Téma: Zahadna porucha chladnicky

Ahojte. Kupil som byt a pôvodny majitel mi tam okrem ineho nechal kombinovanu 2-kompresorovu chladnicku Calex Combi. Je mi ju luto vyhodit, uz len kvôli tomu, ze dvojkomresorove chladnicky uz dnes tazko kupim.
Mam vsak zaujimavy problem.
Ziarovka mi svieti len pocas toho, ako pracuje kompresor. Akonahle sa vypne kompresor, vypne sa aj ziarovka... Mam podozrenie ci nevypina nejaka tepelna alebo nadprudova ochrana kompresora a eventualne za kompresorom zapojena ziarovka preto nesvieti.
Nevie nahodou niekto pomôct?

Desktop: EVE Audio SC203+ sub EVE TS107, Asus Xonar. HT: ELAC AM180, Pioneer VSX-924-K

Re: Zahadna porucha chladnicky

někdo měnil termostat a zapojil jí blbě.

Sundej mu kryt, zjisti který vodiče vedou k žárovce přes spínač. Na termostat vede trvalej přívod a vývod na žárovku, který musí betj spojeny před spínačem. Někdo to při výměně popletl a dal přívod pro zárovku na výstup motoru (patrně chladícího).

Re: Zahadna porucha chladnicky

Příležitostně si změř denní spotřebu chladničky. Mně 2 motorová Calexka brala ke 2kWh denně a rád jsem se jí zbavil.

(upravil maxell 25. 11. 2014 15:20)

Re: Zahadna porucha chladnicky

Kdybys ses ji chtěl přeci jenom zbavit tak vymontuj termostat, točítko z červeným středem, odkoupím...mám 22 let Calex discovery 275
a v létě odešel ten bazmek, kontakty se spekly či co a běží furt, nevypíná...musel jsem vložit do zásuvky časový spínač a nastavit 15 min. provoz a 45 min. klid, celkem to funguje jakože na novou bednu není.
http://www.fastimages.eu/images/calex.jpg

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Zahadna porucha chladnicky

Dik za tipy, skusim to skontrolovat ked bude trochu volneho casu a dam vediet.

Desktop: EVE Audio SC203+ sub EVE TS107, Asus Xonar. HT: ELAC AM180, Pioneer VSX-924-K