Téma: Odizolovací kleště na ploché vícežilové kabely

Zdravím,
nemá někdo tip, kde koupit kleště vhodné na odizolování plochých kabelů s roztečí vodičů 1.27 mm. Takové, které by byla schopné odizolovat více vodičů najednou.

Teď to dělám tak, že musím nejdříve vícežilový kabel roztrhat a pak odizolovat běžnými kleštěmi.

Re: Odizolovací kleště na ploché vícežilové kabely

Bez problémov je použiteľný napr. aj tento low-cost od chobota: http://www.gme.cz/odizolovaci-kleste-pr … e-p731-687

Kým na niečom nevyštrbíš čepele, úspešne to sťahuje aj z tenkých plochých (28 AWG). Zároveň je to použiteľné aj na relatívne hrubé jednožilové.

Re: Odizolovací kleště na ploché vícežilové kabely

Perfektní, koupím je, díky. Předpokládám, že to má ploché nože, dá se nastavit doraz jak na tloušťku kabelu, tak na délku odizolování.

Re: Odizolovací kleště na ploché vícežilové kabely

Hej, hoci osobne mám tendenciu na tomto type klieští nájsť vždy také nastavenie, pri ktorom to ešte systematicky neničí tie tenké a zároveň odizoluje aj hrubšie a tak to potom roky používam, kým sa to nerozpadne...

Re: Odizolovací kleště na ploché vícežilové kabely

Ty levné srandy jsou k ničemu, zkušenost. Když už tak třeba toto:  Knipex Odizolovací kleště 12 40 200. Vím, že se Vám bude zdát, že je to drahé, ale jakmile si projdete určitou zkušeností tak nebude chtít ten levný one-use shit ani vidět. smile

Web

Re: Odizolovací kleště na ploché vícežilové kabely

Ale nejsou k ničemu, mám je taky a za ty prachy jsem fakt čuměl, jsou super.

Re: Odizolovací kleště na ploché vícežilové kabely

xmarek: neberiem Ti názor, ale: jedny noname kliešte tej istej konštrukcie ako ten Pro'sKit som používal cca 15 rokov, až kým sa nerozpadli. Tie od chobota, čo som nalinkoval mám zhruba 2 roky, plastové výlisky sú na nich z kvalitnejšieho plastu než na tých starších a zatiaľ fungujú perfektne. A to nemôžem povedať, že by som s tým odblankovával málo, alebo to nejak extrémne šetril.

Re: Odizolovací kleště na ploché vícežilové kabely

@cestmir: Pochopitelně to nikomu neberu. Svého času jsem ty dráty odizoloval i zubama než jsem přišel na to, že je to v určitém věku pěkně drahá sranda. big_smile Je to o tom jak často ty kleště používáte. My jsme je používali každý den. Je jasné, že pokud máte před sebou jedek kabel za uherský rok tak se to opravdu nevyplatí. Ale nevím jak vy, ale mám rád kvalitu a viděla to i má přítelkyně když jsem ji koupil na její "stromečky štěstí", které dělala kvalitní štípačky. I já jsem byl překvapen jaký je v tom obrovský rozdíl. A jako další příklad bych mohl vzít "sešívačku" na papíry co jsem si koupil. Někdo by si mohl říct, že Ibico Ibimaster 400e z aukro je zbytečný luxus, ale mě ten "výprodej" té firmy přišel docela vhod. A i kdybych nepočítal ty nesmysly co jsem svého času posílal směrem k vládě a prezidentovi tak už je dávno zaplacená. Sešil jsem si mnoho manuálů od ST a USB a nebudeme si nic namlouvat, ale papír je papír. Mám sice doma čtečku Kindle DX, ale když pájím a mám před sebou manuály tak bych riskoval, že tu čtečku zničím. A stejně tak to platí i další věci.
A pokud se vrátím k těmto kleštím tak tyto mám já praxí vyzkoušené a až budu mít prachy tak si je určitě koupím. Takže díky za tip. big_smile

Web

Re: Odizolovací kleště na ploché vícežilové kabely

28AWG i silnější plochý kabely odizolovávám jen párkrát do roka.
Taky jsem původně měl podobný kleště jako od chobota ještě z SRN, ale jednoho dne ten plast nevydržel. Od tý doby to krásně odizolovávám bez nich. Napřed z obou stran lehce naříznu skalpelem a pak utrhnu celý pruh štípačkama a výsledek je stejný, někdy i lepší než s těma kleštěma. Ty často po kabelu sklouzly, nebo odthly jen část izolace, což se se štípačkama většinou neděje.

Mimochodem od tý doby co jsem snad po 15-ti letech doma zlomil štípačky od Zbirovije mám "levnej" Knipex a jsou mnohem lepší než ten Extol co mi koupily do firmy.

Re: Odizolovací kleště na ploché vícežilové kabely

Na ploché dráty jsem používal podobné kleště, značky "Automatic", koupené u Conrada. Měly celkem slušný rozsah nastavení, akorát bylo nutné vybrat asi z 5 ks - aby byly čelisti opravdu rovné a seděly přesně po celé délce. Nutno přiznat, že k ničemu jinému jsme je nepoužívali.

Web

Re: Odizolovací kleště na ploché vícežilové kabely

Tak jsem se nakonec plácnul přes kapsu a pořídil ty Knipexy. Vypadají solidně, snad vydrží nadosmrti smile Líbí se mi, že slouží i jako štípačky.

Re: Odizolovací kleště na ploché vícežilové kabely

Bohužel se mi během jednoho dne podařilo zlomit doraz nastavující délku odizolování kabelu (ten oranžový posuvný bazmek). Je to plastový díl, se kterým je možná pohybovat po jeho zmáčknutí. Stačí jej zmáčknout trochu víc a zlomí se...

Re: Odizolovací kleště na ploché vícežilové kabely

Hmm, že by čínskej Knipex?

Web

Re: Odizolovací kleště na ploché vícežilové kabely

Blbá náhoda, no ale ten náhradní délkový doraz se dá naštěstí za pár korun koupit nový.

(upravil gaminn 23. 2. 2015 10:31)

Re: Odizolovací kleště na ploché vícežilové kabely

Kleště jsem hned reklamoval. Prodejce mi chtěl poslat náhradní doraz ze stejných kleští, které má skladem. Bohužel jej při sundávání taky zlomil big_smile

Náhoda to určitě není, ten doraz je blbě navržený. Pokud se doraz mačká slabě, nejde s ním hnout. Pokud silně, časem praskne. A když se to přežene, tak praskne hned.

Re: Odizolovací kleště na ploché vícežilové kabely

To je realita. Ani cenovo drahšia značková vec dnes nie je zárukou kvality. Pamätám si asi pred 30r boli čínske kombinačky. Boli väčšie, ako u nás predávané narex a boli skoro nezničiteľné. Prežili aj rany kladivom pri strihaní hrubých klincov. smile   Vtedy čínske kombinačky znamenali kvalitu a obdiv...

(upravil gaminn 23. 2. 2015 10:35)

Re: Odizolovací kleště na ploché vícežilové kabely

Napsal jsem přímo do Německa výrobci. Během dvou dnů mi poslali dva dorazy gratis. To by se u levných kleští nestalo.

Nové dorazy mi přijdou o něco pružnější, takže snad vydrží déle. Každopádně na ně budu hodně opatrný.

Jinak jsem s kleštěmi, až na ten doraz, maximálně spokojený, pracuje se s nimi dobře a rychle, takže je určitě doporučuji.