Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Koupil jsem tranzistory ZTX696b, dle datasheetu zde:

http://diodes.com/datasheets/ZTX696B.pdf

má mít Uceo 180V, v grafu SOA ale sahá bezpečné pásmo až na 300V. Jak si to vysvětlit?

//samozřejmě je změřím, ale než se k tomu dostanu... třeba to tu někdo osvětlí

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Vysrat na TP16x, maximálně ještě tak TP28x, nebo pro koncové zesilovače TP190, ty jsou výborné.
TP16x nikam normálně nepasujou kvůli vzájemné rozteči drah /10mm místo 5mm u zbytku světa/ a to provedení s očky mluví samo za sebe, cena a minimální množství také.

Web

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

S tou SOAR charakteristikou si to vysvetli tak že je to daka blbost v datašite smile

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Leoši, TP190 nové už taky ne, Miroš Hanč mi ukazoval, jakej hnůj dostali z Ostravy. Totéž -- závit lisovanej a s nálitkem, vaklající se hřídel... Obávám se, že nové TP28x nebudou výrazně lepší.

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

20ks 2SD1264A Panasonic?
Mají to vůbec ještě někde? Nebo je třeba čínská loterie?
Díky

(upravil danhard 28. 9. 2014 22:09)

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Orientuj se na materiál, který se vyrábí.
Tohle je tranzistor, který prožíval zenit někdy před 20. lety, jako koncový stupeň vertikálního rozkladu barevných televizorů.
2SC5171

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Zdravim,

Co je vhodna nahrada za 2N2222 ?
AK mozete napiste mi nahradu aj zo starych transistorov tak aj zo sucasnych, mozno mam vhodny medzi starymi suciastkami ale neviem ktory to je smile.

Je to do obvodu na snimanie otacok.

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Naco nahrada, ked ho maju napr. v Avelmak.sk ...

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

A v GESu je taky mají pořád.

Web

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Jupi napsal:

Naco nahrada, ked ho maju napr. v Avelmak.sk ...



Pretoze ako pisem mozno mam dakde kompatibilny a neviem o tom, mam hodne starsich suciastok.
Ak k nemu existuje ekvivalent od Tesla ci Ruskych/Vychodonemeckych vyrobcov atd. napiste mi prosim aky/e.

Dakujem.

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

2N2222   NPN 40V 0,8A 0,6W

např.  http://www.ges.cz/cz/bc327-40-tap-GES04901108.html  bacha na pořadí noh

Web

Re: Součástky -- vhodnost, sehnatelnost, náhrady

Pokud je to do obvodu na snímání otáček, tak předpokládám napětí max 12V, tak tam můžeš dát cokoli NPN. Např KC507,8,9 , nebo pokud by tam byl z nějakého důvodu větší proud tak KF507. Hlavě, ale jak píše reeb, je potřeba sesouhlasit vývody.