Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » Výměna kondenzátoru (po sté) v JBL ES90

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [11]

(upravil mathys 13. 1. 2015 20:02)

Téma: Výměna kondenzátoru (po sté) v JBL ES90

Ahoj všem.
V repro JBL ES90 mi odešly kondenzátory (v obou).

Nemají žádnou polaritu a proto se domnívám, že se jedná o bipolární.
Originál je Sounder 1uF NP, 100V, 85°C.

Dočetl jsem se různé informace, že se může použít i svitkový kondenzátor, ale je to pravda??

Prosím, ušetřete mne odpovědí typu: zajdi si do knihovny, nastuduj atd. To mi opravdu nepomůže a samozřejmě si mezery doplním ihned, jak budou repráky hrát-bez nich jsem, řekněme nervézní smile

Foto zde:
1) http://s11.postimg.cc/vjg4q5c6b/image_3dddb9e0933a29fd905a1a5ed4a9d60685f47a0366.jpg
2) http://s10.postimg.cc/no534blxl/image_7bdbe5b9e57932946807b96c468d10d7c55fb0af92.jpg
3) http://s1.postimg.cc/la7scl673/image_345fb64db9b355a91897117ec748f53c6f40940ca4.jpg

Díky všem
Martin

Re: Výměna kondenzátoru (po sté) v JBL ES90

Dočetl ses správně. Dokonce chceš-li, aby to za něco stálo, kvalitní svitkové kondíky použít musíš.

Například Bennic, používají se často. Ale vyhoví i jakýkoliv MKT či MKP svitek zajisté lépe, než ten elektrolyt.

Jak tak vidím ten vyhulený odpor a plošák kolem, to byly bedny na nějaké chalupa-chlast-bordel akci? lol

Re: Výměna kondenzátoru (po sté) v JBL ES90

Ano, byl to opravdu náročný silvestr smile
Jo, takže třeba tento ? Snad nebude třeba shánět nějakého experta hmm

Co se týká těch odporů, ty budu měnit taky. Pokud neseženu stejné, tak spojím dva 10W na požadovanou hodnotu. Aspoň se bude líp chladit.

Martin

Re: Výměna kondenzátoru (po sté) v JBL ES90

Jestli nezměnily odpory hodnotu, nechej je tam. Lepší by tam byly drátové co vypadají jako váleček.

Re: Výměna kondenzátoru (po sté) v JBL ES90

To budu muset změřit.
Spíše jsem je chtěl dát trochu "nad desku", nebo vytvořit ze dvou most, aby se lépe chladily.

Re: Výměna kondenzátoru (po sté) v JBL ES90

Jestli tam dáš jeden nebo několik paralelně či sériově je jedno. Záleží na celkové hodnotě odporu, zatížení a schopnosti přežít beze změn hodnoty špičkové přetížení. Těch několik je z tohoto hlediska lepší varianta.
Ale pozor, aby špatně uchycené odpory nerezonovaly a nevytvářely pazvuky.

Re: Výměna kondenzátoru (po sté) v JBL ES90

Jestli to vše přežily výškové reproduktory, tak dej někam "na modlení".

Re: Výměna kondenzátoru (po sté) v JBL ES90

To se uvidí až vyměním kondy, samozřejmě teď nehrajou a nezkoušel jsem je...

Ostatní hrají bez problému. Ale pravda je, že mám strach aby fungovaly. Krom smradu z kondů vypadaly OK, určitě dám vědět a přidám fotku po opravě.

Sám jsem zvědavý smile

Re: Výměna kondenzátoru (po sté) v JBL ES90

No takhle opálenej plošňák- ty odpory musely svítit. Jo jo, maximální trvalej příkon nám nic neříká, hlavně randál.
Když vidím tu paseku, tak bych řekl, že krom kondů bude třeba ještě vyměnit výšky, a HLAVNĚ obsluhu.

Web

(upravil vluz 14. 1. 2015 16:36)

Re: Výměna kondenzátoru (po sté) v JBL ES90

V pokročilé silvestrovské noci asi těžko najdeš nějakou střízlivě uvažující a zodpovědnou obsluhu. Dokonce v tom vidím i nějaké plus, jelikož kolega může takto výměnou pochybných bipolárů posunout výhybku o něco výše a nepřežily-li výškáče, může se také poohlédnout po nějakých lepších - čili z toho všeho může i něco vytěžit.

Re: Výměna kondenzátoru (po sté) v JBL ES90

Chlapi nestraste... vyskace musely prezit, jinou moznost nepripoustim smile

A myslim ze ani 1. by se nenasla racionalne uvazujici osoba. Navic ani nevim kdo to vlastne pokazil, bylo u nas hodne pratel...

Pokud vyskace neprezily, jake doporucujete?

Příspěvky [11]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » Výměna kondenzátoru (po sté) v JBL ES90

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£