Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » miniDSP ??? nebo klasický Crosover? (Subsenior)

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [17]

(upravil bsedlacek 13. 2. 2015 0:46)

Téma: miniDSP ??? nebo klasický Crosover? (Subsenior)

Hojas ,bylo mě doporučeno at si k mým dvoum subům pořídim namisto klasického Crosoveru radeji DSP -mini Dsp.... BOHUŽEL s tím nemam zádnou zkušenost             http://www.minidsp.com/  -zřejmě bylo myšleno toto ...

Může mě nekdo, nejaka dobrá duše poradit nebo alespon "navést " spravnym směrem ?  ktery model koupit ,předpokládam ze i s meřícim mikrakem jinak je to asi nanic ne ?? smile

je tam několik modelu... mám dva suby . bude stacit ten nejlevnějsí model ???     
http://www.minidsp.com/products/minidsp … inidsp-2x4   
cena je velice fajn-pokud to dokaze opravdu "dorovnat" frekvencni charakteristiku ...jak je videt na screenech ...tak by to mohlo byt fajn a zejme i levnejsi reseni nez klasicka vyhybka -Udajne to neni složite jen se to změří a pak dokoriguje ...

Potrebuju k tomu jeste neco ?? Fakt o tom vim prd .... puvodne jsem chtel ALDAX subsenior... Dsp je údajně daleko" mocnějsí věcička"


Budu moc rád za vaše rady ,když me trosku poučíte...navedete nebo i odradite smile


ps: Hraji z PC -zvukovka . 2x suby ,zesak ,vyhybka "zatim pevna HP na 80 hz"

Re: miniDSP ??? nebo klasický Crosover? (Subsenior)

Zřejmě nejdál v používání DSP je MaBat , zkus ho kontaktovat na slovanetu.

Web

Re: miniDSP ??? nebo klasický Crosover? (Subsenior)

Zkoušel jsem ....nema cas. .. poradí někdo zdejší ??? díkyy

Re: miniDSP ??? nebo klasický Crosover? (Subsenior)

Koukni na Homethetreshack. Tam je po registraci k dispozici výborný program REW. Pomocí mikrofonu a REW změříš svý suby a získáš data ve formátu pro miniDSP. Vyžaduje to dost vlastní invence a laborování, ale výsledek může být super.

Re: miniDSP ??? nebo klasický Crosover? (Subsenior)

Mrknu na ten REW díkyy

Re: miniDSP ??? nebo klasický Crosover? (Subsenior)

Ja som ho už v PC mal, získaný iným spôsobom, bohužial som ho asi nedopatrením zmazal sad

Re: miniDSP ??? nebo klasický Crosover? (Subsenior)

A to miniDSP se da použít jako crosover  ?? To pak už nebudu potrebovat ten Subsenior ? Nebo muzu oboje ? mam v tom dsp gulaš:) Diky

Re: miniDSP ??? nebo klasický Crosover? (Subsenior)

Bsedlacku miniDSP je crossover atd. Jestli umí přepínat fázi nevím. Z povahy tvých dotazů bych skoro řekl, že to není projekt pro tebe, určitě to nezprovozníš metodou - něco nevím - tak se zeptám na fóru. To platí obecně, navíc moc lidí to v čr nezná.

(upravil Kocour 14. 2. 2015 10:27)

Re: miniDSP ??? nebo klasický Crosover? (Subsenior)

Umi to i prepinat polaritu.
Co to umi je dobry si precist zde:
http://www.minidsp.com/images/documents … lug-in.pdf

A jen pro jistotu, potrebujes k tomu sw plugin, maji jich vice, tak si projdi co potrebujes.

ruzne DIY repro

Web

(upravil bsedlacek 14. 2. 2015 20:00)

Re: miniDSP ??? nebo klasický Crosover? (Subsenior)

Ne ne je to rozhodně projekt pro mě akorat váham co pořídit .jedni radí subsenior a jini Dsp... s DSP nemam zádne zkušenosti .
pak je ještě možnost Crosover od Zosilovače.eu ale tam jsou strmosti filtrů 12db na oktávu...a nejsem si jist jestli to stačí..jaky na to máte nazor?

jenže z Aldaxu se mě nikdo ani neozíva ani neodpovida na mail ....takze asi nic ..

Re: miniDSP ??? nebo klasický Crosover? (Subsenior)

MiniDSP jsem nějakou dobu vlastnil,a byl jsem spokojený.Doteď používám na "spodek" programovatelné DSP,ty možnosti ti žádný klasický filtr nedá.

(upravil bsedlacek 14. 2. 2015 23:47)

Re: miniDSP ??? nebo klasický Crosover? (Subsenior)

A můžes poradit co presne pouzivas na co bych se měl zaměřit ?ja to chci taky jen na spodek
ps:  a na kolik to přijde ??  diky

Re: miniDSP ??? nebo klasický Crosover? (Subsenior)

Ked blby DSP tak to radšej klasický analog do strmosti 18 max 24dB. večšiu strmosť nepouživam ani pri profi vyhybkach dcx2496 alebo dbx driverack v aparáte.

Re: miniDSP ??? nebo klasický Crosover? (Subsenior)

blbé DPS je které ? nebo co ?

Re: miniDSP ??? nebo klasický Crosover? (Subsenior)

djsteve:Myslíš že vše je jen o strmosti filtrů?
bsedlacek:Měl jsem obyčejný MiniDSP 2x4 kit od MaBata.K tomu soft na ovládání.Veškeré info máš na Minidsp.com.Je to asi rok co jsem to za litr střelil.

Re: miniDSP ??? nebo klasický Crosover? (Subsenior)

Jo a když už máš své vlákno, tak prosím nebombarduj ostatní soukromými zprávami, ale piš to sem - k tomu je fórum, může to být užitečné i někomu jinému.
K minidsp existuje biquad calculation spreadsheet, který umožní vypočítat si prakticky jakýkoli filtr a za půl minuty práce jej mít aplikovaný. Stabilita atd je tam ošetřená.
S tak mocným nástrojem se práce redukuje na grafickou metodu imho. Plugin k minidsp má java rozhraní a nastavit to je tak komfortní, že už to asi jednodušeji nejde. Jednoduché filtry lze zadávat přímo v prostředí minidsp (crossover až 48dB/oct, shelving, peak). Na můj vkus je ale grafické znázornění filtrů v pluginu málo detailní, takže raději volím ten spreadsheet.

Když chceš vždy hrát z počítače, aplikoval bych filtry už v tom počítači (foobar) - to nestojí žádné peníze navíc. Když není počítač podmínkou a zvukovka ti leze na nervy (pazvuky z počítače, vysoký šum obecně ), pak bych začal uvažovat o DSP. MiniDSP 2x8 je komfortem top, zvukově nikoli (ale mě to zatím stačí). MiniDSP 2x4 je top cenou.

Re: miniDSP ??? nebo klasický Crosover? (Subsenior)

jj sorry , diky

Příspěvky [17]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » miniDSP ??? nebo klasický Crosover? (Subsenior)

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£