Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 3)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Teson A2400 otázka pre sinclaira

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 51]

Re: Teson A2400 otázka pre sinclaira

Nieje problem ho objednat  (dlhodobo zijem v UK a pracujem v oblasti elektroniky) a "otvorit",porovnat s originalom ON.Klikol som vsak na RS
http://uk.rs-online.com/web/p/bipolar-t … s/0296273/  a vzhladom na cenu zaruceneho originalu ON by bolo hlupe kupovat nieco take od kseftara z ebay.Naviac RS pre UK trh robi nieco take ,ze pri objednavke nad 500 GBP nam daju max do 20% dole z ceny pre kazdu polozku v danej objednavke.

Re: Teson A2400 otázka pre sinclaira

Trandy s velmi podobným potiskem jsem viděl, rozhodně stejný štoček Tesla nápisu. Původ neznám, spekulovalo se, že to mohly být vzorky z Alsetu Piešťany, nebo nějaká dodatečně potiskovaná série trandů ze zásob krachujícího Tenasu. Je klidně možné, že čipy pro výkonnější trandy mohli naspat do obyčejného pouzdra, údajně byla výroba pouzder "KD50x" velmi drahá a nemusely být kolem roku 1996-7 už k dispozici.

Web

(upravil BV 5. 4. 2015 6:11)

Re: Teson A2400 otázka pre sinclaira

údajně byla výroba pouzder "KD50x" velmi drahá a nemusely být kolem roku 1996-7 už k dispozici.

Tesla Rožňov predala lisy a matrice na výrobu puzdier typu KD503, KD15003, v rámci "zvyšovania efektívnosti" niekedy v r. 1991-92.. Pretože mali ešte čipy, tak mi zapuzdrili asi 500ks KD15003P do SOT93 niekedy v r. 93. Ale Pc bolo len 150W.

Re: Teson A2400 otázka pre sinclaira

BV. Mám otázku. Do ktorých svojich koncov si to používal a aká bola spolahlivosť tých zapuzdrených 15003 v SOT93?

Re: Teson A2400 otázka pre sinclaira

Do bimos koncov 2x200W (PA400BM), , 4tranzistory na kanál, 2 a 2 paralelne, kvazikomplement (r.1993). Ak sa tým nerobili psie kusy (oblievanie pivom, 4 boxy paralelne na kanál, alebo uzavretie do nevetranej skrine..), tak "držali" bez problémov, mnohé hrajú ešte dnes.

(upravil marda 4. 4. 2015 19:55)

Re: Teson A2400 otázka pre sinclaira

Napsal jsem prodejci, ať vyfotí i spodek tranzistoru a doplní jeho foto do aukce. Už to udělal - je to tranzistor z České republiky, o tom není pochyb smile Ovšem symbol "P" se používal pro KD617. Poněkud předražená "šestsetsedmnácka."

http://s18.postimg.cc/m8p8979lh/mj_57.jpg

http://s23.postimg.cc/ju5fllulj/DSC_0407.jpg

Re: Teson A2400 otázka pre sinclaira

Myslím si, že jediná možnost jak se přesvědčit je jich pár koupit a podívat se do nich co je tam za čipy. To že je na spodní straně "P nemusí znamenat nic, v divokých dobách na konci fungování tesly se mohlo dít cokoliv.

Web

(upravil djsteve 5. 4. 2015 12:41)

Re: Teson A2400 otázka pre sinclaira

To je už len skutočne riešenie kupovať ich za nie celkom malé peniaze pozerať sa dovnútra na čip nechať obchodníkovi eura za šit a nakoniec prisť na to že je to ojeb ako traky. A aj keby tem čip bol rozmerovo velký ani boh nezná ake to ma vskutku medzné parametre.
Nieje lahsie kúpiť origo ON semi a máte pokoj. Pamatám sa že za starých časov som ich od pána Minára MISON kupoval za facku. ale to boli časi ked ich on nakupoval tisíce kusov naraz  origo od výrobcu a vždy tie tranzistory spolahlivo fungovali. Tym som chcel len povedať že serte na pokusi  dajte tam originál hoc o kúsok drahší a máte pokoj. A hlavne ušetríte dva krát.

Re: Teson A2400 otázka pre sinclaira

Ondro bude to podvod. Ten englán v tom jede, po upozornění hraje mrtvého brouka. Z fotky je poznat odmazaní typu KD617, chytlo to i okraj nápisu Tesla. A jiným fontem a zcela jinou kombinací písmen a čísel než bylo u Tesly zvykem, tam dotiskli co vidíte.

Re: Teson A2400 otázka pre sinclaira

Čekal jsem nějakou zajímavost a on je to obyčejný podvodník, no tohle bych čekal od Čecha, ale od Anglána ne.
Mardo díky za špionážní činnost, docela mě to vrtalo hlavou..

Web

Re: Teson A2400 otázka pre sinclaira

Zvykej si, že i Anglán může mít divné způsoby.

Ten font Tesla mi připadá stejný s tím, co se používalo na kondenzátorech v Ostravě a Lanškrouně, třeba na TC206...

Web

Re: Teson A2400 otázka pre sinclaira

Len aby ten anglán nebol nahodou daky vychcany slovak alebo čech v Anglicku .Trebars aj bývalý navštevník tohoto a iných podobných fór vyznajúci sa v problematike hladu po lacných a výkonnych supertranzistoroch ktrý chcel takýmto spôsobom zarobiť na šetrílkoch. Som rád že sa mu to nepodarilo. Stretnúť takehoto zmrda naživo tak ho  skopem do prdele.

(upravil mira 6. 4. 2015 15:13)

Re: Teson A2400 otázka pre sinclaira

Na "tesláckém" MJ15004 je mi na první pohled divný potisk naležato. Na křemíkových tranzistorech od Tesly jsem viděl potisk otočený o 90° pouze na KU611 a KU612 (možná na řadě KD333 až KD338, ale tím si nejsem úplně jistý). Na velkých TO-3 pouzdrech jsem se s ním zatím naživo nesetkal. Na ebay se dá ovšem otočený potisk najít na několika různých typech s označením "Tesla" (BD312, BD318, BU109 aj.). Možná se mýlím, ale buď se jedná o přeznačené nadnormativní zásoby běžných KD a KU a nebo o nějakou blíže neupřesněnou druhovýrobu. Vycházím z předpokladu, že pokud se pouzdřicí linky nesešrotovaly, ale prodaly a přestěhovaly, může na nich nový majitel klidně pouzdřit libovolné čipy do v uvozovkách "českých" pouzder. Nechce se mi moc věřit, že by se do zahraničí dostalo nějaké velké množství vzorků z ukončené výroby.

Zajímavé by bylo, kdyby měl dotyčný prodejce tranzistpry v originálním polystyrenovém platu přímo z Tesly. Na boku plata je totiž z výroby tlustým červeným písmem natisklý typ.

Ze spolehlivého zdroje přímo z Rožnova mám ověřeno, že se KD15004 nikdy sériově nevyráběly, ale ke konci své činnosti Tesla vyvíjela množství různých prototypů, mimo jiné i IGBT tranzistory. Některé typy prý byly vyrobeny ve formě vzorků, které měly sloužit ke zjištění zájmu zákazníků. Většina toho pak byla zlikvidována. Informace se shánějí špatně, obzvlášť mě, když osobně neznám nikoho, kdo v Tesle pracoval.

Poslední dobou mě docela dost zajímají rarity, které se v Tesle vyrobily, takže už jsem viděl např. KU921, KU921P, BUX47A, BUX48A, 2N3773, KD3773C, 2N3866, BFW16A, KU609, KUY70A, KUY70B, KU601R, KU602R, KU607-R aj., vše s logem Tesla a vše orginál. Třeba ke zmíněným KUY70 nebo KU60x se suffixem R jsem nikdy nenašel žádný datasheet. Kdyby někdo měl datasheety nebo věděl význam těch přípon, dejte prosím vědět.

Teď malá perlička:

Z leva KD503 v pouzdře jako KD607, totéž s odfrézovaným kloboukem - čip se podobá spíš KD3773 než KD503, pak KD501, KD3773 a KD606
http://ba-200.sweb.cz/kd.jpg

Neví prosím někdo, co je zač ten oranžový tmel na čipech a jaká je jeho hlavní funkce? Např. v kovových KD237T a v KD238T vůbec není.

Chtělo by to spíš samostatné vlákno na výkonové tranzistory od Tesly. S původním tématem zesilovače A2400 (KUX41N nebo KD15003) už to nemá vůbec nic společného...

Re: Teson A2400 otázka pre sinclaira

Ptal jsem se tenkrát na exkurzi, měl by to být silikonový lak a chránit čip před vlhkem.

Web

Re: Teson A2400 otázka pre sinclaira

BV napsal:

Tesla Rožňov predala lisy a matrice na výrobu puzdier typu KD503, KD15003, v rámci "zvyšovania efektívnosti" niekedy v r. 1991-92.. Pretože mali ešte čipy, tak mi zapuzdrili asi 500ks KD15003P do SOT93 niekedy v r. 93. Ale Pc bolo len 150W.

Je docela dobře možné, že ta technologie byla prodána (nebo jinak předána) do Tenasu. Podle velmi kusých a neověřených informací se měly snad z Rožnova převést některé části výroby do Piešťan a pobočného závodu v Petřvaldu, a později se snad část petřvaldské výroby přesunula do Tenasu, či dokonce Tenas převzal část výrobních prostor v Petřvaldu (?). V každém případě probíhala asi dost úzká kooperace, Tenas měl dělat asi výroby s menšími objemy, jako byly právě stabilizátory řady 78xx a výkonové trandy TO220 a TO3, v době zániku snad měli kolem 50 zaměstnanců. Tenas skončil cca kolem roku 1995 a daly se najít i dokumenty o odprodeji majetku. Pokud se chce někdo zabývat historií pořádně, asi by nebyl problém dopátrat se někoho z managementu...

Web

(upravil ondra Ch 6. 4. 2015 17:49)

Re: Teson A2400 otázka pre sinclaira

Něco o historii Tesly Rožnov je tady, celkem zajímavé, ale o firmě TENAS tam není ani zmínka. Mám pocit, že je to taková oficiální verze historie, privatizace podle mě probíhala mnohem víc divoce po česku...
http://uloz.to/xn1FNYV5/historie-tesla-roznov-pdf

Web

(upravil Sendy 8. 4. 2015 18:53)

Re: Teson A2400 otázka pre sinclaira

Není tam ani zmínka o Tesle Petřvald, přitom to snad byl jeden z pobočných závodů Rožnova. Pokud vím, pouzdřily se tam v půlce 80. let MAA50x, MAA74x, MH1SS1 a spol.,  KC809-11, MAA723, nějaké další operáky a nějaké výkoňáky. Krom toho tam byla výroba bleskojistek a bunkr ke skladování radioaktivního materiálu k jejich výrobě.

Jeden člověk tvrdil, že jeho exmanželka dělala v Tesle Petřvald a poté přešla pod Tenas, aniž by změnila židli... nevím, Tenas měl sídlo v Havířově-Šumbarku a nebyl to malý areál, krom toho existoval ještě další Tenas - Tenas Slovakia, asi obchodní dceřinka s jiným sídlem (Ostrava).

V rejstříku se dá dohledat :
IČ: 00176982   
obchodní firma: TENAS, a.s.
datum vzniku:    1.11.1990
prohlášení konkurzu : 12.6.2000
zrušení konkurzu 13.2.2004
datum zániku:    3.9.2004

Myslím, že kolem roku 1998-9 už Tenas prakticky nefungoval, rozprodával se majetek. Cca v roce 1997 jsem tam chtěl něco nakoupit, ale myslím, že už pouzdření polovodičů neběželo.

Web

Re: Teson A2400 otázka pre sinclaira

Tak ja už viem. Je to FAKE ! Bohužiaľ svet je plný podvodníkov.

http://www.mih.sk/download/Tesla_MJ15004_uncover.jpg

(upravil ondra Ch 10. 4. 2015 7:42)

Re: Teson A2400 otázka pre sinclaira

Tohle mi odpověděl pán, který byl předseda představenstva TENAS a.s:

"Dobrý den, převzetí výroby z Tesly proběhlo, ale výroba se nikdy pořádně
nerozběhla. O výkonové tranzistory  už nebyl zájem. Vyrobilo se x kusů.
Kolik, to si už nevzpomínám, je to dávno. Prodávali jsme je pak za zlomek
ceny a velká část byly likvidována. TENAS převzal taky výrobu Nářadí
Havířov. Já jsem strojař a staral jsem se hlavně o nářadí. Vámi definovanou
část výroby řídil pan XX (název TENAS je odvozen od spojení Tesla
a Nářadí spolu), který by Vám určitě řekl více a asi bude vědět i o jaké
typy šlo. Nezlobte se, ale já Vám asi více nepomohu. Pokusím se sehnat
kontakt na Maděru. "

Docela mě překvapilo, že vůbec odpověděl...

Web

Re: Teson A2400 otázka pre sinclaira

Dobrý nápad, Ondro, třeba se něco zajímavého dovíme.

Web

Příspěvky [21 až 40 z 51]

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Teson A2400 otázka pre sinclaira

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£