Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Napájecí zdroj zesilovače

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 24]

Téma: Napájecí zdroj zesilovače

Vyrobil jsem si stereo zesilovač a napájím ho docela obyčejným adaptérem do zásuvky, 12V proud asi 1A.  Je to hodně poddimenzované, ten zdroj? Pomůžu si nějak, když dám výkonnější? Poslouchám spíš na nižší hlasitosti.

Re: Napájecí zdroj zesilovače

Záleží co to je za zesilovač, nicméně pro běžný použití spíše ano. Upřesni co je to konkrétně zač.

Re: Napájecí zdroj zesilovače

tomuhle se dá už těžko uvěřit. debilnější otázka na tomhle foru ještě nepadla.

Re: Napájecí zdroj zesilovače

Ale tak veď závisí od nárokov. Ak je to bežný lineárny zos a nie je to mostík, do 4R to nejaké ((12/2-Usat)*0,7)^2/4 = ~3W na kanál dá (to ten 12V/12W zdroj akurát pokryje aj výkonovo). Na pohon chrastítok ku kompu to stačí.

Nakoniec, 2x3W zosilňovače sú progresívnymi startupmi bez okolkov ponúkané ako high-end, takže kde je problém... smile

Re: Napájecí zdroj zesilovače

pepsimus napsal:

tomuhle se dá už těžko uvěřit. debilnější otázka na tomhle foru ještě nepadla.

smile ... buď trochu tolerantní, vždyť se ptá pes ... sem si myslel, že v tanku je 24V ... smile

Re: Napájecí zdroj zesilovače

MBA810DAS 2x a adapter 12V 1A.  to som si postavil ked som mal desať a bolo to tak akurat tak prečo nie aj teraz smile

Re: Napájecí zdroj zesilovače

pepsimus napsal:

tomuhle se dá už těžko uvěřit. debilnější otázka na tomhle foru ještě nepadla.

To je fakt vrchol arogance, nadávat někomu v koutku pro začátečníky.

Web

Re: Napájecí zdroj zesilovače

šaryk napsal:

Vyrobil jsem si stereo zesilovač a napájím ho docela obyčejným adaptérem do zásuvky, 12V proud asi 1A.  Je to hodně poddimenzované, ten zdroj? Pomůžu si nějak, když dám výkonnější? Poslouchám spíš na nižší hlasitosti.

http://www.aldax.cz/index.php?act=prod& … key=zdroje
Záleží na topologii zesilovače, zkus napsat, co je to zač, nejlépe schéma.

Web

Re: Napájecí zdroj zesilovače

DJsteve: je to dost na hraně...

Re: Napájecí zdroj zesilovače

Vtedy (80s) sa mi neválali trafá po celej dielni ako dnes. Bolo to jediné trafko a o elektrike som  vedel len tolko že je to prúd a vie to kopnúť
smile. No hralo to a aspon som to pre tú mäkosť zdroja neupiekol.

Re: Napájecí zdroj zesilovače

Když se tenkrát objevily po S i DS (DAS s dírou), tak jsme je živili ze stabilizovaných zdrojů a nastavovalo se napětí při poslechu až na hranici, kdy to přepěťová pojistka vypnula a pak se to kousek vrátilo zpět a tím byl zajištěn max. výkon. Některé si nechaly líbit i 21 V a to byl výkon!

Re: Napájecí zdroj zesilovače

akorát že se k tomu potom páchaly chladiče, protože samotná už se přehřejvala.

Re: Napájecí zdroj zesilovače

Já zas mnoho let spokojeně poslouchal MBA2020...  ten byl ale na napájení náročnej a choulostivej smile

Re: Napájecí zdroj zesilovače

Nebyly to MDA2020? To MBA mně nic neříká.

Re: Napájecí zdroj zesilovače

Nikdy mě nenapadlo provozovat výkonovej integráč bez chladiče, k nohám se připájel naohýbaný měděný plech tl. 1 mm. MBA 2020 neexistoval, to byla MDA a tu jsme napájeli ze stabilizátorů 7815 souměrně a potom s ní nebyl problém.

Re: Napájecí zdroj zesilovače

MDA no... už jeto nějakej pátek, co jsem ho musel nahradit LM1785, protože jeden kanál po 15 letech umřel a to co se dalo nedávno sehnat stálo už za hovno... takže jsem musel udělat novej konec...  Teď ale stejně odpočívá jako záloha smile Nějak se mi tady ty zesáky pomnožily smile

Re: Napájecí zdroj zesilovače

Bobeš: Já na to měl takovej vehementos zdroj se zenerkama a lezlo z toho 19,5-20V sym. aby to zase mělo trochu koně smile

(upravil pepsimus 7. 11. 2014 19:04)

Re: Napájecí zdroj zesilovače

IvaW napsal:

To je fakt vrchol arogance, nadávat někomu v koutku pro začátečníky.

místo chytračení radši nedoublepostuj.
nikomu nenadávám, jen by se asi tazatel měl prvně zamyslet nad otázkou kterou položí. Desetiletý brácha přítelkyně by ji položil lépe než šaryk.
Když jsem přišel na tohle forum dostal jsem za jeden topic zcupováno jak prase a rozhodně mě to jen prospělo.
Pokud se tady Šaryk ještě ukáže a napíše co si přesně postavil, klidně a bez keců mu poradím pokud to bude v mích silách, ale dokud bude pokládat takovéhle otázky, tak se relevantních odpovědí nedočká.
Zatím je to všecho jen věštění z koule.

Re: Napájecí zdroj zesilovače

Chtěl jsem obecnou odpověď na obecnou otázku. A to třeba tak, že mám li zesilovač 2x20w, potřebuju k tomu 80W trafo, aby to slušně hrálo.
Po reakci namyšleného pepsima už nemám zájem.

(upravil microlan 8. 11. 2014 20:51)

Re: Napájecí zdroj zesilovače

Nejsou tu všichni stejní. Čekali jsme na dopřesnění Tvého zesilovače. Pokud se ptáš obecně tak na to nelze přesně odpovědět. Je opravdu potřeba vědět o jaký zesilovač se jedná. Pokud to bude pracovat ve třídě D, tak ti na 10W výkonu těch 12W příkonu bude stačit. Pokud to bude ve třídě A, budeš potřebovat 30W. Dále pak záleží na velikosti napájecího napětí, na zatěžovací impedanci... Takže specifikuj co máš za zesilovač a dostaneš relevantní odpověď

Příspěvky [1 až 20 z 24]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Napájecí zdroj zesilovače

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£