Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač "Štefan" AR1/93

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 33 z 33]

Re: Zesilovač "Štefan" AR1/93

Diody 63A / 1400V hmm tomu říkám naddimenzování...=D

Web

Re: Zesilovač "Štefan" AR1/93

Reebe, to máš tak. Já mám třeba také z bývalého zaměstnání mimo jiné asi pět tisíc diod z NDR typu SY360/10.
No nebylo by ti líto je vysypat do popeláče, když jsou vlastně ekvivalentní 4007 a mohou sloužit ve všelijakých referencích, místo 1A zalitých greců B80C1000 a tak podobně, prostě univerzální dioda jako třeba KY132/1000?
Tak podobně pracuje Betaron, proč by letěl do Hradiště, nebo do Zlína pro 35A kostku, když má hodně podobné a daleko lepší usměrňovače doma? Navíc takový modul z ČKD se určitě neposere tak brzo, jako čínská kostka...
Já ze stejného důvodu ve svých konstrukcích pro sebe a do profi podmínek s těžkým provozem používám KC, KF, KD, kY, KZ v podstatě proto, že chci-li zvýšit spolehlivost nějakého zařízení, musím o jeho komponentech vědět co nejvíc - a to v případě Tesly platí stoprocentně, tam zcela přesně vím, co jsem koupil, co kam dávám a proč.
Což u číny není ani zdaleka pravda a v pouzdře 2SC4468 se může skrývat čip z něčeho zcela jiného, zpravidla horšího.

Web

Re: Zesilovač "Štefan" AR1/93

Nebylo to míněno posměšně, sám mám doma řekněme sklad, mimo jiné z Etrosu v Uh.Brodě (hlavně co byl u vlakáče, určitě znáš)...Kdysi jsme kuchali ty "10A" můstky no-name výrobců a uvnitř byla epoxidem zalitá 1A dioda...takže si nedělám iluze jaký je třeba dynamický odpor takového můstku ve srovnání s poctivou 10A tesla diodou... Vyskytuju se v brně a i tak je s polovodiči problem- nejsem masochista abych kupoval GM ..

co maji na www, docela jsem se zasmál..

"Pro lepší zajištění dodávek a vyhledávání optimálních dodavatelů jsme před několika lety otevřeli svou kancelář v Šanghaji. Pro dodržení vysokého standardu kvality jsme v roce 2003 přestěhovali centrální sklad do Jenče u Prahy. Jsme vlastníky certifikátu ISO 9001:2001, který každoročně obhajujeme."

Web

Re: Zesilovač "Štefan" AR1/93

A proto vedou sračkový polovodiče. Kdrž jsem byl v GM pro 911/912(cca5 let), tak jsem se prodavače zeptal zdali vedou ST a on mě odpověděl že to nezná! Že mají jen tyhle a nic víc. tak jsem se nasral!!! Ale ne proto že by to nemeli ale protože arogantně odseknul a dal najevo že ho ty lidi vůbecj nezajímají, nandá do pytlíku to co je ve škatulkách a další a další hlavně ad už je konec šichty smile
minule mě volal kamarád že spálil LEDku blikací, říkal jsem mu aď se staví cestou do práce v GMku  a tam jí dostane  a v danné kvalitě na to místo postačí. Samozřejmě neznalí GMka a jeho protivných prodavačů se postavil do fronty v přízemí, prodavač ho nechal stát a čumet snad 10 minut a nevenoval se mu jen proto že nestal na vyznačeném míste,, fronta začíná zde" asi nějaký čůrák no... po 15 min se dostal do prvního patra a zase narazil na zmrda! ten ho sepsul že neví jakou ledku a že mají červených LEDek 10 druhů atd. no v Karlínském GM pracují opravdu zmrdi

(upravil sinclair 7. 12. 2009 11:41)

Re: Zesilovač "Štefan" AR1/93

No, nemůžu zde popisovat celý případ, ale fakt je, že firma, kde pracuje můj známý ve Zlíně, pracuje tam jako provozní elektromechanik, vysoudila na GME docela dlouhý peníze. Trvalo to sice rok a něco /a to prý bylo ještě zkrácené řízení/, ale povedlo se. O co v kostce šlo : /nebudu zbytečně popisovat detaily/ :
Prostě zde existuje firma, která používá větší množství téměř identických strojů, jež jsou vyrobeny okolo r. 1970 a jsou řízeny reléovými automatikami, regulátory TRS, Zepakomp a dalších z tehdejších ZPA /Závody Průmyslové Automatizace/.
Onen elektromechanik cca před 3 roky objednal v dobré víře v GME větší množství určitých relé, která měla být ekvivalentem relé RP700, R15 a LUN, které se v reléových skříních nejvíc opotřebovávají. Relé byla za velmi dobrou cenu, zvláště při odběru většího množství. Ovšem jakmile byly nasazeny do provozu, nastalo to peklo.
Že se kontakty opalovaly a spékaly by ještě nebylo nic tak strašného, horší bylo, že jejich kryty, ačkoli byly potištěny všemi možnými certifikáty, nebyly vyrobeny ze samozhášivé hmoty a několikrát se stalo, že při oblouku na kontaktech kryt relé chytl fajrem a opálilo to ještě dalších deset relé, které se nacházely v jeho okolí, včetně kabelových forem a dalších prvků. Takže si asi dovedete představit, jaké množství rekonstrukčních prací, zbytečných odstávek strojů a výrobních ztrát to představovalo.
Vrchol a impuls k žalobě na GME nastal v okamžiku, kdy jeden stroj díky správně rozepnutému koncovému spínači, ale spečenému relé nezablokoval posuv určité části stroje a chuděra ženská od obsluhy přišla o všechny čtyři prsty na pravé ruce.
Nastoupili soudní znalci, dobří právníci, EZÚ a i onen elektromechanik, který pomocí tehdy ještě tištěného katalogu GME dokázal tištěné tvrzení GME, že toto relé, označené logem a popisem OMRON, je plnohodnotnou náhradou RP700, RP701, R15 a podobných relé s kruhovou paticí.
Nevím, kolik to přesně bylo a neví to ani můj známý, ale celková suma k náhradě, ke které bylo GME odsouzeno, bylo v řádu jednotek miliónů korun a to v tom pravděpodobně nebylo započítáno to, že VZP bude na základě soudního rozhodnutí vymáhat z GME pro dotyčnou paní plný invalidní důchod.

Mnozí z Vás se mi smějí,  případně mi nemohou přijít na jméno, proč jsem na GME, GES a podobné firmy tak vysazený, zcela zásadně odmítám mít s nimi cokoliv společného a odkazuji na jiné, vždy značně dražší firmy.
Je to právě tento velký a ještě spousta dalších menších případů, kdy si lidi kvůli levnému materiálu z GME natloukli držku, něco jim nefungovalo, shořelo a přinejmenším je to znechutilo do další práce.
Nízká cena /jako dnes obecně směrodatné měřítko bez ohledu na kvalitu/ je vždy velmi lákavá a mnoho mladých lidí neví jako já, že GME je už od počátku svého vzniku banda darebáků a podvodníků a že jejich firemní strategie se za jedno desetiletí přinejmenším nezměnila, spíš bych řekl, že je to ještě horší - vytlouci ze zákazníka peníze za jakoukoliv cenu, i za tu, že Vám vědomě prodají šmejd.
Problém je v tom, že nikdy nevíte, co kupujete - zdali je to originál, nebo zdařilý plagiát, jako tomu bylo v tomto případě.
Jen konkrétně já jsem asi před rokem a cosi musel preventivně raději vyhodit dvacet zalitých EI transformátorků, protože do měsíce čtyři z nich pod sebou vypálily do desky díru, nafoukly se a shořely na mezizávitový zkrat. Nikdo mě snad při mé pověsti nebude podezírat, že bych transformátorky přetěžoval, spíš naopak, běžely ani ne na třetinu dovoleného zatížení.
Ti z Vás, kteří se např. pokusí při zřídkavé poruše SPV100 nahradit původní koncové tranzistory bédéčky z GME už zjistili, že zesilovač buď nefunguje vůbec, nejde nastavit klidový proud, případně koncové tranzistory rovnou znovu shoří. Už jsem BDčka s logem GM vytahoval z několika nefunkčních exemplářů, které nám do Aldaxu poslali jejich zoufalí majitelé, že si s tím nevědí rady. Neotvíral jsem je, ale myslím si, že v dotyčných pouzdrech je něco zcela jiného, než je ve značkových kusech od STM, se kterými nám vše normálně a bez problémů funguje.

Web

(upravil DJ_Rix 4. 8. 2010 15:02)

Re: Zesilovač "Štefan" AR1/93

Sinclaire,díky za tip na ty rezistory,mrknul jsem do Ecomu a vypadají velice dobře. Zatím jsem tam dal dráťáky z EZK,jsou na 5W a vzhledem k tomu že jsem tam měl ještě něco objednáno vyšlo to levněji než je objednávat solo.

Ad tester Uce: šlo mě o to,jestli můžu ten krám PU co se mi tu válel na to použít,když ne,zvolil jsem jinou cestu: Použiju dva trafáčky 220V/9V 1,2VA zapojené sekundárama na sebe,ze sekundárů udělám 9V pro panelový měřidlo a primár usměrním a přes ten rezistor 22K na výstupní svorky.Válelo se mi to tady i s krabičkou už pár let,ale nikdy jsem si nenašel čas to dobastlit.:)

http://s4.postimg.cc/rs681giwp/622_img_0062.jpg

Re: Zesilovač "Štefan" AR1/93

Co to tam je za bílý sopel? smile Muselo to byt Maryšo???!!!

Web

Re: Zesilovač "Štefan" AR1/93

:)Ten bílý sopel je tavné lepidlo,ty radiální elyty visí na dost dlouhých fousech a měl jsem strach že by se pak v subu mohly časem kvůli vibracím utřepat. Jiný důvod to nemá. Vím,nevypadá to hezky,ale nenapadlo mě jak jinak to řešit a axiální elyty bych musel nakoupit.

Re: Zesilovač "Štefan" AR1/93

Dobrý den.
Po letech se mi do dílny vrátil tento zesilovač, který jsem před lety prodal. Byl to můj snad první zesilovač většího výkonu. V té době jsem neměl osciloskop a s nějakým zakmitávánim jsem si hlavu nelámal. Hlavně, že to hrálo. Tak jsem to teď dal na na skop a on taky zakmitává. Nemáte někdo prosím poznamenané úpravy těch kompenzací? Chvíli jsem si stím hrál a pomohlo zvýšení kapacity C5 100pF na 390pF, ale to mi připadne už docela hodně. Děkuji za případné rady.

Re: Zesilovač "Štefan" AR1/93

V niektorých prípadoch robil paseku C11. Bud vyhodiť alebo zmeniť hodnotu.

(upravil Gagan2006 16. 11. 2014 14:04)

Re: Zesilovač "Štefan" AR1/93

Děkuji za radu.
Tak jsem zkoušel C11 snížit a zlepšilo se to, až jsem ji nakonec vyndal. Když se ještě k tomu zvedne C5 kolem 150pF, tak se to zdá být už v pořádku. Mohu to tak nechat?

Re: Zesilovač "Štefan" AR1/93

" Vesničko má středisková " : 1hod, 10 min - Štefan ( na základně bejvá dlouhá chvíle ) .... smile

Re: Zesilovač "Štefan" AR1/93

Zosilňovač Štefan by v súťaži o najškaredšiu dosku desaťročia v AR vyhral bezkonkurenčne prvé miesto smile

Příspěvky [21 až 33 z 33]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač "Štefan" AR1/93

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£