Re: jak se zbavit brumu

Zkus to schválně zapojit bez potenciometru. Potom bych zkusil odpojit "signal GND" podle obrázku, deska zesilovače a spojit se zemí na vyhýbce, pak bych zkontroloval jestli se mi někde něco špatně nedotýká, například mínus z usměrňovače(ta šedivá kostka) s chladičem, podle fotky je to dost možný, atd. V posledním případě bych to vytahal celý ven a zkoušel bych dál.

(upravil luikas 8. 9. 2007 15:11)

Re: jak se zbavit brumu

potenciometr je v tom nevinne, zkusit signal GND pripojit k zemi ve vyhybce zkusim, to s tou kostkou bych taky vyloucil, protoze to brumi i kdyz je to rozebrany a kostka pomerne daleko. trafem to taky neni, brumi to i kdyz je 20cm od desek zesiku a zdroje. dam vedet vysledek smile hmmm, tak to nezabralo, spis to jeste zhorsilo... ale kdyby te napadlo jeste neco, dej vedet. jo a k cemu je teda ten TAB?tak to nebyl ani tab...

(upravil luikas 8. 9. 2007 16:08)

Re: jak se zbavit brumu

jak by se projevil napr. spatnej kondik v nekterym ze zdroji?a co to odizolovani IO? melo by nejakej smysl? Sinlaire? tobe urcite proslo rukama uz spoustu autoradii s takovejhlema svabama, ne? je mi jasny, ze je to v porovnani s diskretnima koncema nuda, ale pokuste se prosim premoct! dik... vyhybkou to neni, kdyz ji premostim, nic se nezmeni. kdyz spojim zem se vstupem (zivym) zesilovace, brum se zesili a (mozna subjektivne) slysim misto 100Hz kmitocet polovicni. fakt to nemuze bejt jen nizkou kapacitou filtracnich kondenzatoru? nebo nacatym mustkem ve zdroji? (uz driv se mi omylem povedlo ho zkratovat)

Re: jak se zbavit brumu

Takže to brumí i když zkatuješ vstup? Jestli jo, tak potom bych hledal chybu v blbě navržený DPS, nebo je něco špatně ve zdroji. Zkus samotnej zesilovač napojit na jinej zdroj

Re: jak se zbavit brumu

bych jinej zdroj musel mit :)blbe navrzena DPS je docela mozna. ono to vzhledem k tomu, ze DPS kreslim rukou a nemuzu si moc vymejslet rozlity zeme a nedej boze oboustrany desky, je to docela tezky. je vyfotim, treba tam je nejaka bota, ne kterou bych sam neprisel

Re: jak se zbavit brumu

sak tam skus pichnut kondasi do zdroja,osobne 2000uF pokial dobre vidim je vazne malo,ja mam 15 000uF na vetvu a este blokovane 100nF svitkacmi a trafo z AUJ637 s koncom 3886 a nebrumi ani to nesumi skoro vobec. signal som tahal 2zilovym tienenim omnitronikom tak ze signal aj zo zemou ide po vnutornych zilach a tienenie je na jednom konci picnute na zem a absolutne nic,hra to vazne pekne bez nejakych rusivych frekvencii a brumu..... az na to ze trafo vrci big_smile

Web

Re: jak se zbavit brumu

Jednak luikas psal, že má filtraci 8600 uF ( takže ty jamicony budou asi 3m3 ? ) a i kdyby měl jen ty 2mF, tak nevidím důvod, proč by nevyfiltrovaly alespoň klidovej odběr. Takže malou filtrací to asi nebude.

Re: jak se zbavit brumu

je tam 1+1+2,2+2,2+2,2mF+ 150n, ty 2,2 jsou jamicony. ty 1mF jsou z nejakyho Japonskyho zaznamniku, nebo diktafonu, nebo co to bylo, tak verim, ze jsou vpoho. plosnak jednodusejc snad vymyslet ani nejde. myslite, ze pomuze, kdyz otocim vystupni vinuti trafa? uz me napadaj blbosti...

Re: jak se zbavit brumu

tak jsem si tak trochu hral se zdrojem a podarilo se mi odstranit brum, pokud odpojim zesilovac od vyhybky. teda s tim, ze cas od casu- vicemene nahodne se ozyva slabej piskot, vypnu, zapnu a vetsinou zmizi. nevim co ho zpusobuje, vzhledem k "rychlosti" IO se mi nejaky zakmitavani moc nezda, ale nevim. takze problem bude nejspis ve vyhybce, ale nevim kde. pouzil jsem tuto- http://sound.westhost.com/project08.htm s tim, ze jsem vypustil IO1 a IO3, takova osekana verze. plosnak jsem kreslil predevsim tak, aby bylo spojeno, co spojeno byt ma, ale jestli mam spravne vedeny zeme netusim. muzu vam sem dat lepsi fotku i s popiskama, jestli to pomuze.

(upravil sinclair 14. 9. 2007 14:06)

Re: jak se zbavit brumu

Pokud se pustíš do vlastní koncepce a vlastního "vývoje", je třeba počítat s tím, že něco nevyjde úplně přesně tak, jak sis představoval. Hlavně je třeba vždy uvážit svoje reálné možnosti a nepřeceňovat se-on ani jednoduchý konec s integráčem, postavený na blbé desce a blbě napájený nemusí být bez potíží. Příkladem budiž třeba taková TDA7293, která je schopna se rozkmitat až k takové destrukci, kdy dostanete kusem pouzdra po hubě /a dobře Vám tak, ještě bych Vám přidal smile/.
Kromě toho je na dálku velmi těžko posuzovat, co je špatně a co ještě hůř, takže zde na fóru lze očekávat /alespoň ode mne/ maximálně tak obecná doporučení, než nějaké konkrétní přesné návody, jak se čeho zbavit. Věřím Vám, že právě takovéto konkrétní rady byste rádi četli, ale na dálku, ani z fotek to prostě možné není.
Jediná pomoc je zkoušet, laborovat, přepojovat atd., výsledky se sice ne hned, ale zato určitě dostaví a co víc-tímto způsobem se naučíte nejvíc.
Když Vás totiž nějaký problém pěkně podusí ve vlastní šťávě, budete si to pamatovat už nadosmrti.

Web

(upravil luikas 14. 9. 2007 15:05)

Re: jak se zbavit brumu

to je jasny, vzdyt prvni IO jsem uspesne poslal do kremikovyho nebe, stacila chvilinka nepozornosti smile i kdyz z toho mozna nic nepoznate, hodim sem nakresek DPS ty vyhybky. http://img524.imageshack.us/my.php?image=dpsdq2.jpg a jeste jedna zvlastni vec tu je- kdyz zkratuju vstup toho zesiku, tak se brum "vrati" sad dalsi poznatky- piskani- v pripade, ze se objevi, je jeho intenzita zavisla na vzdalenosti signalovyho vodice od vyhybky, je-li dost daleko, piskani prakticky zmizi. po privedeni signalu se taky znovu objevi brum...

Re: jak se zbavit brumu

tak jsem ruznejma experimentama dospel k poznani, ze se pomere dost indukuje brum v soucastkach vyhybek, hlavne teda v tech slavnejch keramickejch kondenzatorech. myslite, ze pomuze, kdyz pro vyhybky udelam stinenou krabicku? dalsi takovou podezrelou soucasti jsou stineny kabely od vyhybek k zesu. jsou to pomerne obycejny kvalitou neoplyvajici exemplare... co ale nechapu je, kde se ten brum bere. zdroje jsou prece vyfiltrovany a jinam se stridavy napeti nedostane...

Re: jak se zbavit brumu

Nevím jak jsis poradil s tím svým brumem, pokud máš stale problém dej vědět. Ri.ver@seznam.cz

Re: jak se zbavit brumu

dik, ale uz jsem ten zesik prodal, skoda, zes nedal vedet driv smile