Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » PA a zvukařina » L-acoustics K2

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [19]

Téma: L-acoustics K2

Téma spíš jen tak pro zajímavost, než pro nějaký praktický využití, protože pro většinu z nás tady je tohle asi úplně někde jinde....
Ale,...dneska jsem na to narazil, tak se o to s vámi podělím

L-acoustics "pro nás" chystá, samozřejmě ještě pořád tak nějak napůl tajně, novej line array systém. Na druhou stranu v Británii už to údajně párkrát viselo před lidma.

Co jsem tak z článku vyčetl, tak půjde o menší, a dostupnější, 12" alternativu k systému K1 (který je dostupný pouze jako celý systém, ne jako jednotlivé reproboxy)... Zároveň dle článku dojde k ukončení produkce V-DOSC (po 22 letech výroby) a tento systém (s parametry odpovídajícími právě V-DOSC, ovšem ve výrazně menším a lehčím "balení") jej má nahradit.

To jen tak ve stručnosti... víc v původním článku (Anglicky):  http://content.yudu.com/A20ukh/Nov13/resources/30.htm

A nějaký fotky co se mi k tomu podařilo vygooglit: https://www.soundlite.it/news/item/774- … cs-k2.html

Re: L-acoustics K2

Heh... cena bude asi nad síly většiny z nás...
Ale je to pěkný pokoukání....

Re: L-acoustics K2

Premňa je v poslednej dobe zaujímava aj spoločnosť K array. Videl som nedávno nejaké prezentácie ich produktov na nete, no vyzerá to ozaj zaujímavo. Napr. najmanší z ich systémov KR402 vyzerá skôr ako izbové stojanové hi-fi, no v skutočnosti je to vraj plnohodnotný Line array systém s výkonom 4kw. http://fr.ziogiorgio.com/files/2013/03/k-array_zekrit2.jpg
Ďalej ich ultra tenké systémy KH-4, tenké ako LEDpanel. Pozrel som aj par videi, vyzerá, že to aj dobre hrá.
http://www.nightclubanddjgear.com/wp-content/uploads/wpicl/product/images/1bda8f2a31bfcba7972231a74a1bf71af4bd54f9.png

Re: L-acoustics K2

K systemum jako je zde ukazany KR402 jsem dost skepticky - specialne u PA systemu! Znam podobny system od AC Akustika a je to neco tak priserneho, ze se to neda ani vyjadrit sad plochu reproduktoru dle me nelze nahradit -  je to pak hrozne slyset kdyz jsou subbasy s 18" nebo 15" repraky a k tomu "tycka" s radou 6,5"

Ta KH4 by me asi zajimala, na male prostory by to mohlo fungovat..?

Jinak co se K2 tyce, tak pokud bude hrat alespon jako V-DOCS anebo jeste lepe se blizit K1, tak to bude naprosta parada. Znami zvulari uz se na to tresou, az tomu budou moci nalozit big_smile

MacBook Pro-> Antelope Audio Zodiac DAC/Luxman PD-441 w Nottingham Analogue Ace Space & Sumiko Blue Point/Denon DN-961FA-> DIY tube AMP-> DIY speakers w Fostex FE-206ES-R & Monacor RBT95SQ

Re: L-acoustics K2

Jestli ty pyje na první fotce hrajou jak RCF TTL11A, tak je na tom zajímavé maximálně to, že je to hubené jak pyj, ale zvukově to stojí za ...

Re: L-acoustics K2

Tak tak Hazys.

Re: L-acoustics K2

Novinka. U nás na Slovensku si môžte vypočuť novonainštalovaný systém L´acoustics K2 naživo v Ministri of Fun Banská Bystrica smile
Je namiesto povodného KUDO.

(upravil djsteve 1. 11. 2014 4:29)

Re: L-acoustics K2

Rozobereš L acoustic a hop vyskočí odtial Beyma. Síse zakazkový model ale predsa Beyma. Tuček a spol(rozumej majitel Ministri) len vyvalovali oči kolko penazí dali za prahpustý dobre balený image. Ale aspon sa mi potvrdilo čo už 20rokov hovorím že Beyma je svetová špička.

Re: L-acoustics K2

Ano su to zakazkove kusy. Nesedia rozmery spideru a podobne. Viem ze bola snaha opravit recone kitom basak a neslo to big_smile
Kazdopadne, vieme ze menice su jedna vec a system ktory je realne namontovatelny a funkcny je vec druha. Je pekne spravit super system ale co, ked nie je v tíme fundovana obsluha, ktora ho vie nauhlovat na placi? Lacoustics ma osefovane aspon to, ze ked to chces kupit, musis mat skolenia atd..

Desktop: EVE Audio SC203+ sub EVE TS107, Asus Xonar. HT: ELAC AM180, Pioneer VSX-924-K

Re: L-acoustics K2

Spravna poznámka. Mám očekováné skoro všetky aparáty (hral som na nich) a aj naznačkovejšie systemi sú k ničomu ked sa to nevie nastavit. Vid konkretne Happy end Jasná Funktion one za pár milionov a zvuk nula bodov. Igorko to nevie nastavit.....

(upravil tubamusic 1. 11. 2014 14:15)

Re: L-acoustics K2

Dostala se ke mě taková úsměvná, možná ne úplně důvěryhodná zpráva, že L-acoustics oficiálně zakázali testovat a porovnávat své výrobky s Kramperovými KVaudio. Snad proto, aby se nepoznalo, že to L-acoustics prostě nehraje. Fyziku nelze ignorovat. Mám to od člověka blízkého Jirkovi Kramperovi.

Web

Re: L-acoustics K2

Dnes som mal možnosť opäť trocha potrápiť systém Funktion one a dopadlo to presne naopak. F1 potrápila mňa. Predomnou kapela Desmod zvuk ako na cimbalových reprákoch a možno ešte horší. Do tretej rána disko prevažne s hudbou rock a funky a zvuk zase nič moc.
F1 je možno dobrý aparát ale mňa nepresvedčil ničím. Mám pocit že je to len akási bublina na vytiahnutie peňazí z vrecka snobov čo potrebujú ukázať že majú na to mať F1.

Re: L-acoustics K2

Tahle historka o testování KV2 vs. L-acoustics a další už se párkrát vyskytla, to je fakt. Co je na ní pravdy je druhá věc, a třetí věc je to, že je to celé vlastně stejně zbytečné vzhledem k tomu, že L-acoustics je už automaticky asi nejvíce preferované PAčko v tech-riderech umělců (ať už po právu nebo jen kvůli prestiži atd.). Další věc je, že L-Acoustics není jen o samotných bednách ale mají asi nejkomplexnější systém poskytování ozvučení včetně trainingů a rental network ... proti tomu se pak ostatním, navíc menším firmám jako KV2, těžko bojuje no.

Ještě k tomu srovnání přímo beden KV2 vs. velké firmy a jejich Line-Arrays... přiznávám že moje zkušenosti jsou především z toho co jsem kde slyšel (přímo jsem pod rukou takhle velký systém nikdy neměl), ale tohle zamyšlení stejně vede trochu jinam. Příde mi to jako srovnávání nesrovnatelného... do určitého měřítka je určitě point source opodstatněný namísto maličkých /pseudo/ line array, ale zajímalo by mě, jak by to srovnání dopadlo v měřítku kdy se staví PA pro dejmetomu 20k lidí... jestli vůbec někdo zkoušel jak se chová KV2 v takovém měřítku. Neřikám že by tam KV2 nutně mělo směřovat - jen spíš ze zajímavosti a trošku na zamyšlení pro automatické hanitele všech banánů big_smile Ne vážně... klidně mě opravte a doplňte jak se to má, píšu to spíš abych se dozvěděl víc než že bych si chtěl rejpnout wink

(upravil djsteve 12. 12. 2014 15:34)

Re: L-acoustics K2

Tú historku pustil do placu sám Krampera. Bolo to v jednom videu na nete cca od 2min40s
https://www.youtube.com/watch?v=iHhW3xWJRKU   
A čo sa týka KV2 tak to by matiež zaujímalo ako by sa s tým dala vykryť párty pre 50 000 človekov smile
Jedine násobiť systém a zriecť sa myšlienky bodového žiariča. To by ale asi neostávalo nič iné ako zohnúť to zas do banánu.

Re: L-acoustics K2

No nevím jak pro 50.000 ale mám zkušenost s řekněme 5.000 lidma na velkým areálu koňskýho sportoviště kam by se jich vešlo mnohem víc.
Konkrétně Chodrockfest, kde se za léta vystřídaly nejrůznější aparatury.
Zatím nejlíp tam prostě hrála KV2 i když trochu upravená do Linearray. Na rampě visí VHD2.0, pod ním skloněná VHD1.0 a na zemi pod mimi stojí na každý straně čtveřice VHD4.18, zbytek VHD4.18 je naskládán před podiem.

(upravil Lukáš33 14. 12. 2014 19:42)

Re: L-acoustics K2

Podle mě pan Krampera ještě neslyšel nic od těchto, jinak by tak nemluvil smile Kramperovinu jsem nějakou slyšel a čekal jsem víc. http://www.danleysoundlabs.com/

Re: L-acoustics K2

Tak o téhle značce jsem neslyšel. Podle mě na té "kramperovině"  něco bude... příde mi super, jak minimální počet beden dokáže hodně hrát.... ale právě by mě zajímalo, co by to dělalo ve větším počtu. Přecijen linearray je právě o tom, že hodně beden pokupě umí hrát "co nejvíc jako jedna velká" samozřejmě s větším či menším úspěchem podle mnoha faktorů... další věc co point-source prostě neumí je řízené směrování... a podle mě když se poskládá několik například těch VHDček na stranu.... tak to nebude tak hezky sfázované... už z principu by nemělo být... a prostě od určité hranice dané limitama driverů se od většího počtu beden neobejdeš... čímž padá myšlenka na použití Point source...

Re: L-acoustics K2

Popravde ale nikde som nevidel žeby krampera prezentoval aparat na mega akcie 50000 a viac.

Re: L-acoustics K2

Problém malých LA je hlavně v osazení, pořád je to většinou kompromisní dvoupásmo.

QSC, EV, Turbosound, X32, SiEx3, DL1608 atd.

Příspěvky [19]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » PA a zvukařina » L-acoustics K2

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£