(upravil Pech. 22. 11. 2014 22:39)

Re: Prekvapenie v NC 300

Ta přenoska s doporučenou vstupní kapacitnou 100p byla moje.... řešení aniž bych musel kuchat gramec v originálním stavu?  dostal jsem zde radu dát přepínače vstupní kompenzace na 0 a OK....  Pak mne tu zkopou na jamicony ve zcela nenáročný aplikaci, že dpa223 je pro domácí poslech slabý (zesilovač 70W - bedny 15W, poslech v 99% tichý - 1-2W??) atd... smile

Já si hluboce vážím znalostí zdejších mistrů, ale díky některým jiným tu začíná růst kablofilie jako na AVmanii odkud jsem z důvodů spotřebně-přeháněcích postojů většiny utekl sem a zde jsem se dozvěděl spoustu informací které mi pomohly, byť můj přínos sem se dá poprávu považovat za marginální, protože žádnej velkej borec pochopitelně nejsem...    Ale proč tolik snobismu všude....

Podle toho co jsem se za dosavadní činnost naučil, má Hazys pravdu.

Re: Prekvapenie v NC 300

0,6dB ani 21° stočení fáze na 20kHz nepoznáte nikdo. Bedna sama vám dělá daleko horší věci a nějak záhadně vám to nevadí.

Nezáleží, do kterého otvoru si to trafo strčíš, rozptylová indukčnost neříká nic o tom, zdali se pole uzavře uvnitř trafa kdesi mezi železem, nebo půjde venkem. Tudíš ta implikace, že zkratuvzdorné trafo víc rušení, není platná. Rozptylové trafo může víc rušit, ale nemusí, záleží to na konstrukci trafa. Co takové magnetické bočníky mezi pri a sec vinutím?

(upravil cestmir 22. 11. 2014 23:25)

Re: Prekvapenie v NC 300

Naposledy: slušný koax, čo neurazí, stojí cca 1€/m... Pri kábli z neho má človek istotu, že ho môže s kľudným svedomím použiť bez ohľadu na charakter zdroja signálu, že ho môže s kľudom použiť aj na dlhší prepoj, že nejde o čistý fake tieneného kábla zaliaty v 8mm plaste, že tam nie je dielektrikum, ktoré spôsobí 10x vyššie THD než slušný súčasný preamp. Normálny racionálny technik ho proste použije a ďalej nerieši. Snob minie 100x viac a bude mať technicky to isté (alebo horšie). Hazys minie o pár desať centov menej a bude sa vytešovať nad tým, ako to aj s 300pF/m, PVC dielektrikom a párfúzovým "opletom" vyhral, pretože to tiež nejak hrá. Každému čo jeho je.

S tými trafami alebo kondami je to podobné, presne ako píše reeb. Ak sa raz človeku Talema osvedčí, pretože to nie je presýtený hrejúci mäkký sajrajt, prakticky použiteľný tak do 50% deklarovaného výkonu, tak proste nebude riešiť a použije ju znova. Tie cenové rozdiely nestoja za detektívne selektovanie ako-tak použiteľných vecí spomedzi odpadu.

Re: Prekvapenie v NC 300

Tráfka TAH2 mají plechy skládané s mezerou velikosti cca jako je tloušťka plechu, takže nějaký rozptyl mimo jádro mít budou. Jestli je to víc nebo míň než stejně velké trafo s plechy natěsno by se dalo říct až po porovnání se sycením konkrétních materiálů.
Obecně mi nepřipadá jako dobrý nápad dávat trafo do gramce pod magnetodynamickou přenosku.
http://fotohost.cz/di/BWAJ/trafo_008.jpg

(upravil reeb 23. 11. 2014 1:09)

Re: Prekvapenie v NC 300

Souhlas čestmíre i clifodo smile

Každému co jeho jest..

Web

Re: Prekvapenie v NC 300

neříkal jsem použít úplnou sračku z tržnice, ale normální běžně dostupnej materiál, který je to co být má... slušnej konektor který má dobrej kontakt... to jsem pořád ale v rámci desetikorun za metr/kus maximálně.... ale signálovej propoj za několik tisíc navlečenej v ponožce... to je prostě přes čáru.....

Re: Prekvapenie v NC 300

Crifodo: udělal jsem už i podobnuo věc, co našel kolega ve svém gramci... požadavek zněl, aby šel používat gramofon (běžný typ samostatného šasi s MM ) pro poslech přes běžnou minivěž bez dalších vnějších příslušenství - ano není to běžné....  trafo jsem dal do polohy vůči přenosce nejvdálenější, destičku s obyčejným preampem zase co nejblíž vodičům z raménka a brum nebyl, provozují spokojeně...  Trafo bylo z vyřazeného udržovacího zdroje pro autobaterii a za tím jako zdroj násobič napětí,a by z toho lezlo 2x12V...

Re: Prekvapenie v NC 300

čestmíre, nějaké vyjádření ke zvlnění amplitudové a fázove charky beden a zkreslení produkujícím taktéž, bude, bude?  Nebo opět zameteno pod koberec s tím, že RG62 je nej a všechno ostatní nestojí za risk?

Víš čestmíre, zajmavý je, že takovej obyčejnej dynamickej mikrofon utáhne docela dobře i 50 metrů kdejakýho  ne-RG62 kabelu. Že by to linkovej výstup nedokázal?  Ale je fakt, že technologie postoupila a dneska už to taháme digitálně ethernetem smile

Re: Prekvapenie v NC 300

a bez připojenýho stínění smile S produkcí rušení a zkreslení při kódování a dekódování smile Nebo vzduchem smile

Re: Prekvapenie v NC 300

Stačí keď napr. zreťazíš niekoľko komponentov navrhnutých s touto filozofiou "demonštratívnej benevolencie" a už to nebudú len zlomky dB na krajoch pásma. Alebo jeden linkový budič, ktorý má problém so stabilitou pri väčšej kapacitnej záťaži. Alebo starší komponent s mäkkým odporovým výstupom.

Re: Prekvapenie v NC 300

No nazdar, já teď otevřel svojí NC420 abych zjistil v čem je problém, ten gramec hrozně vazbil, tak jsem ho otevřel a mám tam to samý co ty big_smile http://i58.tinypic.com/o5wemq.jpg

Re: Prekvapenie v NC 300

Haha este aj ta biela dvojlinka je rovnaka big_smile nakoniec som rozpojil spolocnu zem, ukostril este aj puzdro motorceka a rozdiel je obrovsky

Re: Prekvapenie v NC 300

No, jak tak koukám, myslím, že čím míň takových krámů v gramci je, tím líp. Z přenosky hned ven, a je po problémech.

Re: Prekvapenie v NC 300

Musim říct, že ten předzesilovač co v tom je nepřehrává basy. podle sluchu je to ořezaný tak od 100Hz níž, má to uplně nechutnej zvuk big_smile... Časem se pustím do přestavby toho gramce, on má víc problémů, třeba křivej talíř jako svině atd...

Re: Prekvapenie v NC 300

Pánové, mám v depozitu RG-58, chci jím nahradit noname tkaničky, mám to zkusit, a jaký rozdíl by byl oproti RG-62? Ten bych si ovšem musel odněkud nechat poslat. Díky za názory, a hlavně se zase nerafněte.

(upravil cestmir 2. 12. 2014 16:36)

Re: Prekvapenie v NC 300

RG62 má char. impedanciu 93Ω, dielektrikum vo forme penového PE resp. PE špirály v PE bužírke, takže ho čiastočne tvorí vzduch (nad čím samozrejme srdce každého audio "pocitára" zaplesá... big_smile). Štandard bol navrhovaný s ohľadom na minimálnu kapacitu na jednotku dĺžky, používal sa pôvodne na pripájanie terminálov a LAN rozvody ešte v ére mainframov.

RG58 je 50Ω klasika s plným PE dielektrikom a zhruba 2x väčšou kapacitou (82pF/m).

Pri prepojoch zmysluplnej dĺžky (1-2m) bude v audiopásme pri budení z každého trochu normálneho zdroja signálu rozdiel bezvýznamný až žiaden.

Akurát teda, ak by si ho snáď plánoval použiť v prispôsobenom režime, treba použiť príslušné impedancie podľa char. Z kábla. Nepredpokladám ale, že máš zdroj signálu, ktorý by na to bol vhodný.

Re: Prekvapenie v NC 300

Pokud má preamp napájení DC9-12V (jako že jsou) lze zkusit provoz z baterii, odběr je nepatrný 10-15 mA a zdroj vydrží rok i dýl...vypínán při nečinnosti, jeden takový - kompletní stavebnice s návodem je v nabídce Flajzara.

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Prekvapenie v NC 300

Nemám nic převratného, HC-58, připojené dosud těmi tkaničkami na receiver Yamaha. Phono vstup, žádný předzesilovač.

Re: Prekvapenie v NC 300

Výměnou propoj. kabelu nečekej revoluci a zázraky, no možná jsem starej hluchej pařez ale spíš bych investoval do pořádné přenosky, HC58 umožní vložit libovolnou 1/2" a gramec není zas tak špatnej.

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

(upravil stiglitz 4. 12. 2014 11:54)

Re: Prekvapenie v NC 300

...ale já tam mám, AT95e...
Rameno jsem překabeloval, zkratovací kleště odstranil, vše vyvedl přímo na cinche.