Re: ARS 9104

Ta 5604 hrála v 9204 a 1pf6762/33 velmi dobře, ovšem objem je tam větší.

Re: ARS 9104

Mathes: 25L je zas opačný extrém...v tom objemu to zase zní jako házení hovna o stanovou plachtu. Ideál je 12-15L.

Re: ARS 9104

napadá mě jen, to tehdy kua neslyšeli jak nahovno to hraje? dát tam 150tku hrálo by to snad i líp...

Re: ARS 9104

Mám na půdě nějaký fabrický bedýnky myslím s ARN 567 a ARV 161. Když jsem je před možná deseti lety porovnával se svým bastlem (pěnové ARN 5656 a  ARV 360x) a opravdu moc jsem chtěl aby byly lepší, páč jsem ty svoje sloupky neměl pořádně kam dát, hrozně mi vadila absence hlubších basů. Asi jako když jsem porovnával Alta 1 a 2 od Visatonu. Jedničkám prostě chyběla razance dvojek a nějak podobně jsem to pociťoval i u těch Tesel.

Re: ARS 9104

Docela nechápu smysl této diskuse o "množství basů". Fyzikální zákony stále platí a pokud si pořídím zhruba 10l bedny s 16cm basákem, tak nemohu v žádném případě čekat basy, které mi budou třást skleničkami v příborníku. Kdo chce mohutné basy musí holt investovat do reprobeden o větším objemu a s větším basovým repro.
Mám ony ARS 9104 a porovnával jsem si je s bedničkami: z NDR - B3010, ze SSSR - S30B, naše 1PF06267, ARS 9210 a Grundig 650b. Diskutované ARS 9104 z toho vyšly se ctí a patří k lepším v této kategorii. V tomto porovnávání třeba i vychvalované Grundigy s 16cm basákem v oblasti basů nijak proti ostatním porovnávaným bedničkám nevynikly.
Résumé: v sortimentu těchto menších 10l tuzemských bedniček lze asi vydolovati maximum úpravou při použití Godzovy výhybky z Repromanie a pokud nám to nestačí, tak je třeba investovat daleko větší peníz do něčeho novějšího. Je ovšem otázkou, jestli za takto vynaložené peníze zakoupíme kvalitu, neboť z nejednoho případu člověk pak zjistí, že za mnoho peněz koupil pěkně vypadající, ale ošizený šunt.

Re: ARS 9104

vluz - tak já si postavil za 4ku (pravda napodruhé už bych se pod 5-6 asi nedostal..)  obdobu Kitu2 (by Frisko s DT-80), a pravě (nejen) srovnáním ARN 150 v BR 10litrech tyto ARS 9104 i s většíma 5604kama na basech s přehledem rozdrtily ! ... 
proto jsem se pozasstavoval nad tim co tim soudruzi sledovali cpat 6,5" do takovych budek kdyz by tam lip zahral o "polovinu" menší.... když vím jak dokáže dobře naladěná (přitom netunětaná) 150tka jít dolů,že si ani baskytaru a podobně nízké frekvence (v dramech a jine elektronice atd) nemusím jen domýšlet tongue

(upravil vluz 13. 1. 2015 14:29)

Re: ARS 9104

Power of Bass:
nějak jsi zapoměl zohlednit časový faktor. Pomlouváš tady soudruhy, ale nebereš na zřetel, že Tesla 16 cm basový reproduktor vznikl v první polovině 70tých let, čili před více než 40ti lety. V té době jsme jezdili v Š105 a dnes už ji téměř neuvidíš a ani by jsi ji vzhledem k pokroku techniky asi už nechtěl. Takže na menší reprobedýnky bylo dispozici toto a vcelku nic dalšího a z toho se tvořilo. Přitom jsme tehdy byli z této řady hloubkových repro nadšení. Uvědomuješ si vůbec, že ještě krátce před touto dobou nikdo (až a výjimky) žádné hi-fi nepoužíval a drtivé většině národa stačilo obyčejné rádio, či rozhlas po drátě? Když pak byly pro širokou veřejnost k dispozici bedny, ze kterých jsme slyšeli basy i výšky a když se to připojilo k mgf B43 s výkonem 2x4W, tak nás to zcela nadchlo.
Pořídím-li si tedy repro ze starší doby, asi od něj nemohu čekat více, než mu bylo dáno vínku jako reprezentantovi doby vzniku. Pokud požaduji více, musím nastoupit cestu modernizace stávajícího, anebo hledat v novém sortimentu.