Re: EGS002

Nemusí se to ani programovat, NXP už má tuším nějaký tyhle věci napsaný a nastaví se to pak přes SW v PC přes seriák, nebo USB...

Re: EGS002

To má STčko napsaný taky, včetně PFC měničů, jiných dalších měničů, online UPS střídačů až po vektorový řízení PMSM motorů, ale nechtěl sem nikoho tlačit do profi řešení, když se dá prozačátek vystačit aj s tou tiny26 (tiny261) a něco se na tom naučit. A ty AVR tady umí programovat kde kdo...

Re: EGS002

U toho AVR by možná bylo o něco složitější se postara o deadtime mosfetů, takže bych koupil něco jako IR2111, kterej tu mám já...tomu stačí logickej vstup a postará se o všechno, ne sice ideálně, ale postará. Určitě to bude fugnovat líp jako číňan.

Re: EGS002

Pokud někdo říká, že má problém utvořit deadtime, neměl by měniče vůbec dělat.   smile

... v případě AVRka bych DT nechal na budičích (v omezené míře jde nějak DT dělat i na tiny26, lépěji na té 261),  v případě STM32 pohodlně z TIMeru 1 nebo 8, nebo HRTIMu a posychroval to ještě v budiči, např L6390 je pěkný. Ale jak řikám, nutit tu nikoho do ničeho nebudu...

(upravil Dohnalik 5. 4. 2015 22:15)

Re: EGS002

Ta attiny261 je super, jsem nevěděl, že atmel dělá maličký AVR, který mají programovatelnej dead-time generátor, díky za tip.

(upravil Hazys 6. 4. 2015 2:45)

Re: EGS002

...a  AT90PWM3 (PWM2) znáš? ...   Atmel má takovýho smetí docela dost, ale na rok 2015 je to vyložený shit a šrot.  Zabývat se AVR tiny/mega v roce 2015 je opravdu zpátečnizmus. Tyhle brouci nic neumí. Cenou i schopnostma je drtí na ARM Cortex M0, na všech frontách.  STM32F030F4P6 seženete docela snadno pod 1$/kus.


STM32F030F4P6: http://www.st.com/st-web-ui/static/acti … 088500.pdf
Máte tam 4 general purpose 16bitový timery, poměrně schopný; jeden motorovej timer (kam se na to hrabe ta srákora v AVR), SPI, I2C, USART, 12bit ADC (11 kanálů), 15GPIO  (20pinovej TSSOP futrál). Ve velkých objemech se to prodává okolo 30 eurocentů za kus, jako hobbysti to ale pod $ seženete taky dost vpohodě. Dokonce i pod 0,5$ za kus. A kdo to náhodou dosud přehlížel, je to 32bitů, 48MHz.