Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 3)

Audioweb.cz » Reprosoustavy » D'Appolito uspořádání

  Stránky: ««« 1 2 3

RSS

Příspěvky [41 až 52 z 52]

Re: D'Appolito uspořádání

zkus si to v praxi ... uvidíš....

Re: D'Appolito uspořádání

Kolik slepých testů si absolvoval?

Já přiznávám, že žádný. Ale zajímá mě to u tebe...

(upravil pistole 5. 1. 2009 13:32)

Re: D'Appolito uspořádání

dost - i když to není žádná kvalifikace

(upravil MaBat 5. 1. 2009 14:15)

Re: D'Appolito uspořádání

Tak bys měl přece sám vědět, jaký akustický vlastnosti mají rozhodující vliv na kladný nezaujatý hodnocení a na čem naopak až tak nezáleží. Že cca 30% z rozhodnutí-dojmu dělá samotnej rozsah směrem dolu, a zbytek silně koreluje v podstatě jen se spektrálním chováním přímýho a odraženýho zvuku. Do toho se samozřejmě počítají i difrakce na ozvučnici - velmi brzký odrazy - a všechny tyhle neduhy, který je třeba eliminovat. Ta bedna na obrázku prostě na první pohled moc důvěry nebudí.. tedy co se těch 70% týče smile

Ale jako nepoměrně zkušenějšímu člověku Ti samozřejmě nemůžu dál oponovat... jen se snažím dávat si dohromady různý věci, momentálně třeba z toho, co shrnul F. Toole v jeho poslední knížce a co už rok propaguje na základě svých výsledků E. Geddes na DIYAudio. A ty chlapi o tom evidentně taky něco ví.

Re: D'Appolito uspořádání

je to o tom, že ne vše co se píše má opravdu vliv...

Re: D'Appolito uspořádání

Já si myslím že hodně lidí ví... a různý prameny jen jinak interpretujou to co vědí jejich tvůrci.. základní poznatek je že existuje hodně moc protichůdnejch konstrukčních přístupů který v teoretický rovině fungujou dobře ale v praxi je to pak trošku jinak a stejně tak i naopak.. liší se to jen o tom že různí guru kladou důraz na jiný věci.. Já se jen obávám že teorie byť kvalitní bez praxe je k ničemu... z akademickejch debat nikdy nevzniko povětšinou nic funkčního. smile Apolito není špatně a ani není dobře... je to jen jedno z mnoha možnejch řešení se svýma plusama a mínusama.. nic víc a nic míň.. netřeba z toho dělat objev roku.

Není co dodávat...

Re: D'Appolito uspořádání

Pisalo sa, ze vzdialenost menicov nema velky vplyv. Myslela sa vzdialenost dvoch basakov od seba, ci aj voci vyske? Mam pocit, ze ak by som mal basaky v MTM prevedeni blizsie k sebe, tak vertikalne to bude hrat rovnomernejsie, inak to dost smeruje a sprava sa ako dipol, naopak je to velmi dobre horizontalne.
Alebo nema vyznam sa zaoberat tou vzdialenostou?

Re: D'Appolito uspořádání

když bych chtěl udělat apolíto s trochu delšim páskem - už to s tou směrovostí přeženu moc nebo to bude v rámci možností OK?

Re: D'Appolito uspořádání

Franku, já bych řekl, že u toho delšího pásku je to šumák. Ten totiž vertikálně směruje jako prase sám o sobě.
Komáre, zkus si to v XDir. Sice ignoruje směrovku repráku, ale jasně ukáže, kam budou laloky směrovat.

(upravil Tudy 1. 11. 2014 23:32)

Re: D'Appolito uspořádání

Trochu to tady po letech oživím, protože jsem právě rozjel nový bedny s uspořádáním MTM D'Appolito a ač ještě nemám dokonale odladěnou výhybku, tak už teď jsem odvařenej jak to funguje.
Sice se nejdená o Hi-End sloupy do obýváku, nýbrž o satelity pro profi použití, ale i tak je princip stejnej. A funguje!

Když jsem o téhle koncepci kdysi četl, tak jsem si říkal, že z principu jsou ty výhody (pro někoho nevýhody) jasný a že to asi "nějak" fungovat bude - neřeším tak ani onen efekt virtuálního koaxu v horizontální ose, ale hlavně eliminaci odrazů od země a od stropu díky hřebenovýmu filtru, kterej díky umístění střeďáků vzniká ve vertikální ose. Říkal jsem si, že se holt nějaký frekvence odečtou a ve výsledku bude o trochu míň odrazů. Ale ono to v praxi není o trochu, ale o POŘÁDNEJ KUS.
V tomto případě se k tomu ještě přidává to, že jako výškáč tam mám tlakovej tweeter s nezvyklým vyzařovacím úhlem 120x40 (pro upřesnění, jedná se o tento projekt: http://www.prodance.cz/mereni/sestavy-s … 8quot.html "Beta8+ST322").
Ale tohle není jen o výškách - vzhledem k poměrně vysoké dělící frekvenci 4,5kHz. Stačí se z osy vertikálně vychýlit o víc jak 30 stupňů a už to zní, jak kdyby ty bedny byly za rohem. Prostě paráda!
Ať si teoretici říkají co chtějí, je to z mýho pohledu úžasná koncepce - hlavně do prostoru, kde není možnost akusticky upravit strop a podlahu.

Ještě doplním, že jsem vzdálenost střeďáků nenechal na náhodě a pečlivě jsem dodržel vzdálenost vycházející z vlnové délky dělící frekvence výhybky.

Web

Re: D'Appolito uspořádání

Takže když se ohneš pro sušenku hraje to jinak? Sepiš projekt, fotky, ať nám to víc přiblížíš.

(upravil Tudy 1. 11. 2014 23:32)

Re: D'Appolito uspořádání

Přesně tak, ale HODNĚ jinak smile




FOTO (zatím nedokončeno) :

https://scontent-b-vie.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/1378073_793192784052575_442055322036715403_n.jpg?oh=d1a4aaea5c8a98b272740182c03a5593&oe=54DE8E4D

Vzdálenost středů 8" reproduktorů: 378 mm (5 x vlnová délka dělící frekvence 4,5kHz)
Vnější rozměry 24x62x20cm. Materiál MDF16mm, čelní stěna MDF18mm + 2 výztuhy. Bedny budou krmeny až od 200Hz nahoru.

Web

Příspěvky [41 až 52 z 52]

  Stránky: ««« 1 2 3

Audioweb.cz » Reprosoustavy » D'Appolito uspořádání

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£