Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zdroje signálu » Jaký kabel - propojení GRAMO a ActiDamp MKIV a vhodný man.přepínač

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [9]

(upravil shalibaba 12. 11. 2014 22:17)

Téma: Jaký kabel - propojení GRAMO a ActiDamp MKIV a vhodný man.přepínač

Ahoj. Hledal jsem k tomuto tématu, ale moc jsem nenašel.
V brzké době budu řešit propojení Gramofonu s phono předzesilovačem ActiDamp MKIV.

Dosud používám k propojení kabel TASKER T40 (2x50cm) (http://eshop.prodance.cz/t40/d-94137/)
V gramofonu mám přenosku AT 311EP - Load Capacitance - 100-200pF
(tj. kabel na obou kanálech cca. 115pF a na současném ActiDampu II nastaven odpor na každém kanálu 100).

Můžete mne prosím někdo vysvětlit, jaký kabel použít - jestli je lepší nižší odpor - např. 45 Ohm anebo naopak vyšší a pak jak je to přesně se zatěžovací kapacitou? 100-200pF na přenosce je na jeden kanál anebo na oba?

Díky moc za rady, nějak se v tomto ztrácím.

(edit 12.11.2014 21:15 - rozšíření dotazu o vhodný manuální přepínač výstupu z Actidampu)

- ještě dotaz, plánuji výstup z ActiDampu do zesilovače a do Headampu. Nasměrujete mne prosím někdo na vhodný manuální přepínač?

Re: Jaký kabel - propojení GRAMO a ActiDamp MKIV a vhodný man.přepínač

Zatěžovací kapacita je na jeden kanál.

Jaký odpor u kabelu máš na mysli ?

Web

Re: Jaký kabel - propojení GRAMO a ActiDamp MKIV a vhodný man.přepínač

myslím Impedanci.

Takže jestli dobře počítám a např. bych použil k výrobě opět TASKER T40, tak ten má zátěžovou kapacitu 57pF na metr.
Tzn. kabel 1m na každý kanál -  57pF + něco málo konektory - max. 10 pf, tak na ActiDampu bude optimální nastavení 100pF (celkem tedy cca. 170pF?).

Re: Jaký kabel - propojení GRAMO a ActiDamp MKIV a vhodný man.přepínač

Impedance kabelu tě nemusí moc zajímat, pokud nevíš, vo co gou (což zřetelně nevíš). Za bernou minci ber kapacitu kabelu na metr.

Ano, úvaha je správná, bude tam tedy těch 170pF.

BTW, když máš tento kabel, je nějak mikrofonický, když se na něj poklepe, pomačká atd. ? Některé tyhle koaxy jsou v tom ohledu nepříjemné.

Web

Re: Jaký kabel - propojení GRAMO a ActiDamp MKIV a vhodný man.přepínač

Sendy - díky moc. Máš pravdu, o Impedanci kabelu (kromě toho, že jsou kabely s různou Impedancí) toho moc nevím.
Tento koax naštěstí žádné ruchy nepřenáší.

Jak jsem psal, s výměnou ActiDampu musím vyrobit i jiný (delší) kabel, než mám nyní. Je nějaké doporučení, jaký?

Ještě jsem svůj dotaz rozšířil o nějaký vhodný manuální přepínač výstupu.

Re: Jaký kabel - propojení GRAMO a ActiDamp MKIV a vhodný man.přepínač

Přepínač výstupu - mnoho možností, od páčkového se zlacenými kontakty přes nějaký jakostní "isostat" po jazýčkové relátko a podobně.

S tím káblem je docela potíž, pokud trváš na malé kapacitě. Znám kábly s udávanou kapacitou 29-32pF/metr, ale naměřil jsem na vzorku mnohem víc, skoro 40 a mikrofonické byly dost.

Web

(upravil shalibaba 14. 11. 2014 0:49)

Re: Jaký kabel - propojení GRAMO a ActiDamp MKIV a vhodný man.přepínač

myslíš tím páčkovým přepínačem něco na tento způsob?:  http://www.gme.cz/packovy-spinac-p-b071a-p631-394 ?

Re: Jaký kabel - propojení GRAMO a ActiDamp MKIV a vhodný man.přepínač

Třeba, ale nepočítej s tím, že za tyhle peníze a navíc v GME dostaneš nějakou kvalitu, odpovídající tomu preampu.

Web

Re: Jaký kabel - propojení GRAMO a ActiDamp MKIV a vhodný man.přepínač

Díky. Rád si nechám poradit. Určitě bych chtěl manuální. Můžeš mne prosim nasměrovat kam koukat? Díky moc.

Příspěvky [9]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Jaký kabel - propojení GRAMO a ActiDamp MKIV a vhodný man.přepínač

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£