Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Muzika ♬ » Postup kupředu

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [14]

Téma: Postup kupředu

Posloucháme u piva,vína a kořky bigbaet  z mp3 +HDD +noťas+ sluchátkový výstup + Technics SA AX 530 + Totem 100

Dotázek do diskuze - co podle vás bude znamenat výraznější postup k lepší kvalitě?
Změna formátu poslouchané muziky a nebo průměrný převodník DAC??

Re: Postup kupředu

Nejlevnější bude bude změna formátu . 128 kbit/s Mp3 nevylepší žádná aparatura . Zkusil by sem FLAC , WAW a pak by sem případně řešil ext zvukovku .

Web

(upravil kalio 9. 2. 2015 14:21)

Re: Postup kupředu

ahoj dovolím si aj ja reagovať počúvam tiež na TOTEM 100 zosík je s LM 3886, nedávno som kúpil DA prevodník Cambridge audio. Ja teda jednoznačne trpím na nekvalitu nahrávok a ani spomínaný DAC na veci nič nezmenil ( v podstate som s tým ani moc nepočítal ) nekvalitné MP3ojky hrajú zle keď sa sem tam foobaru podarí naraziť na kvalitnejšiu nahrávku tak je to zrazu hitparáda. Počúvam muziku ktorú mám rád mám toho 150 GB keby som chcel redukovať repertoár na základe kvality resp. nekvality ostane my odhadom 5% počúvatelných. Toľko k DA prevodníku ako určite to hrá lepšie ale kvalita nahrávky je PRVORADÁ

teraz ked to znovu čítam počúvate z notebooku
môj notebook Toshiba tak ten sa nedal počúvať ten jeho sluch. výstup je obyčajná katastrofa v porovnaní z desktopom kde bola lacná zvukovka ASUS Xonar tak to bolo úplne o inom s tým by som skúsil čosi vymyslieť asi nejakú primeranú zvukovku by som si doprial.....

Re: Postup kupředu

díky za názor!

Re: Postup kupředu

Je mi jasné,že zvukovky v noťasech nejsou žádná sláva,
stejně tak je mi jasný ,že rozhodující je kvalita nahrávky.
Mám teď v úmyslu zkusit ty bedny krmit lampáčem - něco je na cestě,tak uvidím...
Zeptám se - když tam dám třeba toto :
http://www.czc.cz/asus-xonar-u7/152065/produkt
bude to k něčemu ??
díky Ota

(upravil Jurawood 9. 2. 2015 18:48)

Re: Postup kupředu

Tuhle zvukovku jsem si taky prohlížel.. určitě je dobrá volba, xonar je rozhodně lepší než creative. Ten je zase asi lepší na 3D, hry a další kurvítka zvuku.

Mám XONAR DX, stál před 2 roky 1200,- já ho koupil na bazoši za 600,-
Akorá jsem přepájel výstupní operáky za LME. Hraje dost slušně..
spokojenost, v loopbacku odstup -120dB. Včera jsem si na ní blbec při měření odpálil line in, no 600 co už, říkám, kouknu na net na cenu 2,400,- mazec. Vždyť to stála XONAR STX smile
Kde je konkurence? Během roku šli zvukovky o 100% nahoru?

Jinak na tvůj dotaz jak vylepšit zvuk? Podle pořadí důležitost..
1- akustika
2- repráky
3- mp3
4 -zvukovka/zesík
5 - kabely

Re: Postup kupředu

Asus xonar essence ST/STX stoja okolo 150-170E 3 roky určite, ked nie aj 4 roky. Skôr je škoda že ked už používajú tak kvalitné IO tak tomu niekto neurobí aj dobrý plošný spoj aby to aj špičkovo fungovalo. Tým sa asi líšia tieto lacné zvukovky od fakt špičkový ako je Lynx ktorá stojí nová tušim okolo 700E. ESI julia je výnimka ale zvukovo by som ju prilíš nedoporučoval...

Re: Postup kupředu

no STX zdražila více jak o litr

Re: Postup kupředu

určite to tá externá zvukovka zase o krok posunie ten 7.1 zvuk je ale zbytočný čo radšej nejaký USB DAC ??

Re: Postup kupředu

Zajímavá úvaha, kterou dříve nebo později řeší většina lidí tady i jinde... když jsem to řešil já, konkrétně co dřív, jestli přejít na FLAC nebo koupit ext. zvukovku zjistil jsem, že kdybych chtěl mít  všechnu svou hudbu ve FLAC (nehledě na to, že né všechno je ve flacu vždy tak snadno sehnatelné jako mp3 a navíc do iPodu to potřebuju mít tak i tak v MP3 což znamená mít vše dvakrát) tak by mě neminul nákup relativně velkého exterňáku asi prakticky jen na hudbu, takže jsem šel nejprve do nové zvukovky... a rozdíl mezi integrovanou a externí (lexicon lambda) byl i tak dost dramaticky znatelný. Rozdíl mezi 320kbps MP3 a FLAC mi nepřišel tak velký jako při změně zvukovky. Jinak bych dal na první místo asi taky akustiku prostoru... ta dokáže až neuvěřitelné změny (bohužel i k horšímu když se to nepodaří trefit správně ) big_smile

Re: Postup kupředu

No tak přátelé - konečně postupujeme směrem ,který se mi líbí.Změna akustiky je téměř nemožná.....řekl bych nemalými náklady vybudovaná místnost pod zemí,prvotně určená k ukládání piva,vína a slivovičky a k tomu posezení ke konzumaci.A s tím nechci nic dělat.
Přechod na FLAC ,jak píše kolega o řádek nahoře taky není úplně reálná.
Takže jsme u té ex.zvukovky a nebo USB DAC.
Kdo mi teda poradí do čeho mám jít ??
Díky

Re: Postup kupředu

z kategorie zvukovek které by připadaly v úvahu mám zkušenosti s M-audio FastTrack Pro a těmi Lexicony (Alpha,Lambda,Omega).. Zvukově jsem měl vedle sebe FastTrack a Lambdu a nepoznal jsem rozdíl, problém obecně u Lexiconů jsou nekvalitní poťáky který dost brzo odejdou a začnou chrastit, navíc stereo poty nemají zcela přesně synchronizované kanály... takže tam je jasná výměna za kvalitnější. Předpokládám že vzhledem k použití výhradně na poslech bude stačit relativně levná Alpha, a možná i tak by se našlo něcoo ještě jednoduššího a možná vhodnějšího... určitě někdo doplní wink

Re: Postup kupředu

Tak pořádk přemýšlím a hledám a nic moc mě nikde nezaujalo.Asi by se mi líbil nejvíc převodník DAC a pokud  možno s externím napájením.
Kdo má nějakou dobrou zkušenost??

Re: Postup kupředu

Já si koupil asi před půl rokem tohle http://kytary.cz/focusrite-scarlett-2i4/HN134356/ a nemam co bych tomu mohl vytknout. Snad jen pro zprovoznění 3. výstupu je potřeba extra program co ho umí zapnout. Napájený je to z USB tak neni třeba další zdroj .

Web

Příspěvky [14]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Muzika ♬ » Postup kupředu

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£