(upravil divnypocit 24. 10. 2014 14:07)

Téma: LED pásky.

Mám ledpásek několik ruzných výrobcu a provedení a všechny mají mít 14,4W/m a maximálně do nich dostanu 3A na 5m délky tj. 0,6A na metr tzn 12*0,6 = 7,2W/m  a nevím proč? všichni výrobci lžou nebo kde je chyba?
zvětšil jsem napětí na 13V a odběr se posunul o cca. 10proc.
zapojil jsem napájení z obou stran pásku a odběr se posunul o 5 procent.

čipy jsou 5050

Re: LED pásky.

mam taky divnypocit ze to bude tymi vyrobcami. To je vykon PMPO ako pri zosilovacoch. smile
Vychadza to polovica a to je podozrive.

Re: LED pásky.

Musíš to tam cpát na konstatní proud, konstatní napětí je pro ledky k prdu.

Re: LED pásky.

To já mám zase takový pocit že ty led-ky jsou na dvě věci. Ve firmě jsme dávali vysoce kvalitní led pásky a po instalaci dva 5cm kousky už nesvítily. Asi za 1 měsíc ( je to v herně kde se svítí 24h/den ) jsme to všechno vyměňovali protože polovina - 3/4 měly menší svítivost. Po dlouhých konzultacích s výrobcem jsme dostali k reklamaci led pásky (nejvyžší kvalita). U této kvality se výrobce dušoval že vyžší kvalita čipů už není. Nainstalovali jsme to před 3 mi týdny. Tak jsem zvědav jak to vydrží.
Dále mám doma 2 reflektory s MCOB čipem. Mám ho od 10.1.2014 a před týdnem mi začal blikat.
Myslím si že ledky nejsou ještě úplně vymakané.

Re: LED pásky.

My máme v práci k nasvícení pracovních stolů Cree power 59W/m a svítí to už rok a půl denně cca 8 hodin a pořád v pohodě.

(upravil divnypocit 25. 10. 2014 15:16)

Re: LED pásky.

tak ony ty pásky svítí ale když píšou 14,4W/m a 5 metrů má odběr 3A ? smile asi to jsou prostě šmejdy i když mám je od více výrobců tak jsem si říkal, že někde dělám chybu.
Dohnalik napájět ledky s odporem v serii proudovým zdrojem? to zní dost úchylně.
madeindoma já mám ledkové čipy z číny které svítí už téměř 2roky a to 24/7 a stále jsou v pohodě smile  ale ty pásky mi nedají spát.

Re: LED pásky.

to je 60 led na metru? asi tam mají větší vodpory. nic víc nic míň. jestli tam teče proud 0,6A tak máš 10mA na ledku. Nechal bych to tak, budou mít větší životnost.

Re: LED pásky.

To je divné,asi shit.Já mám na metr pásku 1,1A při startu a po zahřátí ty ledky spapnout ještě trošku více.Kupoval to kolega,ale není problém poslat zítra link odkud to měl,kdyby byl zájem.

Re: LED pásky.

Já mám LED pásek za 50 Kč /metr že je sice kvalitní ale byly to odtřižky 5-15cm tak jserm to sletoval dohormady a už mi to tu svítí 3 roky a to jserm se nedokopal k tomu abych pro to udělal alespoň trochu šetrnej zdroj tudíž to mám mít 24V/1A a já tam cpu asi 28V/1,2A takže mi svítí už asi jenom tak 40% LEDek lol lol .Mám to jenom na pracovním stole takže až budou prachy tak to vyhodím a budu kupovat něco pořádnýho a k tomu tu mám 100W LEDku tak si asi udělám menší reflektor na mikropájení, pod 100W je vidět uplně všechno big_smile. Jinak s těmi LED pásky - je to tolik výrobců, že najít něco co bude svítit hodně a dlouho je podle mě asi to nejsložitější a ještě navíc za rozumnou cenu...

(upravil Lojzek 3. 11. 2014 21:10)

Re: LED pásky.

tož díval jsem se na ten cree a celkem pálky.
http://www.globallux.cz/led-pasek-60-ww … 103115.php
Není lepší požít potom zářivku? smile stejná spotřeba, o mnoho větší svítivost a hlavně - ta cena a nepřekonatelná životnost.

Kupoval jsem tady od někoho z fora cca před rokem 3x5m špulky a svítí pěkně do dnes. Je sice pravda že jsem nainstaloval zatím jenom 5m pásek ale včera jsem se díval a všechny čipy svítí pěkně. - Cena byla za pár šupů.