Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 3)

Audioweb.cz » PA a zvukařina » PA subwoofer versus HI-FI receiver a HI-FI sloupové reproduktory

  Stránky: 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 51]

Téma: PA subwoofer versus HI-FI receiver a HI-FI sloupové reproduktory

vážení,

mám záměr nakoupit toto: http://www.amazon.com/dp/B00F5C06T8?psc=1#Ask
používám ovšem toto: http://www.highfidelityreview.com/harma … -3470.html
a toto: http://www.canton.de/de/produkte/le-109

-----------------------------------

dotaz:
a) kombinace PA vs Hi-fi subwooferu
b) 500W zesilovač na PA subwooferu versus 100 W zesilovač na receiveru harman kardon
c) citlivost repro canton LE 109 89 dB versus subwoofer 98 dB
d) charakteristika zvuku pa subwooferu vs hifi subwooferu - je v tom zasadni rozdil A/N


prosím o erudovaný výklad. Poznámky typu kupte si jiný subwoofer - dražší mi nepiště, vybral jsem z cenových relací, které mám dostupný a vybíral jsme výhradně z 18" subwooferu

info muzete psat i na diskempty@seznam.cz

Re: PA subwoofer versus HI-FI receiver a HI-FI sloupové reproduktory

Zbytočné ako 17" kolesá na Felicii. Poobzeraj sa po niečom menšom a ľahšom. V tvojom prípade by som šiel maximalne do 12"subwoofra. Membrána na 18"palcoch je dosť ťažka a nemotorná. Ich Mms vychadza  cez 200g. Bas z 12" je svižnejší a na domáci posluch prijemnejší.

Re: PA subwoofer versus HI-FI receiver a HI-FI sloupové reproduktory

a) hi-fi zahraje zpravidla níž
b) to je v pořádku
c) citlivost se srovná na subwooferu
d) viz a)


djsteve: "ťažka a nemotorná"? proč by mělo být 200g moc?

Re: PA subwoofer versus HI-FI receiver a HI-FI sloupové reproduktory

Tohle žádné profi není, to si jen na to hraje. Kromě jedné nekalibrované cháry na webu se nic nedovíš, ani třeba to, jak pěkně to třeba zkresluje, hlavně že je všude mrtě slev.

Web

Re: PA subwoofer versus HI-FI receiver a HI-FI sloupové reproduktory

antonio: dodám jen , že tento sub ma nastavitelnou výhybku od 40 hz - 300 hz
subwoofer magnat , který mám a chci ho prodat má 12 " bass. membránu a výhybka jse  nastavit od 50 - 150 hz
takže vlastně tento 18" umí "dát ještě o 10 Hz nižší bassy než ten můj hi-fi Magnat smile


Sendy: to by mne právě prosím zajímalo. já totiž úplně nerozumím tomu jak mám chápat to případné "zkreslení" u subwooferu PA versus Hi-Fi to jako, že ty bassy budou nějaký špatný, nebo nějaký zahuhlaný, málo výrazný ?? .... atd.

Re: PA subwoofer versus HI-FI receiver a HI-FI sloupové reproduktory

Neporovnávej nějaká čísla, kterým moc nerozumíš, jinak si naběhneš.

Web

Re: PA subwoofer versus HI-FI receiver a HI-FI sloupové reproduktory

antonio napsal:

a) hi-fi zahraje zpravidla níž

S ktorým že to Hi FI 18" palcom porovnávaš ked to tvrdíš?

Re: PA subwoofer versus HI-FI receiver a HI-FI sloupové reproduktory

Asi bych se toho subu nebál, ale 98dB to mít nebude.

QSC, EV, Turbosound, X32, SiEx3, DL1608 atd.

Re: PA subwoofer versus HI-FI receiver a HI-FI sloupové reproduktory

djsteve: To taky souvisí s gramy, tak jak s nimi?

Re: PA subwoofer versus HI-FI receiver a HI-FI sloupové reproduktory

Antonio volako som neporozumel odpovedi na moju otazku. Vysvetlíš alebo upresníš čo myslíš?

Re: PA subwoofer versus HI-FI receiver a HI-FI sloupové reproduktory

Zkuste mi někdo dát jasné info o tom, zda PA subwoofer má úplně jinou zvukovou charakteristiku, tzn, jestli to nebude znít  v kombinaci s hifi-receiverem a hi-fi reproboxy špatně, dále pak zda bassy u PA subwooferu jsou skutecne hlubokymi bassy ve srovnani s hi-fi.

Subwoofer, který uvažuju koupit má v údajích uvedeno, že lze nastavit otočným regulátorem od 40 - 300 Hz

citlivost má tento sub mít údajně 98 dB , ale vzhledem k tomu, že má v sobě zabudovaný zesilovač o výkonu RMS 500 W tak si vlastně vyšší hlasitost můžu snížit na úroveň podobnou ke sloupovým repro, aby ten sub nehral moc hlasitě.

Někdo říka, že PA jednotky jsou dělaný hlavně na výkon, tedy aby hraly hlasitě, ale prý nějak a nevím jak mohou zkreslovat zvuk.

Platí to i mnou uvažovaným subwooferu, když více jak 100 W bych do něj beztak asi nepustil ??

Re: PA subwoofer versus HI-FI receiver a HI-FI sloupové reproduktory

Bedna má hrát rovně ať je PA nebo hifi. U basreflexu se dá čekat, že bude hrát přiměřeně rovně. U jiných konstrukcí to bývá loterie.

QSC, EV, Turbosound, X32, SiEx3, DL1608 atd.

(upravil djmayo 26. 12. 2014 15:04)

Re: PA subwoofer versus HI-FI receiver a HI-FI sloupové reproduktory

To že je výhybka na aktivnom subwofri nastaviteľná v dajakom rozsahu znamená akú najvyššiu frekvenciu bude hrať. Nastaviť subwofer aby hral iba pod 40Hz či 50Hz je somarina - bude len huhlť...basy na ktore dodávajú dynamiku sú v oblasti 60-80Hz. Nižšie delenie sa nastavuje iba ak je použité ďalšie pasmo občas sa PA sa použijú 18-21" subbasy v rozsahu pod 50-60Hz a nad to sa dajú ešte ďalšie boxi  ovnykle s 15 alebo 12" reprami t.z.v. kickbin používané v rozsahu 50-60 až 110-130Hz. Používa sa to najmä pre aplikácie v exteriery. Basové  18" box sa na hifi da no fakt je príliš veľký a trocha ma horšiu odozvu resp. presnosť, ale ide to pekne od spodu a netreba to kŕmiť veľkými výkonmi, lebo majú vysokú citlivosť. Mal som dočasne ako Hifi napojený PA subbas na zosil čo dal asi 90W a padali pohare s poličiek - krivá podlaha...

Re: PA subwoofer versus HI-FI receiver a HI-FI sloupové reproduktory

Mohlo, mělo, lze očekávat... bohužel tady někoho zajímá jedna konkrétní bedna a jelikož ji nikdo zdejší nejspíš nezná a neměl v ruce, jsou to jen spekulace. Když tě ten střep zajímá, kup ho, otestuj, nebo dej otestovat a uvidíš, stojí to pár drobáků. Znám něco podobného - podobný noname, elektronika Starmans, stálo to podobné peníze (dovoz Rakousko, nějaký DJ shop a výprodej za 50%). Koupil si to barový muzikant na kšefty, nakonec to basovalo hůř a slaběji, než jeho kompakty s 15". Nakonec to skončilo u jeho syna na doma, po velkých úpravách jak elektroniky, tak ozvučnice, jako nouzové řešení.

Web

Re: PA subwoofer versus HI-FI receiver a HI-FI sloupové reproduktory

dle mě, "na doma" (a tím myslím i v případě baráku na samotě,kde netřeba brát ohled na sousedy,jinak je cokoli většího bezpředmětné/vpodstatě "nepoužitelné") musí stačit kvalitní sub s 12" bohatě i tetřevovi ...
to ,že "nějaky" Magnat neplní svou funkci správně neznamená,že je třeba shánět PA box s 18" ... (který nakonec může hrát ještě hůř..)
dostatečně vypovídající je v tomto případě už  misinterpretace rozsahu spodního dělení výhybky.... (která s tím jak dobře a hluboko sub umí hrát nemá společného vůbec nic... )

Re: PA subwoofer versus HI-FI receiver a HI-FI sloupové reproduktory

Do bodky súhlasím s tým čo napisal Power of bass. Ako keby si mi to zobral z jazyka.

Re: PA subwoofer versus HI-FI receiver a HI-FI sloupové reproduktory

djsteve napsal:

Antonio volako som neporozumel odpovedi na moju otazku. Vysvetlíš alebo upresníš čo myslíš?

Na #7 ti odpovídám odkazem na post #3, na který jsi nereagoval. Hifi zahraje zpravidla níž proto, že jsou jednoduše těžší, s nižší rezonancí.

Re: PA subwoofer versus HI-FI receiver a HI-FI sloupové reproduktory

Antonio. Aj pravdu máš a aj nemáš. Ak zoberieme referenčnú citlivosť Hifi reproduktora ktorá sa pri basových meničoch pohybuje v maxime okolo 88dB a profi triedy ktorá ma bežne 96 a viac dB no spravidla večšiu rezonančnú frekvenciu tak je možné že profi reproduktor bude mať v celom pásme trebars od 20Hz nahor  vyššiu energetickú učinnosť ako reproduktor hifi. Tým pádom sa nedá povedať žeby Hifi reproduktora šiel pri stejnom príkone nižšie ale práve naopak.

Re: PA subwoofer versus HI-FI receiver a HI-FI sloupové reproduktory

a) Možná hifi zahraje níž, ale hlubokých basů bude myslím až až. O to bych se nebál.
b) Podle mě není problém
c) Taktéž není problém.
d) Myslím, že pokud je to slušné repro a zesilovač a né šunt, tak budeš spokojen i s PA subem.

Mám BaC 18 sub taky k hifi a do menšího repra už bych nešel. S dobrým zesilovačem prostě nikdy a nikde není málo basů. Naopak se to musí krotit. Další výhodou je využití tohoto subu na menších akcičkách, zahradě a podobně. S 12 ti palcovým hifikem bys toho moc nenahrál smile

Re: PA subwoofer versus HI-FI receiver a HI-FI sloupové reproduktory

Profi může (a nemusí) mít vyšší SPL na 20Hz (záleží co s čím srovnáváš), ale citlivost směrem nahoru jim obecně rychle roste a nabývá čím dál většího nepoměru k 20Hz, což se u hifi neděje. Žádný subwooferový zesilovač s vyrovnáním odezvy dolů (Linkwitz-transform) nepočítá, stálo by to hromadu výkonu, vím jen o jedné vyjímce, bez takového srovnání ale udělá subwooferový filtr maximum až kdesi na oktávě za dělením. V případě bassreflexu a podladění profi je to to samé, krom toho rozkmit profi bývá běžně omezen.

Příspěvky [1 až 20 z 51]

  Stránky: 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » PA a zvukařina » PA subwoofer versus HI-FI receiver a HI-FI sloupové reproduktory

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£