Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 3)

Audioweb.cz » PA a zvukařina » PA subwoofer versus HI-FI receiver a HI-FI sloupové reproduktory

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 51]

Re: PA subwoofer versus HI-FI receiver a HI-FI sloupové reproduktory

Máš pravdu no len dovtedy kým si zvolíme ako základ 20Hz čo považujem za uplnú zbytočnosť. Kedže výchylka rastie zo štvorcom tak je lepšie to rozumne  strmo orezať trebars na 33Hz a nehnať to zbytočne nadol čo bassreflexové ozvučnice priam vyžadujú. No od tejto frekvencie to už je večšinou v prospech profi reprákov.

Re: PA subwoofer versus HI-FI receiver a HI-FI sloupové reproduktory

Nelinearita závěsů u PA subů není chyba, ale úmysl (možná to tak nebylo myšleno). Je to nevýhoda v otevřené, nebo uzavřené ozvučnici, naopak v BR je to součást potlačování offsetu při vyšších výchylkách. A pokud se bude porovnávat "hifi" 12" s PA 18" při stejném tlaku, tak bude výchylka 18" tak malá, že nic z toho roli hrát nebude. Konkrétní model z odkazu neznám, to asi nikdo, ale obecně 18" domů může být (pokud nevadí velikost). A 20Hz to samozřejmě (tak jak to je) hrát nebude.

Re: PA subwoofer versus HI-FI receiver a HI-FI sloupové reproduktory

antonio: Ahoj, abych pravdu řekl, sice si něco napsal, ale vůbec tomu nerozumím:

antonio napsal:

Profi může (a nemusí) mít vyšší SPL na 20Hz

antonio napsal:

bez takového srovnání ale udělá subwooferový filtr maximum až kdesi na oktávě za dělením.

prakticky celý tvůj příspěvek téměř celý nechápu co píšeš. sorry



KarelXth: Ahoj, co je míněno tímto:

KarelXth napsal:

Nelinearita závěsů u PA subů není chyba, ale úmysl (možná to tak nebylo myšleno). Je to nevýhoda v otevřené, nebo uzavřené ozvučnici, naopak v BR je to součást potlačování offsetu při vyšších výchylkách.

KarelXth napsal:

A pokud se bude porovnávat "hifi" 12" s PA 18" při stejném tlaku, tak bude výchylka 18" tak malá, že nic z toho roli hrát nebude.

?? ( to je špatně  nebo dobře )

nepotřebuju aby sub hrál 20 Hz, to stejně nikdo pořádně neslyší...stačí, když ten profi sub zvládne 40 hz a to si myslím, že by při velikosti membrány 18" měl bez problému dát.

Re: PA subwoofer versus HI-FI receiver a HI-FI sloupové reproduktory

a) Závěsy asi většiny PA subwooferů kladou pohybu tím větší odpor, čím je poloha membrány dál od klidové polohy. Je to proto, aby vyrovnaly efekt posouvání "virtuální" klidové polohu ven z magnetu, tzv. DC offset. To jsem ale reagoval na Antonia. Pro tebe tohle asi důležitost nemá.

b) To je dobře.

Doma, pokud ten reprák není naprostej odpad a zesilovač do něj bude umět dodat aspoň 150W a tobě stačí rozsah do 40Hz, tak úplně bez problému. To je ale obecně řečeno. Že ten konkrétní sub, co sis vybral, nebude zřejmě žádná sláva a nikdo ho vlastně v rukou neměl, to pořád platí. Jedině to můžeš prostě zkusit koupit a uvidíš.

(upravil diskempty 1. 1. 2015 12:26)

Re: PA subwoofer versus HI-FI receiver a HI-FI sloupové reproduktory

KarelXth napsal:

Doma, pokud ten reprák není naprostej odpad a zesilovač do něj bude umět dodat aspoň 150W a tobě stačí rozsah do 40Hz, tak úplně bez problému.

ten subwoofer co uvažuju, že bych ho koupil, tj tento

http://www.amazon.com/Seismic-Audio-Tre … er+Cabinet


Product Features

Spoiler

•MODEL: Tremor 18
•CONDITION: New
•APPLICATION: Subwoofer/PA Subwoofer/DJ Subwoofer
•ACTIVE/PASSIVE: Active / Powered
•WOOFER: 18"
•WOOFER SPECS: 90 oz Magnet and 3" Voice Coil
•LPF (LOW PASS FILTER ): 40 Hz - 300 Hz
•POWER 500 Watts RMS - 1000 Watts Peak
•SENSITIVITY: 98 dB
•CONNECTORS: Two Line Input/Output - 1/4" and XLR Combo Jacks - Two Power Outputs - 2 Speakon & 2 Banana
•NOMINAL IMPEDANCE: 8 Ohms
•PORTS: Yes
•GRILL: Full Metal Grill
•HANDLES: Recessed Metal
•COVERING: Black Carpet with Black Metal Corners
•ENCLOSURE: 5/8" Plywood
•POLE MOUNT: Yes
•VOLUME CONTROL: Yes
• HEIGHT: 26.5"
• WIDTH: 22.25"
• DEPTH: 24.25"
• WEIGHT: 84 lbs per Cabinet
•WARRANTY: One Year Warranty
•SPECIAL FEATURES: Can be Daisy Chained
•SPECIAL FEATURES: Two Channel Satellite Power Output - 8 Ohm - 2 x 150 Watts
•SPECIAL FEATURES: Balance - Clip Light Left - Clip Light Right
•SPECIAL FEATURES: Separate Sub and Satellite Volume


má 500 W RMS a špičkový výkon 1000 W ( dle popisku ) .... podle mě, můj zesilovač do něj nemusí umět dodávat nic, protože ten subwoofer  má svůj vlastní zesilovač., pokud to myslíš takto.

Re: PA subwoofer versus HI-FI receiver a HI-FI sloupové reproduktory

diskempty napsal:

podle mě, můj zesilovač do něj nemusí umět dodávat nic, protože ten subwoofer  má svůj vlastní zesilovač., pokud to myslíš takto.

Ne, to nemyslím, tohle je mi jasný. Myslím tím, jak je to s tím zabudovaným zesilovačem a reproduktorem doopravdy. Tohle jsou parametry sepsaný na marketingovym oddělení výrobce. Ty o skutečných kvalitách a problémech neříkají vlastně nic a navíc záleží jak moc výrobce lže nebo nelže. Dá se jenom hádat, ale to už víš, viz předchozí příspěvky.

Re: PA subwoofer versus HI-FI receiver a HI-FI sloupové reproduktory

Pravděpodobně subwoofer bude osazen asi tímto: http://www.seismicaudiospeakers.com/18- … p/Quake-18

Re: PA subwoofer versus HI-FI receiver a HI-FI sloupové reproduktory

Diskempty> když ta bedna bude velkej pruser, tak ji holt prodas. Ale jestli ma  citlivost aspoň 95dB, tak budeš spokojenej.

QSC, EV, Turbosound, X32, SiEx3, DL1608 atd.

Re: PA subwoofer versus HI-FI receiver a HI-FI sloupové reproduktory

Žádný zázrak to už jen podle ceny nebude, ale nikdo neví, jak malé tvoje nároky jsou. Co cena dopravy, ta při té váze bude poněkud vyšší, ne ?

Web

Re: PA subwoofer versus HI-FI receiver a HI-FI sloupové reproduktory

KarelXth napsal:

Nelinearita závěsů u PA subů není chyba, ale úmysl (možná to tak nebylo myšleno). Je to nevýhoda v otevřené, nebo uzavřené ozvučnici, naopak v BR je to součást potlačování offsetu při vyšších výchylkách.

Co by mělo v basreflexu zapříčinit jiné chování repráku a jak by tomuto mohlo běžné tuhnutí závěsu (jak onu nelinearitu popisuješ níž) pomoct?


KarelXth napsal:

Závěsy asi většiny PA subwooferů kladou pohybu tím větší odpor, čím je poloha membrány dál od klidové polohy. Je to proto, aby vyrovnaly efekt posouvání "virtuální" klidové polohu ven z magnetu, tzv. DC offset.

Asi nerozumím. DC offset je kombinací BlX a CmsX, samotné tuhnutí závěsů je přirozené a jinak to vyrobit neumíme, leda k BlX přizpůsobit.

Re: PA subwoofer versus HI-FI receiver a HI-FI sloupové reproduktory

Sendy napsal:

Žádný zázrak to už jen podle ceny nebude, ale nikdo neví, jak malé tvoje nároky jsou. Co cena dopravy, ta při té váze bude poněkud vyšší, ne ?


DOPRAVA Z AMAZON.COM

ZDARMA

Re: PA subwoofer versus HI-FI receiver a HI-FI sloupové reproduktory

Měl jsem bednu 18" s vadnym reprakem, byl spatne namagnetovany. Měl jen BL kolem 11 a citlivost asi 91dB. (Meril Hubert). Na PA to neslo a na domácí poslech to bylo bombovy. Pokud ten zesik v bedně pusti poctivych 200W, tak budeš doma spokojen.

QSC, EV, Turbosound, X32, SiEx3, DL1608 atd.

Re: PA subwoofer versus HI-FI receiver a HI-FI sloupové reproduktory

Mike Hart replied:
Hi,
Thank you for asking. The real difference between Hi Fi and pro audio is that pro audio gear is bigger and more powerful. Many people use both together. One of our warehouse guys uses a pair of these with his gaming system and loves everything about them.
The higher the sensitivity the clearer the sound will be. A more powerful sub will compete against more speakers and create more of a pressure wave so you “feel” the bass hit more at lower volumes. Every sound system is different so it is hard to say if you will like these with your set up, but is should work as long as you can get an unpowered output from your sound system to the sub. Often there is an RCA output for this. A balanced output would be even better. You cannot use one of your speaker outputs for this as they are powered and will damage the electronics on the amp.
Have a great day!
Thank you,

Mike Hart
Seismic Audio Speakers

901-363-6030




"  but is should work as long as you can get an unpowered output from your sound system to the sub. Often there is an RCA output for this. A balanced output would be even better. You cannot use one of your speaker outputs for this as they are powered and will damage the electronics on the amp. " ( s tímto odstavcem mám trochu problém s překladem, můžete mi prosím to někdo přeložit ? )

Díky moc smile

(upravil exxxi 2. 1. 2015 20:22)

Re: PA subwoofer versus HI-FI receiver a HI-FI sloupové reproduktory

Ze nemáš pouštět výstup pro satelity do dalšího zesíku, abys ho neodpálil. Odkud jsi? Rad si to poslechnu, jestli to koupíš.

QSC, EV, Turbosound, X32, SiEx3, DL1608 atd.

Re: PA subwoofer versus HI-FI receiver a HI-FI sloupové reproduktory

poslal sem jim ještě dotaz, že by mně zajímalo co je v tom subwooferu přesně za zesilovač, tedy pokud o něm  půjdou nějaký info dohledat. Čekám zda mi k tomu něco pošlou.

Myslím, že zesilovač je dot důlažitá součást tý bedny. Samozřejmě chápu, že pokud to stojí 314  USD, takže nějakých 6 500 - 6 700 korun, že to asi žádný zázrak nebude. Na druhou stranu já více jak 100 W - 150 W výkonu beztak nevyužiju a i to je hodně.

Navíc pokud to má citlivost 95 dB až 98dB tak tomu bude stačit dát malou hlasitost a bude to hrát dost.

Na normální bedny, nikoliv subwoofer k mému stereo receiveru Harman Kadon 3470 bych jinak měl připojený JBL ES100 reprosoustavu. Takže dobrý a kvalitní bedny.

Na ten sub už nekladu takovej nárok. Myslím, že basovat to bude dobře. Mě jediný co mě mate, že nevím jestli zvuk z PA subu versus hi-fi není uplně nějakej špatnej, aby mě to neodrovnalo zvuk z hlavních sloupových, ale Hi-Fi beden

(upravil KarelXth 2. 1. 2015 20:40)

Re: PA subwoofer versus HI-FI receiver a HI-FI sloupové reproduktory

antonio napsal:

Co by mělo v basreflexu zapříčinit jiné chování repráku a jak by tomuto mohlo běžné tuhnutí závěsu (jak onu nelinearitu popisuješ níž) pomoct?

Zřejmě absence vzduchovýho polštáře. Každopádně pokud bude závěs "lineární", dochází při větších výchylkách k výše zmíněnýmu problému. Jakmile je většina cívky venku z mezery, nebo řekněme lineární oblasti mag. pole, klesá z pohledu cívky momentální Bl a tím i síla, která jí táhne zpátky. Výsledkem je posun "nulový polohy" směrem ven. Pokud uděláš závěsy tak, aby se poddajnost zmenšovala spolu s Bl, tak se ten efekt zmenšuje nebo úplně vyruší, záleží jak se to povede. A to je tzv. progresivní zavěšení. Nikdy jsem to osobně neměřil a nezkoumal detailně, ani mě to vlastně nějak netrápí, stačí mi vědět, že to tak prostě je:). Ale jiní to udělali (např. pan Don Keele).

antonio napsal:

Asi nerozumím. DC offset je kombinací BlX a CmsX, samotné tuhnutí závěsů je přirozené a jinak to vyrobit neumíme, leda k BlX přizpůsobit.

Já zas úplně nerozumím tomuhle.

Re: PA subwoofer versus HI-FI receiver a HI-FI sloupové reproduktory

U basreflexu je dost pravděpodobný, ze zvuk subu průšvih nebude. U různých horen se to stát muže.

QSC, EV, Turbosound, X32, SiEx3, DL1608 atd.

Re: PA subwoofer versus HI-FI receiver a HI-FI sloupové reproduktory

Ma to v sebe zabudovaný aj zosil 2*150W pre satelity, preto píšu aby si tam nepripájal zosilňovač.

Re: PA subwoofer versus HI-FI receiver a HI-FI sloupové reproduktory

Vzduchovým polštářem to asi nebude, vždyť jsi zmiňoval uzavřenku i otevřenou, ve kterých "je to nevýhoda"... stále nevím co vlastně, ale to už bych neřešil...


KarelXth napsal:

Jakmile je většina cívky venku z mezery, nebo řekněme lineární oblasti mag. pole, klesá z pohledu cívky momentální Bl a tím i síla, která jí táhne zpátky. Výsledkem je posun "nulový polohy" směrem ven. Pokud uděláš závěsy tak, aby se poddajnost zmenšovala spolu s Bl, tak se ten efekt zmenšuje nebo úplně vyruší, záleží jak se to povede.

Tím to ale není, DC offset je následkem charakteristik BlX a CmsX. To povylezení vznikne tím, že BlX nebo CmsX nejsou na obou stranách z klidové pozice symetrické.

Re: PA subwoofer versus HI-FI receiver a HI-FI sloupové reproduktory

To je zapeklité toto. Až to dořešíte, budu už znát celou abecedu big_smile

Příspěvky [21 až 40 z 51]

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » PA a zvukařina » PA subwoofer versus HI-FI receiver a HI-FI sloupové reproduktory

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£