(upravil Jan 28. 9. 2014 17:58)

Re: Test operačních zesilovačů

Asi skočím po MC33074 od Mausel - někde se tu psalo , že 33078 je skoro shodná s LM833 . Ve zbytku PA - cross a zesíky -  jsou stejně použité MC33078 ( jak jsem teď zjistil ) , takže to není žádný Hájend .

Re: Test operačních zesilovačů

Jan napsal:

... že 33078 je skoro shodná s LM833 ...

Jo, má taky osum nožiček smile

(upravil Jan 29. 9. 2014 9:28)

Re: Test operačních zesilovačů

Počítat ještě umím smile - opravdu osm ! smile

Re: Test operačních zesilovačů

MC33079  (štovornásobná verzia) už skoro desať rokov dávam ako náhradu v audiozariadeniach namiesto dodnes všadepoužívaných TL074. Pokial nevadí že to nieje Jfet tak odporúčam. Za tie peniaze celkom dobrá volba. Môj pocit je taký že akusticky je výrazne neutralnejší ako NE5532.

Re: Test operačních zesilovačů

Vďaka . To jsem potřeboval slyšet/číst .

Re: Test operačních zesilovačů

Dobrý den mám tři operáky a nevim který je lepší do zvukový karty jestli OPA 2134 , AD823 nebo OP275?

Re: Test operačních zesilovačů

a už jsi se podíval na začátek? na první straně dredu je vše, co potřebuješ ...
https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?pid=7059#p7059

Re: Test operačních zesilovačů

to jo ale na první stránce to bylo takový všeobecný hodnocení zajímalo by mě jestli tihle operáky jak jsem psal někdo zkoušel na zvukový kartě ( třeba prodigy 7.1 hifi nebo asus xonar essence stx)  protože u sebe nějak extra rozdíl nepozoruji i když hrajou super a to poslouchám skladby ve formátu FLAC žádný mp3 )

Re: Test operačních zesilovačů

Dobrý den,přečetl jsem si celé toto vlákno o operačních zesilovačích a dost jsem se obohatil,a za to děkuji.Jsem tady nový a chtěl jsem se zeptat.Mám CD přehrávač Sony CDP-XA20ES,který má nějaké opráky JRC myslím že 5532 a rád bych si tento přehrávač vylepšil ato hlavně co se týká zvuku.Všiml jsem si,že je vás tady dost kdo tomu rozumí.

Má otázka zní,jestli je někdo ochotný mi dobře poradit co přesně na tomto přehrávači vyměnit abych docílil analogového zvuku,který bude mít pevný,hutný,hluboký,objemný basový základ,ale přitom příjemné prostorové středy a jemné detailní výšky.Mám rád zvuk přesný a detailní,ale ne suchý,analitycký bez řivota.

Předem moc děkuji za rady

Re: Test operačních zesilovačů

Zdravím všechny,


Mám starší externí zvukovku dělanou jako DJ konzole přes USB, je to Hercules MK2. Chtěl bych zkusit vylepšit zvuk výměnou operačních zesilovačů. Samozřejmě nečekám že z této konzole vycucám super hi-fi, ale o trochu zlepšit by se to možná mohlo.


D/A převodníky : CS42406CQZ   (Cirrus Logic, 24bit, 192kHz)

Původní osazené operační zesilovače : OPA2374

-napájení +2.3V až  +5.5V
-rail-to-rail  input/output
-šířka pásma 6.5MHz
-offset: 5mV
-slew rate: 5V/μs
-šum f= 10kHz :  15 nV/√Hz
-socket : S08



Máte nějaké tipy na kvalitnější 5V operáky ? Četl jsem samozřejmě tipy na začátku diskuse, ale většina těch operáků běhá na vyšších napětích, a 5V je u nich spíš na dolní hranici.

Díky moc  smile

Re: Test operačních zesilovačů

Tak jsem nakonec použil AD823, a zlepšení docela znatelné smile

Re: Test operačních zesilovačů

http://www.sg-acoustics.ch/analogue_aud … ortion.pdf může se spoustě lidem hodit

Re: Test operačních zesilovačů

jen chci připomenout že ten test na začátku vlákna je starej 13 let a od té doby se hodně změnilo,včetně řetězce na kterém se testuje,takže stejný test by dnes mohl klidně dopadnout zcela jinak a hlavně by proběhl patrně se zcela jinými obvody... takže v dobrém radím že tím už raději moc neřiďte, protože jak v PC  tak i ve standalone přehrávačích se používají zcela jiné obvodové řešení odolné/generující smetí (spínané zdroje,spořící fičury,20x více RF smogu než v letech kdy to bylo publikováno) v daleko vyšší míře a hlavně na vyšších frekvencích a tyhle staré obvody tam z hlediska zastaralé obvodové topologie,malé odolnosti na EMI a limitované rychlosti nemusí vůbec obstát.

Hrát si samozřejmě můžete dál,ale jen pokud víte co a proč tak činíte... ale hlavně se tímhle starým výcucem neři´dte. Apropo.. když už jsme u toho tak tenhle test byl určen pro zcela jinou komunitu a jiné forum takže správně tu původně neměl vůbec mít co dělat! Ale to vem čert,je to dávno neaktuální a proto jsem ve všech svých původních vláknech byl nucen udělat update k dnešní době že s tím jednak nechci nic mít již společného a že tyto věci už neplatí a jsou neaktuální.

Není co dodávat...

Re: Test operačních zesilovačů

len doplním skúsenosť,
ADA4898-1 je zvukom celkom podobný k starému dobrému už nevyrábanému LME49990 a možno aj lepší, kľudne by som ho bral ako náhradu, vhodný aj do I/V
LM6171 sa mi až tak veľmi nepáčil, zdal sa mi troška ukričaný, do I/V je vyššie spomenutý lepší

skúšal niekto tieto hračky? LT1794, ad8018, ad8022

Re: Test operačních zesilovačů

zatím ne ale uvažuji o nich jakmile vyzkouším dám vědět

Re: Test operačních zesilovačů

aj OPA1688 by chcelo testnúť big_smile

Re: Test operačních zesilovačů

Je rok 2018, co takto urobit nejaky upgrade testu a pridat aktualne nove operaky? Mozno aj niekto iny, autorovi sa uz mozno aj vekom trosku zhorsil sluch wink

(upravil therion 12. 2. 2023 9:52)

Re: Test operačních zesilovačů

Tohle by mohl byt zajimavy operak: https://www.ti.com/lit/gpn/opa1633

(upravil dawsoo 12. 2. 2023 12:14)

Re: Test operačních zesilovačů

Zajímalo by mne porovnání s OPA1632 dá se to už někde vůbec koupit nebo zatím jen samply?
edit:
Tak koukám že už ani vzorky nejdou objednávat jako dřív pokud není smlouva s TI. sad Musel jsem si obnovit starej účet u nich.

Není co dodávat...

Re: Test operačních zesilovačů

Jo, takový bych v profi uvítal, jenže v pouzdře pro THT montáž sad .
Použil jsem pro symetrický výstup DRV134PA a zklamání. Nelze před ním použít potenciometr - zhoršuje se odstup, signál musí přijít z tvrdého zdroje - výstupu OZ. Rovněž při použití pouze jednoho výstupu odstup zhoršoval, není to dobře rozděleno.
Pokud správně čtu blokové schéma by OPA1633 mohla mít zmíněné problémy vychytané. Je to fofrník, trochu bych se bál, že to nemusí být stabilní (když se zvoře plošák sad ), ale věřím, že to bude hrát lépe.