Re: Snímač pro akustickou kytaru

BETARON_ Pravda pravda, ani jsem si na ni nevzpomněl, je teda pravda, že jsem hóóódne dlouho neměl otevřenou.

hraji na Yamaha DX – SY a Kurzweil ARTIS

(upravil zuki 2. 9. 2014 8:26)

Re: Snímač pro akustickou kytaru

Cca někdy kolem r. 1970 jsem si taky motal dva snímače na akustickou kytru (kovové= drát a opředené struny). Odhaduji to na max. 1000 závitů na nějaký obdélníkový magnet (víc by se mi určitě nechtělo v ruce motat), orientaci magnetu si nepamatuji. A na druhý snímač jsem vyloupal 6ks malých válcových magnetů ze starých "mobilních" šachů s plechovou základnou smile

Vždy jsem to namotal jen jednou cívkou kolem všech po obvodu magnetu(ů)... Celé jsem to zalil epoxidem (nebo dentakrylem - už si nepamatuji přesně) do kovové vaničky z ohnutého Fe pozinku - a ten jsem "ukostřil" (tj. na gnd vodič - kůli zmenšení brumu od okolní 50-tky). Výšku snímače odhaduji na 8mm. Umístění bylo pod strunama někde mezi kobylkou a otvorem. Prostě jsem to tam někam přilepil smile

Nevýhodou byla lehce nestejná hlasitost strun, mám dojem, že nejhlasitější byla druhá odspoda, ale nebylo to moc výrazné... Výstupní napětí odhaduji na nějakých 100 až 200mV. Pak jsem to přes dvoutranzistorový předzesík (včetně sustain a bustr) připojil do dělaného germaniového zesíku 2x 10-20W s NU-čkama a to byl pak "rachot"... Taky jsem si k tomu brzo udělal "VF" přenos někde na 90MHz do VKV rádia a měl jsem i "bezdrát" ( dnes by mě asi brzo "chytli" ) ... smile

Ps: pokud kovové struny - nešel by použít nějaký komerční snímač na elektriku (akustiku)? smile
http://kytary.cz/kytary/prislusenstvi-p … y/snimace/

Re: Snímač pro akustickou kytaru

Betarone dík za práci, kterou jsi si s ofocením dal. Vypadá to celkově na zajímavou knížku. Jak jsem si to pročítal, počty doporučených  závitů jsou mezi 10 000 až 20 000. A to celé šestkrát. Na to si růčo netroufám. Navíječku nemám.

zuki,  mezi  snímači na el. kytaru jsem hledal, jsou jich "hromady", ale jsou prostě hodně vysoké. Pokud o nějakém nízkém víš , sem s ním.  Nemáš nějakou čb. foma fotku toho snímače , který jsi vyrobil ?  Raději bych měl snímač šesticívkový, někde se jim říká PLASTICKÝ. Dnes jsou elektronické součástky dostupné , což byl ještě v 90tých sen. Takže osadit každou cívku svým korekčním obvodem není problém ani finanční. Na kytary.cz jsem, když začínali, tu svou kytaru kupoval. Trocha reklamy   smile

Web

Re: Snímač pro akustickou kytaru

Jára Cimrman řekl: ...V historii se vždy musí najít někdo, kdo musí zjistit, že "tudy cesta nevede". Podobně tak třeba Cimrman zjistil, že vyfukováním cigaretového dýmu do vody zlato nevznikne...

(upravil zuki 2. 9. 2014 14:12)

Re: Snímač pro akustickou kytaru

Dojdi do obchodu a určitě si nějaký nízký vybereš...  Jak jsem se krátce díval, tak u nich neměli rozměry.  Ale hned ten nejlevnější na akustiky mi připadal dost nízký a i od elektrik se asi nechají najít nějaké nižší.

Čím míň závitů, tím menší napětí... A i tam v "knize" se zmiňují, že moc závitů může ubrat na výškách...  A když spadneš z Voltů na stovky mV, pořád to jde ještě slušně (bez šumu) zesílit...

Já bych to dneska doma už asi nevyráběl smile S jednocívkovým nebo i s šesticívkovým budeš trochu zápolit s průnikem 50Hz... Už i tehdá v 1970 (né 90-sátá léta, fotku nemám) jsem přemýšlel o piezu z přenosky do gramce... Dnes se to dělá komerčně... ale nemám s tím osobní zkušenost.

Re: Snímač pro akustickou kytaru

Elipso, zavolej R. Machovi svůj dotaz.
Byl jsem u něj v dílně dvakrát, dělal mi snímače dle mých požadavků…a výborné!

http://www.rmpickups.cz/

Re: Snímač pro akustickou kytaru

elipsa napsal:

Zdravím , zase po čase  smile  . Můj zájem doplnit akustiku elmag. snímačem je stále živý. Toto se pod struny vedle kobylky snad vejde. Je to ale natěsno. Neznáte to někdo? Z celého toho zařízení potřebuji ale jen ten snímač. Ta elektronika je mi nanic. Vypadá to na 6 cívek a multikábl? I vzdálenost od strun lze mechanicky nastavit.
http://lib.roland.co.jp/support/en/manu … -3_e11.pdf

Můžeš si to koupit, jako náhradní díl to snad stojí kolem 3000Kč bez té elektroniky. Fotky vnitřku někde mám, občas se to opravuje. Uvnitř je 12 cívek s jádrem.

Web

Re: Snímač pro akustickou kytaru

Betarone dík. Kontaktoval sem, byl velmi ochotný, nicméně takový atyp nemá.

Sendy dík. To vypadá dobře. Tak jsem si to představoval. Píšeš o poruchách, asi spíše elektroniky, snímače snad poruchové nejsou? Fotka by byla zajímavá.

Web

Re: Snímač pro akustickou kytaru

I snímače jsou poruchové, je to docela subtilní konstrukce.

http://ema.sweb.cz/servis/SnimacRoland.jpg

Web