínu. Zkuste to kdyžtak někdo najít smile

(upravil Dohnalik 10. 4. 2015 23:13)

Re: Bezolovnaté (lead free) pájky

Narazili jsme v ESA na nějakou firmu, která si nechala verifikovat bezolovnatej cín na družice and other shit, co lítá do vesmíru...verifikovali to snad na počvrté a pak se jim to stejně rozpadlo až to vyletělo, nějak jsem nepochopil o co jim šlo...

Ale ani to olovo není vysvobození. Viděl jsem fotky elektroniky Airbusů a po zbytek života se budu bát sednout do letadla. Záložní systém totálně rozkurvenej, hromada studeňáků, některý součástky byly úplně odlepený od plošek...

Re: Bezolovnaté (lead free) pájky

Co byla příčina takové katastrofy ?

Web

Re: Bezolovnaté (lead free) pájky

To, že to pájeli lidi, co o tom věděli hovno a pak to šlo do provozu...zkusím pak ještě někdy pohledat ty obrázky, bylo to dost strašidelný, jsou to fotky přímo z mikrosekce, takže celej pad je rozřízlej a ta prasklina je krásně vidět.

Příspěvky [41 až 60 z 148]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 ... 8 »»»

Audioweb.cz » Dílna » Bezolovnaté (lead free) pájky

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£