Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Dílna » Problem s eaglem

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [10]

Téma: Problem s eaglem

eagle no forward-/back annotation will be performed

Předem se omlouvám asi za nevhodné zařazení. Bohužel zde není moc sekce kam by se to přímo hodilo.
nicméně v eaglu se mě objevila tato hláška a nemohu s ní nijak hnout! Probral jsem nějaké zahraniční fóra a tam doporučují mazat až se problém vyřeší, ale já nevím co bych smazal.
Problém nastal, když jsem si aktualizoval pouzdro na výkonovém tranzistoru, tedy zvětšil jsem ho z velikosti 247 na 264 a domaloval jsem mu trošku větší tělo.
Ví někdo jak tento problém vyřešit
Díky.

Re: Problem s eaglem

Tohle to píše, když se změní něco ve schématu a deska se neaktualizuje (případně obráceně). Stane se to tehdy, když si otevřeš pro úpravy pouze schéma (desku) a druhý soubor necháš zavřený. Je to velice nepříjemné a pokud nevíš, cos změnil naposledy, řeší se to blbě (asi tak nijak, říká se tomu "práce v prdeli").
Možná existuje nějaké řešení, jak to napravit nějak inteligentněji, zkus kontaktovat zdejšího člena danhard, s eaglem dělá doooost dlouho, může být nápomocen.
Já o žádném řešení nevím, teda krom navrácení změn aby se opět deska synchronizovala se schématem.

Re: Problem s eaglem

No jo, tohle má eagle úplně jinak než ostatní cady a do dneška jsem nepochopil kurva proč, je to na facku. U jinýho cadu prostě importuju změny ze schématu do PCB až se mi bude chtít.

Re: Problem s eaglem

Spusti ERC a vypíše ti čo je zle, ja by som začal tým že zmažem ten trand a skúsim ho nahodiť znova. Prípadne sem hoď schemu a brd ak to nie je tajné a skúsim sa s tým pohrať.

(upravil cestmir 25. 11. 2014 18:22)

Re: Problem s eaglem

Zálohu s neporušenou SCH<->BRD integritou nemáš? Normálne ich pri ukladaní vyrába automaticky - tie .s#?/.b#? kópie, okrem toho pri trochu vážnejšej robote je najlepšie setupunúť si inkrementálne/diferenciálne zálohovanie alebo version control system, prípadne si robiť snapshoty manuálne, aby si si vedel vytiahnuť staršiu revíziu podľa potreby. Okrem takýchto problémov je to dobré aj v prípade, keď človek zrazu zistí, že layout spred 2 dní by bol lepšie východisko...

Re: Problem s eaglem

Eagle v defaultním nastavení ukládá posledních deset verzí souborů sch a brd se změněnou koncovkou.
Lze se tak vrátit k předchozím verzím práce pouhým překopírováním vhodné dvojice do jiného
adresáře a přepsáním přípon souborů.

Re: Problem s eaglem

Díky moc, zítra se na to mrknu teď nejsem už u PC kde to mám uložené. je to fakt na prášky... nečekal jsem že pouhá změna velikosti pouzdra ¨bude mít takové dusledky.
nejhorší je, že jsem ty tranzistory vymazal a dokonce jsem pak smazal i tu změnu na pouzdře a žádná změna.
nicméně pokusím se z nějaké kopie to obnovit a pak se uvidí co dál.

Re: Problem s eaglem

Zmena veľkosti puzdra by nemala mať takéto dôsledky, tam sa niečo pobilo asi.

Re: Problem s eaglem

Dohnalik, ja mám pocit že aj formica s tým mala nejake problémy...

Re: Problem s eaglem

Tohle se většinou stává, když se zaměňuje součástka, která má jiné názvy vývodů nebo padů v knihovně. Taky se mi to stává, jediná možnost je vrátit se k předchozímu uložení nebo ERC a postupném odmazávání problémů, jak už někdo psal.

Příspěvky [10]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Dílna » Problem s eaglem

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£