Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Digitální konec,oprava, prosím o radu

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [11]

Téma: Digitální konec,oprava, prosím o radu

Zdravím všechny,

opravuji jeden digitální zesilovač, zatím jsem našel jeden vadný koncový Fet,nicméně je mi divné že je na gate jednoho FETu -81V..
Nicméně v digitálech se moc nevyznám tak nevím zda-li je to v pořádku,případně jestli je vadný budící IO.
Děkuji

http://s9.postimg.cc/l6neqx70b/IRS20957_S_circuits.jpg

Re: Digitální konec,oprava, prosím o radu

Vůči čemu? zemi? B-? Spíš napiš jaký je napětí Ugs. Budící IO většinou vydrží dost, podle mě to je OK.

Re: Digitální konec,oprava, prosím o radu

Napiš jaký je napájecí napětí. Budí to dvě N-ka, tak tam bude něco kolem -napětí...

Re: Digitální konec,oprava, prosím o radu

Ahoj,

napájecí napětí je + - 81V ,je to měřeno proti zemi a bez konc. tranzistorů, je mi pouze divné že to nap. napětí je na gate a schodou okolností tento koncový FET je nejspíš proražený ukazuje mi obousměrně 20Ohmů mezi G a D,což druhý neukazuje.

Re: Digitální konec,oprava, prosím o radu

A jaké napětí bys tam čekal?

Re: Digitální konec,oprava, prosím o radu

Když je proraženej, tak ho vyměň - nebo snad očekáváš, že se ti to tady pomocí rad nějak zacelí ?

Re: Digitální konec,oprava, prosím o radu

Samozřejmě vyměnit FETy neni problém,ale rád bych našel příčinu proč odešly,změřil jsem všechny součástky okolo a všechny se zdají být ok,ale nerad bych odpálil i ty nové tranzistory..

Re: Digitální konec,oprava, prosím o radu

Odpoj Mosfety a zmeraj ich samostatne, vadný vymeniť (za rovnaký typ, nie nejaký IRF250!!). Pozri si datasheet budiča, skontroluj napájanie Vcc(11) proti Com(9), malo by byť cca 12V. Zmerať vo vypnutom stave ohmetrom Lo(11) proti Vcc(11) a proti Com)9, rovnako Ho(14) proti Vs(13) a proti Vb(15). Všetko musí byť "nekonečno", ak je niekde "šlus"(desiatky ohm) je vadný budič IRS... Rovnako skontroluj rýchle diody okolo budiča.

Re: Digitální konec,oprava, prosím o radu

Díky,večer to proměřím.

Re: Digitální konec,oprava, prosím o radu

Tak po výměně konců zesilovač už hraje,nicméně je v zesilovači ještě nějaký studeňák,po zapnutí se rozsvítí ledka Fault  a při poklepání na desku zhasne a zesilovač hraje jak má až do dalšího vypnutí,bohužel však je celý zesilovač osazen SMD,takže mám o víkendu co dělat smile

Re: Digitální konec,oprava, prosím o radu

Tak studeňák objeven a opraven. Všem děkuji za rady i hloupé připomínky smile

Příspěvky [11]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Digitální konec,oprava, prosím o radu

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£