Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Stavba 3p sloupove reprosoustavy

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [12]

Téma: Stavba 3p sloupove reprosoustavy

Ahoj Pánové chci si postavit 3p sloupovou reprosoustavu, cenově tak do 10-15tisíc.Poradíte mi jak mám začít ať tu nepíší bláboly? a neplácám se vtom. Líbí se mi projekt od Fedora: fedor (Seas L22RN4X/P, L12RCY/P a Vifa XT19TD00-04)

Ale cenově se na to nedostanu původními měniči. Je tu nějaká alternativa? Myslím zachovat vzhled projektu rozmístění měničů vše znovu navrhnut a nasimulovat podle nových měničů tak jak se to má s kterými bych také potřeboval poradit jaké vybrat. Azdali také zvládnu sám doma navrhnout si ozvučnici. Je to reálné? Pokud ano je tu někdo ochotný ským bych se mohl poradit. Díky za rady a připomínky.

Re: Stavba 3p sloupove reprosoustavy

Schvaluju, jen bych ti doporučil prostě počkat, totiž jestli to zamýšlíš jako finální řešení, není zrovna dvakrát rozumný na tomhle šetřit. Krom toho ty Seasy jsou jedny z nejlevnějších a asi neexistuje podobná kombinace s takovým basem o moc levněji, prostě to musíš zaplatit a pokud na to nemáš, stav 2p, ušetříš ~3k. Jen si nejsem jist tou výhybkou, jestli by nebylo lepší se podívat sem, zkus něco vybrat a zhodnotíme ti to.

Re: Stavba 3p sloupove reprosoustavy

No asi máš pravdu stím počkat si až bude víc peněz a udělat to přesně podle projektu.je to nejrozumější řešení.Vzhledem k tomu že se mi ten projekt líbí celkově,až na pár detailů.Tak i tím že seas jsou kvalitní repro.Jinač sem ještě koukal na tento: mirulu (TVM ARN-226-05/8, ARX-150-25/8 a Tonsil GTC 11/100,8). Ale zas bude problém s TVM repro i když jsem koukal na esap elektro nebo reproobchod tak tam nahrady za ty 226ky jsou.A poslední projekt co by byl jěšte dobrý tak tento:Jofi (TVM ARN-226-05/8, ARX-150-25/4 a ARV-104-00/4).jen povrchovka by byla jinak.Tak ted se rozhodnout co bude nejlepší.

Re: Stavba 3p sloupove reprosoustavy

Podívej, ve srovnání s dobrým dvoupásmem (Wavecor) to ale může hrát jako hnůj.

Re: Stavba 3p sloupove reprosoustavy

To ne to si rači počkám a našetřím víc peněz,přeci jenom jsem zastánce pořádných sloupů.ale pro někoho kdo nechce sloupy taky dobrý.A myslím že fedorovi to musí hrat luxusně.

Re: Stavba 3p sloupove reprosoustavy

Kolik z rozpočtu máš na ozvučnice?
Toto se mi moc líbí, i když na výrobu to není vůbec jednoduchý:
http://www.troelsgravesen.dk/ScanSpeak-3W-Discovery.htm

(upravil antonio 20. 1. 2015 18:32)

Re: Stavba 3p sloupove reprosoustavy

Tak ozvučnice tolik neřeším jelikož MDF stojí cca 1300k za desku o rozměru 280x207 cm .a udělám si jí samozřejmě sám, pač práce se dřevem mě baví, proto taky chci stavět.Dělal jsem už spousty věcí z lamina, např. celou kuchyň, dceři postel, takže v tom problém nevidím.
Jinak co se týče financí tak v tom problém nebude.nějaký peníze ted budu mít ale jelikož bude rozumný stavět něco kvalitnějšího a dostupnýho,tím mám na mysli projekt fedor,pokud nenajdu jiný na zahraničních stránkách,tak prostě počkám až budu mít třeba 25tisíc,tak se dotoho pustím,ješte musím sehnat av reciever abych to měl čím pohánět.dotoho jěšte stavím HTPC takže si chci konečně dovybavit sve audio.at i můžu konečne vychutnat nějaký ten film či hudbu.

Jo abych nezapoměl ten projekt je velice pěkný,hlavně co se týče dokonale propracovaného plánu se všemi rozměry, což se tady skoro nevidí, aby bylo vše rozepsané do detailu.tak to má vypadat.Koukneš vidíš...postavíš, a ne že se musíš skoro na vše ptát jaké jsou rozměry příček objem atd. takže to je fajn,i když se mi více líbý sloupy.

Re: Stavba 3p sloupove reprosoustavy

Udelej z toho sloup a objem vevnitr oddel prickou. Dole muzes mit treba vyhybku.
Dobre zdokumentovanych, ale hlavne odmerenych a spravne navrzenych projektu na netu moc neni.

ruzne DIY repro

Web

Re: Stavba 3p sloupove reprosoustavy

Mas pravdu,když to prodlouzim tak by to šlo cenove to nebude moc nasel sem ten woofer za 60eur.coz je pekna cena.dal sem nekoukal mrknu večer na netu.

Re: Stavba 3p sloupove reprosoustavy

Taky jsem stavěl, koukni sem: https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=16860
Byla to stavebnice. Ve vlákně najdeš dost užitečných rad, které jsem dostal od zkušených.

Re: Stavba 3p sloupove reprosoustavy

tak cenove to vyjde kolem 10tisíc ty repro což taky není špatný.takže celkem do 20tisíc bych se mohl vejít.no pokud máte jěšte nějaké odkazy na hotové projekty tak se rád podívám.
reta: Pěkný projekt a už je hotvý?a jak hrají.

Re: Stavba 3p sloupove reprosoustavy

Hotový je a už více jak rok celkem pěkně hrají.  Napřed jsem myslel, že se pokusím poladit výhybku ale nakonec z toho sešlo.

Příspěvky [12]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Stavba 3p sloupove reprosoustavy

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£