Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » PA a zvukařina » Volba reproduktoru do PA

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [9]

Téma: Volba reproduktoru do PA

Dobrý den, potřeboval bych poradit jaké zvolit reproduktory do tohoto středobasu: http://hornplans.free.fr/pas1ma1.html
Prosím o pomoc..  V plánku jsou pro bass: Selenium WPU1507, jenomže ty se nevyrábí, už jsou WPU1509 a pro střed:WPU1206 nebo 12MB1P, které se nevyrábí a místo toho jsou WPU1509 a 12MB3P
Tak jestli pořídím  WPU1509 a WPU1209  bude to v pořádku?
Nebo existuje nějaká alternativa třeba od BC či jiného výrobce?
Prosím poraďte. Díky Tomáš

Re: Volba reproduktoru do PA

Tak to zkusím od počátku:
Reprobedna, přestože je třípásmová a bude vážit cca 50 kg, nezahraje zvuk pod 120 Hz (viz popis a malinký objem pro ten 15").
K tomu všemu bude potřebovat buď vychytanou třípásmovou výhybku, nebo triamp a rozdělení zvukovým procesorem (což teprve umožní z toho vymáčknout maximum).
A samozřejmě doplnit o SW (nějaký 18").
Je to stará koncepce, daná nedostatky nabídky těch Brazilců před lety.
Pokud chci bednu, která mi má zahrát 120 Hz - 18 kHz a má to řvát jako kráva, tak půjdu do nějaké takovéto koncepce (2*12" + 2")  http://www.prodance.cz/files/dl/1/1289/ … Bc1250.pdf , podle dnešního počítání dosažitelná úroveň 136 dB ve špičce v 1 m asi postačí i na menší náměstí. Jako bonus je tam i vychytaná výhybka. Podle mého soudu ten návrh od Selenia převálcuje hlasitostí i kvalitou. V tom prameni se najdou i lowcost variace, bohužel můj favorit za pár peněz už uvázl na neexistenci PD 12 - 150.
Lze jít i do koncepce 1* 12" + 1,4", vyjde to laciněji a jen dosažitelná hlasitost bude o několik dB menší.

Re: Volba reproduktoru do PA

Celkom zaujímavý reproduktor a velmi podarený je  Beyma 12P80Fe. Kupoval som ich po 120€ kus. stredobas ako kráva. 100dB 1400W xmax 52mm 4" cievka 12kg.
Davam sanky dole keždej aktívnej 12ke a 15ke ked sú chlapci plný rečí ze pasív sa už nenosí. Samozrejme dobrý subbas musí byť a poriadny koncák.

(upravil volter.tomas 14. 1. 2015 12:24)

Re: Volba reproduktoru do PA

Dekuji za Vaše příspěvky. Nakonec jsem vybral origo repro od selenia po upgradu 12" 12mb3p  a 15" wpu1509.   Specifikaci to odpovida tomu co se tam pred lety davalo. A presne jak rikas, bude to hnane pres procesor na biamp. Výhybka pouze na vyskovy driver. Pod tim samozrejmne horna FH1850 osazena Pd1850. Ještě jednou dijy za odpověď.

Re: Volba reproduktoru do PA

Ještě nevim jakou vyhybku, zítra jedu do prodancu, budou tam drivery od Bc DE750TN. Tak uvidíme co mi k tomu poradi.

Re: Volba reproduktoru do PA

Otas : jednu nehranou PD 12-150 mám v garáži, ale bohužel jen jednu sad
nechce ji někdo do foroty?
cena : 700,- bez pošty

Re: Volba reproduktoru do PA

kal: Mám sice doma jakousi Hubertem oměřenou přemotávku (s velkým vrchlíkem) s origo košem, ale parametr 98,6 dB/W dává tušit kratší cívku a horší práci na basech.
A protože mé nejmobilnější 12 + 1 plasťáky s PD jsou pokoušeny zesem 260 W RMS po několik let, náhradní kousek nezaškodí, mám už k nim citový vztah. I když znám o moc lépe hrající kombinace.
Je-li to jednoznačně originál včetně membrány, beru, ozvi se místním mailem.

Volter.tomas:
Nepochlubil jsi se, k čemu mají sloužit (live-disco a hudební styl?).
Začínej od odměřené výhybky včetně kvalitní horny, jinak si vše zkomplikuješ a ZPOMALÍŠ, možná i zdražíš.  Ten truhlík bez oblých hran na 12" středech bude stejně nevypočitatelný a rozhodí to naladění na dělícím kmitočtu, bude potřeba 12" vysunout do úrovně vyústění horny - tak jsou i výhybky naladěny. Objem pak můžeš přidat té 15", bude ho potřebovat i pro zahrání 120 Hz.
Principem se mi to nelíbí - to určitě vnímáš smile - protože ten 12" a 15" budou slabé články soustavy.
K takovému dělu, jako je DE750, budou tahat lano za kratší konec, to bys musel sáhnout dost do kapsy a koupit k tomu něco hodně účinného a dobrého. Klidně to můžeš zlevnit a dát dohromady s DE 610 nebo i DE 250 (ty jsou odměřené s jedním 12").
Samozřejmě: každá bedna nějak hraje, ale zklamání po desítkách až stovkách piplavé práce při srovnání zvuku s nějakým průměrným Megatonem může vést slabší povahy až k pláči. Silné povahy pak k rázné rekonstrukci.
A na mne je to složité a těžké, téměř vždy je to potřeba stěhovat, stavět a bourat v časovém limitu.
A mezi profiky slávu nezískáš, protože budou čekat na této pozici něco alespoň jako: http://eshop.prodance.cz/nd374-lak/d-97808/ (mimochodem úžasně povedená bedna za těch pár drobných, kdybych dělal live, tak už jí mám).

Re: Volba reproduktoru do PA

Bude slouzit technu, žádný zpěv ani kytarky

Re: Volba reproduktoru do PA

Prodance ladili nejake zostavy z B&C Speakers 8PL21 a RCF MR8N301 na zvukovodoch. Doshovalo to pomerne slušnú citlivosť. Pod to dať rovno priamo vžarujúci 15" alebo výkonny 12", alebo 2 slabšie 12" napojene cez bi amp. Podľ mňa schodnejšia cesta možno aj lepším výsledkom.
Čo sa týka toho projektu selenium, tak je to určené, aby to hralo cca od 200Hz, podto treba nejaký kickbin a subbas, čiže 4-pásmový systém. Keďže je to horna tak objem pre ten 15" nemusí byť veľký, keďže výstupná plocha hornu je pomerne malá tak príliš  nízko sa to tak či onak nedostane ain pri väčšom objeme komory

Příspěvky [9]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » PA a zvukařina » Volba reproduktoru do PA

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£