Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zdroje signálu » Náhrada za IO M5220P

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [13]

Téma: Náhrada za IO M5220P

Zdravím, bouchl mi v decku Sony TC-W-230 kondík, po výměně jsem zjistil, že na A mechanice nejde jeden kanál, po zkušebním otočení konektoru jede pořád stejný kanál, takže pravděpodobně nefunguje 1/2 operáku.

Re: Náhrada za IO M5220P

zkus jim napsat  http://www.mercateo.cz/p/2073-875960201/IC_M5220P.html

Web

Re: Náhrada za IO M5220P

Do jednoho přístroje, který používal M5220 v přenoskáči, se dodává náhradní kit, na kterém je MC33078 v SMD a dva keramické kondy asi 22pF v NFB.

Bývalo to v mnoha přístrojích běžné spotřebky, s trochou dobré vůle to vykopeš z nějakého audio šrotu.

Web

Re: Náhrada za IO M5220P

V čem je problém nahradit to jakýmkoliv jiným slušným operákem ?

Re: Náhrada za IO M5220P

A je realne M5220P ve A400X nahradit treba OP275?

https://www.alldatasheet.com/datasheet- … 5220P.html
https://audio-circuit.dk/downloads/pion … int-sm.pdf

(upravil dawsoo 28. 12. 2022 10:35)

Re: Náhrada za IO M5220P

Pokud tam není vysoký napájecí napětí (operák je zajímavej jen tím že umí +-25V) ,tak tam jde dát jako náhrada prakticky cokoliv BJT low noise = NJM4580,NE5532,LME49860,OP275 apod... pokud ano tak OPA2604 umí +-24V,ale je to jfet.

Není co dodávat...

(upravil horemic 28. 12. 2022 13:05)

Re: Náhrada za IO M5220P

M5220 nebo M5219 bych mohl teoreticky někomu vyletovat,kdyby toužil po originálu.Myslím že to tu mám.Ale byly klasika dvě pouzdra,ležací a stojací.To už nevím které mám.Kdyžtak dejte vědět.

Re: Náhrada za IO M5220P

pisou +- 16,5V  z vystupu stabilizatoru , takze napajeni ok. Prave o vstupy mi slo jestli v tom zapojeni je mozne pouzit prave OP275 s jfetama na vstupu.

Re: Náhrada za IO M5220P

Dobové OZ s j-fet na vstupu pak na phono vstupech byli i M5238 a M5221,který by vyhovoval i napájecím napětím.

Re: Náhrada za IO M5220P

Koukal jsem se na to šílený schéma (ten operák ten zes dost degraduje) A-400 bez X to neměla, a každopádně bez kontroly stability zesilovače bych se do nějakých větších výměn za rychlejší a lepší typy moc nepouštěl,jistota je určitě NJM4580D nebo NJM2068D od JRC ,které mají podobné "rychlostní parametry" a velmi dobré chování při G=+1 a v podobných obvodech.

Není co dodávat...

Re: Náhrada za IO M5220P

Ani ten samotny M5220P neni zrovna stastne reseni a tak me napadlo si stim trochu pohrat, ale zase mimo generatoru a staryho škopku nemam cim jej promerit. Na netu jsem nasel pripad ze tam osadil OPA2134 a chodilo to. Bohuzel bez mereni pred a po.

Re: Náhrada za IO M5220P

To by mělo stačit,dej tam DIP8 precizní patici a změř to s původním,klasika obdélníkem dle možností 1k-10k s nějakou RC zátěží a s vyměněným co tam chceš dát,když to bude kmitat uvidíš to hned na stopě a nebo zákmity. Ten operák je zavazbenej dvěma lokálníma a v celkový NFB tak to chce bejt opatrnej,pokud tam OPA2134 makala tak bude i OP275 to taky není choulostivej operák. Rozhodně bych se bál tam dávat cokoliv rychlýho a nebo s velkou OLG.

Není co dodávat...

Re: Náhrada za IO M5220P

Jo prave proto ta moje opatrnost. Kdyz jsem videl, ze je to vazbeny z vice mist je uz pro mne tezke odhadnout jak se to zapojeni bude chovat a co stim rychlejsi oz s vetsim vstupnim odporem udela. Rsp jetli ty kompenzace budou stacit aby se to nerozkmitalo nekde nad Mhz a pricny proud to neposlal na skladku : )

Příspěvky [13]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Náhrada za IO M5220P

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£