Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reprosoustavy » Stavba reprobeden s repro Tesla

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [16]

(upravil jaski 24. 11. 2014 20:24)

Téma: Stavba reprobeden s repro Tesla

Zdravim. Jelikož bych si chtěl postavit nějaké "lepší" bedny (nejspíš Totem), tak bych si rád nejdřív vyzkoušel stavbu na něčem obyč. Při vyklízení starých skříní jsem našel tyhle Tesly:
ARE367  4X
ARV261  2X
ARZ368 2X
ARZ669  2X
ARX364  2x
ARE388  1X
ARZ486  1X
ARV081 1X

Dotaz zní, jestli z těchto repro lze postavit něco, co by i trochu slušně hrálo. Jestli už třeba někdo z podobných něco nestavěl nebo neexistují komerční bedny, kde se tyhle repra používaly a daly by se tak použít spočítané rozměry beden (zatím na vlastní měření není vybavení). Je mi jasný, že při stavbě by se mělo postupovat přesně opačně smile, ale tak když už je tu mám, tak na vyzkoušení by snad mohly stačit smile. Bedny by sloužily doma u pracovního pc či v posilovně.
Díky za každý návrh.
jaski

Re: Stavba reprobeden s repro Tesla

Šlo by, až by ses divil, ale nejde to tak, že to nějak popropojuješ, před výšku dáš kond a můžeš soudit, takhle to nefunguje, takže pokud nejsi schopný z toho co máš vymáčknout maximum, zkopíruj rovnou něco ověřené.

Re: Stavba reprobeden s repro Tesla

Samozřejmě pokud by ty repra ve výsledku za něco stály (a co jsem četl, tak ty ARZ669 jsou docela oblíbené), tak jsem ani o výhybce typu kond před výšku neuvažoval smile a dal bych tam výhybku jak se patří. V reprobednách se moc neorientuju, tak bych právě potřeboval nějak nasměrovat, které kombinace repra by se k sobě hodily a jestli už náhodou takový projekt neexistuje. Nebo se bez měření reprobeden ani tak neobejdu?

Re: Stavba reprobeden s repro Tesla

Samozřejmě že se bez měření neobejdeš, o tom mluvím. Mohlo by z toho být třípásmo, 669 +368 + 261.

(upravil jaski 24. 11. 2014 20:09)

Re: Stavba reprobeden s repro Tesla

OK ale ty ARV261 jsou 4ohm, což bude zřejmě problém... Je nějaký projekt, který by se tomu podobal a na který bych se mohl pro inspiraci podívat? Třeba něco jako KE30 apod.

Jinak moc chvály jsem na ten ARV261 nečet big_smile. Nebráním se tedy ani koupi jiného repra, pokud by kombinace repra ze seznamu byla vyloženě špatná.

Re: Stavba reprobeden s repro Tesla

4R nevadí.

Jinak moc chvály jsem na ten ARV261 nečet

Já je neznám, směrovat jistě budou, ale to nevidím jako stěžejní. Šanci bych jim dal, totiž asi málokdo k nim přistoupil trochu zodpovědněji. Každopádně počítej s tím, že tě to bude stát nemálo, nenaučíš-li se to sám.

Re: Stavba reprobeden s repro Tesla

Do seznamu ještě přidávám 2x ARX364 4ohm.

Re: Stavba reprobeden s repro Tesla

Postavíš z toho například dvoupásma ARZ 669 + ARV 081 ale ten výškač máš koukám jeden...tak potom ARV 261, nemám po ruce tabulky tak nevím jak se snesou citlivostí apod. nicméně hrát to bude. Eliptický ARE tam můžeš dobastlit jako střed. Ale běžně vyhoví dvoupásma...

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

(upravil TheLastUnicorn 26. 11. 2014 11:00)

Re: Stavba reprobeden s repro Tesla

ARV261 ne. To je parodie na výškáč. Musí se to dělit na 5k, hraje to tak do 8k, kreslí to jak prase a výkonová zatížitelnost žádná. Je dobrý tak k opravě nějakých historických beden, nebo pro sběratele. Spíš použít ARV081, ale já bych šel do nějaký normální kaloty. Velmi dobré výsledky a skoro zadarmo dává tohle: http://www.bsacoustic.cz/vysokotonove-r … /5dr51441/
ARZ669 + ARZ368 (případně by mohlo být i ARX364) je OK.

Re: Stavba reprobeden s repro Tesla

S tim ARV261 jsem si to myslel, že to bude nic moc smile. A na kolik tak vidíte objem bedny? Ty ARZ669 jsem se dočetl, že se doporučuje kolem 20l. Ten ARZ368 je do 5kHz http://www.repromania.net/tesla/tesla-b … rz-368.php nechtělo by to v kombinaci ARZ669+ARZ368 ještě nějaký výškác?

Re: Stavba reprobeden s repro Tesla

chtěl jsem doporučit třeba tohle http://reprosoustavy-reproduktory.heure … or-dt-25n/ , DT-80 bohužel už nedělají,ale koukám za těch pár let co jsem oboje kupoval na základě dobrých recenzí zde a ceně ke 300/ks monacor nějak podražil....

(upravil TheLastUnicorn 26. 11. 2014 11:59)

Re: Stavba reprobeden s repro Tesla

Monacor DT-25N už se moc nevyplácí...lepší je vzít Vifu BC25SC06-04.
Objem pro ARZ669 20-25L...samozřejmě nad ARZ368 musí jít ještě výška. Jednu jsem doporučil v předchozím příspěvku - třeba číst pořádně. Dělení pak zhruba 800/3,5k.

Re: Stavba reprobeden s repro Tesla

zdravim panove odbornici,potrebuji reprobedny cca 25cm krat max 15na sirku.problem je v tom ze musí byt ze dreva a slusne hrat.je to realne nebo uplna blbost?

(upravil Pech. 3. 1. 2015 22:28)

Re: Stavba reprobeden s repro Tesla

Malý, to bude těžký....

Kdybys na rozměrech trochu přitlačil, dalo by se vymyslet nějaký menší dvoupásmo, což už je věc, která dost lidí toužících po měnších bednách plně uspokojí.

Re: Stavba reprobeden s repro Tesla

Tyhle malé a dobře hrající bedýnky tady byly již velmi dávno, takže není nutno vynalézat vynalezené. Byly osazené 10cm hloubkovým repro ARZ 369 (368) s výškou ARV 081. Vyráběla je Tesla a návod na jejich obdobu byl i v HaZ. Ani dnes po letech není problém sehnat tato repra z inzerce.

Re: Stavba reprobeden s repro Tesla

Problémem je malé dovolené zatížení beden. Vhodné pro 4W zesilovač. Jestli se dobře pamatuji, je na zadní straně reproduktoru ARZ369 nálepka s udaným příkonem 3 W / 4 Ohm.

Příspěvky [16]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Stavba reprobeden s repro Tesla

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£