Re: Jaké použít lepidlo na lepení MDF

Já myslím mechanik, že žádné lepidlo sa nešmíka, len niektoré sa šmýkajú. Pamatuji si to správně?  " mydlo, myš, šmýkať sa, hmyz, žmýkať " Omlouvám se nedalo mi to.
Jinak nedávno jsem kupoval Titebond II a lepil s ním masivní spárovku a po zatížení to prasklo mimo spoj, takže spokojenost. V návodu píšou po aplikaci na 30 minut stáhnout svorkou, plné zatížení po 24 hodinách, má být i voděodolné D3. Ono dnes těch vhodných lepidel bude hodně.

Re: Jaké použít lepidlo na lepení MDF

Hadam tu nebudeme riesit pravopis tongue
Dakujem a pozeral som pattex expres, ten rychlo schne tak ho asi vyskusam, zle sa mi to bude zatazovat kedze to bude nahnute 5stupnov, preto hladam nieco taketo.

A este otazka, bocnice budem narezavat a tak ohybat a lepit, bude lepsie tam dat nejake vypenovacie d4 lepidlo? alebo staci poriadne kazdu skaru natlacit duvilaxom, stiahnut gurtnami a co bude vytekat poutierat? Robim trosku zlozitejsi projekt tak to chcem urobit na 100%.

Dolly j: dufam ze som to napisal na 1* wink

Re: Jaké použít lepidlo na lepení MDF

Asi tě zklamu, ani náhodou. asi uz vies preco. cool

Re: Jaké použít lepidlo na lepení MDF

Troels to rieši tušim krátkymi klincami s ucvaknutou hlavou ktorá lepené materialy stredí. Ja by som to skúsil zafixovať samozerkou ked tam nemáš už dýhu alebo niečo.

Re: Jaké použít lepidlo na lepení MDF

S klincami to neni az taky zly napad, nemam dyhu. Zatial iba rezem uhly a vsetko si chystam. Neskor ked uz budem lepit tak pridam fotky do projektov. Pondelok by som mal mat sablonu na rebra takze sa pohnem konecne dalej

Re: Jaké použít lepidlo na lepení MDF

Me se nejvic osvedcilo toto disperzni http://www.naradi-vesely.cz/lepidlo-tit … 946ml.html . Ma sirore vyuziti - ma drevo, laminaty,...

Re: Jaké použít lepidlo na lepení MDF

Co znám truhláře, používají Dispercol. Na dýhy i ten Chemopren (neobsahuje vodu jako lepidla disperzní, dřevo se nekroutí).
U disperzních lepidel je podstatné, aby lepené díly přesně dosedaly celou plochou a byly poctivě staženy k sobě. Pokud má mít disperze i tmelící schopnost, je možné přimíchat určité procento jemných pilin (dá se ale očekávat, že spoj pak není tak pevný).
Epoxid je sám o sobě pevný, pokud by to bylo finančně únosné, dala by se z toho odlít celá bedna. Proto nevadí, pokud je spoj nerovný. Lepidlo ale musí vyplnit celou spáru. Určitou nevýhodou je menší pružnost spoje, to by ale u beden mělo být kladem (u židle to vadí).
Epoxid je fujtajbl, ale dá se s tím naučit pracovat. Pokud se to někam chytat nemá, jde použít silikonový olej.

Napadlo mě, že by levnějším epoxidem bylo možno vylít vnitřní hrany. Udělalo by to pěkné zakulacené výztuhy a jistotu utěsnění. Jen by to bylo časově náročnější.

Re: Jaké použít lepidlo na lepení MDF

Já mám vyzkoušený vypěňovací PUR lepidlo, doplní i nenulovou spáru, a naopak nemá problém s prakticky nulovou mezerou, používám to i na dotěsnění bedny, vnitřní vzpěry, příp na nalepení tlumení vevnitř bedny. Když se ven  vytečený lepidlo odstraní zavčasu, tak je použitelný i na bednu z lamina příp. už odýhovaných desek nařezaných na pokos. V normálních podmínkách je za hodinu na celkem rozumné pevnosti...

Re: Jaké použít lepidlo na lepení MDF

když už se tu oživilo staré téma... běžně používám Ponal nebo soudal 64A, 67A. Na pevnější spoje a tam kde mi zbyde větší spára používám Soudal 60A (se kterým se ale o něco hůř pracuje a hůř se odstraňuje to co vypění ven ať už zatvrdlé nebo ještě "živé"). U něho už se mi ale stalo, že pokud nebyly spojované plochy pevně staženy ale např. jen fixovány lepící páskou, měl tendenci spáru roztahovat... čili slepil ji perfektně pevně, ale z 45° udělal během schnutí klidně 50°. Pokud se stahuje vruty, nebo jinak pevně fixuje tak se tomu samozřejmě jde vyvarovat. Kompromis je 66A... pění méně, neroztáhne spoj, pevnost je ale o něco menší (dvě destičky slepené tímto na tupo rozlomit jdou, dvě shodné destičky slepené 60A se mi rozlomit nepodařilo, ale pokud se lepí bedna, pak to nehraje roli a držet bude oboje naprosto dostatečně).