Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 28)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 ... 28 »»»

RSS

Příspěvky [41 až 60 z 553]

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

Kurnik jfetů už mám dost jen v GR big_smile Bude to chtít pohnout s odpůrky, ale osadit to půjde i na tubovu desku bez změny nebo nějakých čuňačin big_smile Nevím jak to má v layoutu ale kdyžtak se ten jeden odpůrek dá zespodu přímo na vývody trandů...

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

Koukal jsem na to. Přidám tam pozici pro odpor při osazení JFet a vůbec to nebude vypadat špatně. Jeho poloha vyloučí osadit nechtěně odpory pro Bjt společně s tímto oporem. Myslíte, že by šly použít i MOSy?

Web

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

Šly, ale musely by tam být podle mě proudový zdroje, nebo jinak udělaný předpětí....ty zázračný SSE mosy mám taky, můžem vyzkoušet big_smile

(upravil tubamusic 3. 4. 2015 11:48)

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

Zas bych tenhle jednoduchý předzes nechtěl zbytečně komplikovat. Rád bych, aby to byl jednoduchý, dostupný a dobře hrající preamp. Pokud by MOSy obnášely nějaký velký úpravy a zásahy, může se udělat jiná verze předzesu, která už nebude mít s Dispre nic společného. I bych byl pro to něco takového udělat, ale to už bude zas o něčem jiném.

Jinak použitý chladič, je k mání jako profil na alunet.cz číslo 0610 za opravdu směšné peníze. Pro tenhle projekt bude do 1U třeba 30mm. smile

Web

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

Možná by to chodilo, já nevím jak se chovají při malým proudu s teplotou...chce to vyzkoušet asi.

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

Jen tak mezi řečí sem položím otázku, zda-li k této nové desce by byl zájem i o zdroj s logikou a trigerem pro drátové zapínání koncáků, případně k tomu navazujícím přepínačem vstupů?

Web

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

Že váháš smile

Web

(upravil tubamusic 5. 4. 2015 15:41)

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

Tak deska předzesu je téměř hotova. Nejspíš ještě udělám kontrolní vzorek, aby vše bylo v pořádku a neměli jste s tím při stavbě nějaké nečekané starosti. Pomalu se tedy taky pustím do desek zdroje a přepínače vstupů, které by měly být lehce univerzální a umožňovaly by případnou integraci třeba phono preampu (nové Actidampy 2,3,4 od reeba), nebo nějakého DACu a to celé do 1U. Nevím jestli se to rozměrově vše podaří, ale podle mě by to bylo praktické.
http://s18.postimg.cc/cj5u8ejx1/dispre2_2015_Page_1.jpg

Web

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

Co takhle udělat tu pozici pro ALPS rovnou na motorovej ?

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

Ahoj, vyzera to super, mohol by si tam dat aj pady na motorovy alps a pripadne aj moznost otocit ten alps o 90st?

(upravil tubamusic 5. 4. 2015 16:08)

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

smile To jsem čekal s tím motorákem. Uvidíme ... Otočit o 90° raději ne kvuli cestám, to už je pak lepší ten kus desky s potíkem odstřihnout a dát ho do panelu, případně do držáku. Ušetří to místo.

Web

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

Ta finta s R100,101 je mazaná wink.

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

Tubamusic: R65-68 mi přijdou umístěný dost blízko chladiče... R100 a 101 - kde jsou?

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

R100,101 poblíž potenciometru.

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

R100,101 jsou pro verzi s JFety a v tomto případě nebudou osazeny R1-R4. R65-R68 se v pohodě vejdou.

Web

(upravil zuki 5. 4. 2015 20:50)

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

S jakou přesností máš svrtaný chladič (připevňovací díry)? Aby ti odpory neležely na žebrech ?!? U mechaniky je jistá obezřetnost na místě. smile Předpokládám např. 3,2-3,5mm díra v PCB, +-0,2mm díra v AL a může být 0,7mm mimo nakreslenou polohu... (ano, dá se to vystředit, někdy třeba jen kladivem...)

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

zuki: U svého předchozího preampu jsem s takto použitým chladičem neměl problém. To jak si to kdo svrtá, záleží na jeho pečlivosti. Bude k tomu přesná vrtací předloha jak pro montážní otvory, tak pro montáž trandů.

Jinak začínám pracovat na zdroji k tomuto s logikou a na přepínači vstupů. Bude to pak jako komplet do 1U.

Web

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

Sakra to vypadá vskutku dobře. Že bych se svou verzí preampu počkal a postavil jej z těchto modulů? Hergot, škoda že jsem koupil všechny potřebné součástky a nechal vyrobit desky. Kruciš.
No bude to další projekt do budoucna.

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

Nezaponeň, že deska bude dvouvrstvá a i pady (zejména tranzistorů) budou zasahovat poměrně blízko k chladiči... a třeba je ve skutečnosti chladič menší, než je nakreslený? smile

Já bych to takhle nepustil "ven". Svrtávat to na "setiny" je moc drahé, celkem zbytečné a koleduje si to o malér...  Ale celkem chápu, že se ti to už nechce předělávat.

Je to na tobě a ostatních jak si s tím poradí... Já to dělat nebudu. Ale ostatní nemusí být tak přesní jako ty. Bohužel spousta ponaučení a rad je nepřenosná...

Jinak ta předchozí konstrukce vypadá pěkně a je na tom uděláno dost práce...

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

zuki: Je tam rezerva mezi chladičem a odporem víc jak 0,5mm což není svrtávání na setiny. ve skutečnosti ta rezerva bude jestě o dost větší, protože dnešní 0207 jsou užší než ty kreslené. Opět i pady trandů(díry v nepájivce) jsou vzdáleny skoro 1mm od chaldiče. Přijde mi to jako zbytečné rýpání, když já osobně sám vím, že jsem to tak už dělal. Mate i celkem široká outlajna chladiče. Prostě to půjde v pohodě, kdybych věřil, že to nepůjde, mile rád to předělám. Stačí? Pokud to stejně stavět nebudeš, tak aspoň neodrazuj ostatní..

Web

Příspěvky [41 až 60 z 553]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 ... 28 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£