Re: Jaká motorová pila?

jj presne tak je to u mne...

(upravil stiglitz 10. 11. 2014 22:56)

Re: Jaká motorová pila?

Kámoš dělal v těžbě celej život, zkusil asi všechno, ale Husquarna je podle něj nejlepší, vždycky, když dělal se Stihlkou, říkal, že mu připadalo, že nemá výkon, nevím.
Jinak já po letošku nechci dřevo ani vidět! Jsem happy, že jsme staříka navezli do briket. Zatím si to pochvaluje.

Re: Jaká motorová pila?

S dolmarem mám nedobrou zkušenost, i když ne s pilou ale křovinořezem.
Táta si v domění že je to stále původní kvalita Sachs Dolmar v roce 2004 pořídil 1kW Dolmar křovinořez MS-30U na výstavě přímo od dovozce od ČR. Používali jsme jej převážně jako strunovku, vyjímečně s origináním 4 prstým kotoučem.
Vydržel 14 měsíců a nešel nastartovat, takže jsem si s autorizovaným distributorem domluvil záruční opravu a navštívil doporučený autorizovaný servis. Pánovi jsem vysvtlil oč jde, že mám vše domluvené a má se obrátit na konkrétního zástupce.
Bohužel jeho reakci jsem nechápal.
Napřed se mi jal vysvětlovat že záruka je jen 1 rok, protože je to firemní prodej. Na to že já mám v záručním listě uvedeno 24 měsíců (podle zákona o prodeji koncovému zákazníkovi) a že mám s prodejcem domluveno že se bude jednat o záruční opravu nechtěl přistoupit.
Pak zkontroloval nádrž kde našel modrý olej v benzínu místo oranžového a už to nechtěl vzít vůbec s tím že není použit firemní olej. Bohužel pro něj v návodu je napsáno Dolmar olej 1:50, ostatní 1:40 - takže tam byl originál Husquarna 1:40 podle návodu, což bylo domluveno i při prodeji.
Pak že to stejně nevezme, protože to neprodal.
No skončili jsme s tím že buď to vezme na záruční opravu a domluví se s distributorem, nebo si něj budu stěžovat. Nakonec to přijal s tím že si stejně opravu zaplatím sám, ale donutil jsem ho do přebíracího protokolu napsat "Záruční oprava". Tak jsem ho upozornil že jestli si naúčtuje jedinou korunu, tak si to přijdu převzít s obchodní inspekcí.
Po měsíci mi přišla SMS s informací že to bylo v záruce opraveno.
Vyměnily válec i s pístem, klikou a pár drobností kolem kam přišli piliny.
Po dalších asi tak 2 letech to znovu nešlo nastartovat. To už bylo po záruce, nechtěl jsem se bavit s tímtéž servisem a další byl dosti daleko. Tak jsem to rozebral kouknoout co tomu je s tím že si nejspíš koupím nový, protože už předtím v tom nezdravě rachtalo.
No děs a hrůza. Kromě válce s pístem a klikou jen plastová skříň, mezi karburátorem a plastovou klikovou komorou jen plíšek jako zpětný ventil. Bohužel při servisu se ztratilo ložisko středící odstředivou spojku a bovden plynu byl špatně usazen.
Výsledkem bylo téměř prodřené lanko na plyn, vymačkané pouzdro odstředivé spojky a nešlo to nastaratovat kvůli prasklému plíšku.
Plíšek 30*60mm síly tak 0,2mm si cenily na 600,- bovden cca 0,5m s plynovým lankem hodně přes 1000,-, pouzdro do spojky se neprodává, takže celou spojku a nejvíc mě dostalo ujištění že na ní žádné ložisko být nemá. Přitom plastový kryt byl vymačkaný po pouzdru ložiska a na spojce vyleštěný koužek od kuliček - takže to na první vypadalo že tam patří takový ten kroužek s kuličkami a do plastu sedlo.
Celkově i s poštou mi napočítali přes 4000,- korun což sem odmítl se strachem kdy znovu budu měnit válec s pístem a klikou, protože jsem vymyl dost pilin.
Takže už nějakých 6 let jsem spokojeným majitelem Husquarny, samozřejmě když už tak pořádný za 17.000,- a mnohem výkonnější.

Od tý doby nerad slyším Dolmyr.

Re: Jaká motorová pila?

Tak nakonec jsem koupil Husquarnu 135. odřezáno 8 nádrží, a nou problém,doporučuji
http://www.lignusfm.cz/index.php?id=406

Re: Jaká motorová pila?

U Husgvarny jsem přišel na jednu "přidanou hodnotu",a tou jsou repliky dílů od "žlutého bratra" na ebayi za pár korun.
U těchto strojů pozor na palivo.Jednu takovou(nejspíš tu samou) už jsem tu letos měl na opravu.Po druhé! nádrži přidřená.Vždy jen čerstvé palivo s kvalitním olejem!

(upravil Benazi 3. 11. 2016 7:41)

Re: Jaká motorová pila?

vím,doufám že vydrží co nejdéle,moc ji nehoním,dělám pauzy mezi řezy,olej jsem vzal doporučený na prodejně,ještě dvě nádrže a jdu na kontrolu do servisu, kde nastaví mašinu na plný výkon,ted jede na 80 %.

Re: Jaká motorová pila?

Já se chystám koupit pilu na baterky.  Příjde mi to výhodnější.

http://www.krapacek.cz/akumulatorova-re … -2547.html

Re: Jaká motorová pila?

Záleží co a kolik toho potřebuješ řezat... Když jsem se díval na parametry a dobu práce na jedno nabití, pro mé použití mi příjde výhodnější klasická benzinovka.

Web

Re: Jaká motorová pila?

Ja mam pilu benzinovou a elektrickou...obcas by se mi hodila i ta ukumulatorova...kazdy to reseni ma svoje...

(upravil PB 3. 11. 2016 14:13)

Re: Jaká motorová pila?

Koupil jsem si nedávno prořezávač větví na baterky a byl jsem překvapen jak dlouho poměrně malá baterka vydrží, většinou vydrží dostatečně dlouho.

http://www.mountfield.cz/prorezavac-vet … 0-1pil1034

(upravil kaed 3. 11. 2016 14:50)

Re: Jaká motorová pila?

3Ah na 36V je málo. Mám křoviňák ryobi s baterkou 36V 4Ah a poseču cca 120-150m2 trávníku. Ale když připojím externí "batohovou" baterku 36V 15Ah, tak je to na celej den.
Ta pila je spíš na prořezávky a nebo na kácení stromů odshora, pořezat tím 10m3 na 40cm polena asi nepůjde. A kolik stojí "batohová" baterka raděj nikde nepíšou.

(upravil PB 3. 11. 2016 15:05)

Re: Jaká motorová pila?

Baťoh mi přijde předraženej: 24 650 Kč  s DPH

http://www.krapacek.cz/husqvarna-bli520x-d-4718.html


Mají taky baterku 36 V 4,2 Ah

http://www.krapacek.cz/nabijecky-a-baterie-c-239.html

Re: Jaká motorová pila?

Výhoda aku. o proti elektrické/benzínové? Jsem nad tím v práci přemýšlel a nenašel jsem využití té aku.

(upravil PB 3. 11. 2016 16:51)

Re: Jaká motorová pila?

Proti elektrické není potřeba kabel, zdroj elektriky.
Oproti benzínové tišší, lehčí, jednodušší startování, jednodušší údržba, asi delší životnost, nesmrdí, může se používat i v uzavřené místnosti ...

Re: Jaká motorová pila?

Mám teda jenom křoviňák, a proti benzínu je fakt jednosušší údržba, batohovou baterku mám samodomo, přišla cca na 1500Kč, jinak ji využívá mladej v elektro motorce. Já to pořizoval tak jako spíš z bujnosti. Abych měl něco jinýho než sousedi.

Re: Jaká motorová pila?

Tak jsem si konečně koupil:

Aku pila řetězová                      2 990 Kč   
Aku sekačka                             3 490 Kč   
Baterie 40V 3 KS  3 x 0,1 kWh   4 470 Kč
Nabíjecí stanice Quick Charger      890 Kč 

Částka celkem s DPH po slevě: 11 840 Kč 
   
Zatím spokojenost na 100%