(upravil Vsoft 23. 3. 2015 3:25)

Téma: Zosik EXTENSION px-8 poznáte ?

Ahojte dnes sa mi dostal do rúk zosilnovac extension px-8. Poznate niekto tu znacku alebo co je to za zosik ? nemozem od neho najst ani manual. Vo vnutri vyzera solidne toroid na pol skrine zvysok filtracia stvorma kondikmi 100v 10tis uF pomaly ako sulok od hajzelpapiera no a prieckou oddelene 2 moduly s peknym hlinikovym tunelom a dva riadene vetraky....je to nejaka starsia masina ale vyzera aj na pohlad solidne vykonovo by to tiez nemalo byt spatne....jedina stranka kde som ho nasiel je toto http://www.pa-4u.de/veranstaltungstechn … k-px8.html
btw: ja som ho len narychlo napojil ci ide lebo som nemal ani xlr koncovky pri sebe tak som len priamo napichal ci hraju obidva kanale co aj hraju no potaky treba precistit alebo vymenit sumi a puka ked tocim hlasitostou na obidvoch kanaloch...

Re: Zosik EXTENSION px-8 poznáte ?

Silno mi to pripomína koncáky BITTNER.
http://www.bittner-audio.com/en/product … ic-series/
Asi to aj bude od bittnera len predávané pod inou značkou a jemne modifikované.

(upravil BV 24. 3. 2015 11:17)

Re: Zosik EXTENSION px-8 poznáte ?

Však v tom odkaze je napísane jasne "Endstufen Xtension Zeck PX-8". Zeck-nemecká firma, v 2001 ich prevzali Španieli, f. Iberica.

Re: Zosik EXTENSION px-8 poznáte ?

To je zvláštní, že do 4 ohmu to dá 800W a do 8 jen 350W?

Re: Zosik EXTENSION px-8 poznáte ?

Vidíš to ZECK som si nevšimol. Ten vykon pri 4 a 8 je mi tiež divny. Inač v mostiku 1.6kw pri 8Ohm ?? Do 4 ohm asi v moste nejde. Uvidíme ako to bude hrať ked to poskladám.

Re: Zosik EXTENSION px-8 poznáte ?

Kluci neviete mi poradiť kde by som našiel od toho schemu ? Precistil som to všetko a nejde jeden kanál. Len chrci a snaží sa nieco nezrozumitelne hrať ako pri odpalenom repre. Skusim som vstup priamo na plosak koncaku no to iste druhy kanál ide v pohode. Nesvieti ani kontrolka signál na tej jednej strane brcho mi hovoril ze on na jednom zosiku riesil toto iste a bol odpaleny nejaký integrac 8 nozickovy pri vstupe. Ja tam mam tiez na každej strane pri vstupe signalu malý integrac zevraj mal by to byt nejaký dual zosilnovaci integrac viete poradiť?

Re: Zosik EXTENSION px-8 poznáte ?

Zeck xtencion PX-8 mam tiez. Kupil som ho v Modre u Bittnera pred 18 rokmi. Schemu by som chcel tiez. Ak niekto mate, alebo mozete posunut, budem rad. Ak zozeniem aj ja posuniem vam.
Mail: coronabar@chello.sk
Peto

Re: Zosik EXTENSION px-8 poznáte ?

Snížený výkon do vyšší impedance může být způsoben třeba napěťovým omezením...

Re: Zosik EXTENSION px-8 poznáte ?

Cože ???

Re: Zosik EXTENSION px-8 poznáte ?

Umíš ohmův zákon? big_smile

(upravil DJ_Rix 17. 2. 2017 18:42)

Re: Zosik EXTENSION px-8 poznáte ?

Crashpc napsal:

Snížený výkon do vyšší impedance může být způsoben třeba napěťovým omezením...


Můžeš rozvinout tuto hlubokou úvahu ? O jakém napěťovém omezení to mluvíš ? Jak souvisí napěťové omezení s ohmovým zákonem ?

Většina AB zesilovačů dá do zátěže s dvojnásobnou impedancí více než polovinu výkonu než by se zdálo z prostého výpočtu podle ohmova zákona a možná bys nám mohl vysvětlit proč tomu tak je big_smile

edit, protože nečekám že bys to sem dal, tak pro ostatní které by to zajímalo, ale možná i pro tebe pro zajímavost//
(pro 800W do 4R je to 14A eff a 57V eff tj 80V /160Vp-p/ tj zdroj bude muset mít napájení aspoň +/-90 až 100V, spíše více, nevidím jediný důvod pro nějaké omezování napájecím napětím, ten zesilovač vzhledem k menším úbytkům při 8R odevzdá odhadem 450W spíš víc, údaj 350W je evidentně nějaká bota v manuálu)

Re: Zosik EXTENSION px-8 poznáte ?

Ale to by nebylo víc než 2x ohmův zákone smile

Re: Zosik EXTENSION px-8 poznáte ?

Rixi, aby Ti nepraskla hlava. To měl být vtipný (ale vidím, že ne moc vydařený) pokus sugesce toho, že 350W na 8Ohm může být zrovna tak vpořádku, a zbytek špatně nebo voblož na zákazníky. A když se pak mele jeden pravdivý údaj s údaji nepravdivými, tak samozřejmě něco z toho nemůže sedět. Logika 101. Jen jsem to vzal z té druhé, nedůvěřívější stránky věci.