Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 3)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Receiver tuner nedrží nenabíjí zal. baterii

  Stránky: ««« 1 2 3

RSS

Příspěvky [41 až 56 z 56]

(upravil microlan 31. 10. 2014 7:59)

Re: Receiver tuner nedrží nenabíjí zal. baterii

Proč do šrotu, on funguje, jen si nepamatuje předvolby, jestli jsem to správně pochopil

//Dej k tomu místo toho kondenzátoru 3 nimh články, uprav nabíjení a je to, snad to ty 4 mW trvalého příkonu neroztaví ten šváb

Re: Receiver tuner nedrží nenabíjí zal. baterii

A ty stabilizátory odcházely proč?

(upravil HeavyAOR 31. 10. 2014 12:46)

Re: Receiver tuner nedrží nenabíjí zal. baterii

Zdřejmě protože nejen dobíjely kondik ale jejich proud neustále procházel i při zaplém tuneru
v podstatě pro něj měl kond stále jen 0,84V tak to doháněl

Re: Receiver tuner nedrží nenabíjí zal. baterii

Ale psal jsi že tam prochází 1 mA, to by neměl být problém pro stabilizátor

Re: Receiver tuner nedrží nenabíjí zal. baterii

Ten tuner už je uplně v pr.. jelikož již nezobrazuje to co má po každém zapnutí něco chybí asi je ten šváb mrtvý a na nový nemám díky všem ukončuji

Re: Receiver tuner nedrží nenabíjí zal. baterii

Měřil jsi ostaní napětí na tom procesoru, hlavně teda těch -17V ?

Re: Receiver tuner nedrží nenabíjí zal. baterii

v tom aby se prase vyznalo. Jestli se dívám dobře, tak 7812 napájí 7806 a z toho je pak ten řídicí IO včetně supercapu. Při nějakém zkratu okolo té toshiby dejme tomu odešel 7812 a zůstal 7806, no budiž. Jestli má ten vstup reset odpor stovky Ohm místo stovky kOhm, tak v něm bude paseka. Podle mě to ale dostalo nějaký impuls zvenčí. Nějaké napětí 0,8V na nf výtupech nebo jak jsi to myslel, s tímhle řídicím obvodem ale moc nesouvisí.
Jestli je v hajzlu jen řídicí šváb, dalo by se ještě překopat tuner na manuální ladění potenciometrem, bez předvoleb a stupnice, pořád by to mělo lepší vlastnosti než klabaloviny co jsme bastlili před 25 lety. Ovšem proč by to někdo dělal.
V nejhorším máš aspoň docela pěknou krabici pro předzes i se zdrojem.

Re: Receiver tuner nedrží nenabíjí zal. baterii

Ahoj,

oživím téma. Řeším identický problém na tuneru Uher UT-210.
- Po zapnutí jdou stanice uložit, přepínat mezi uloženými.
- Jakmile vypnu zdroj, uložené předvolby se ztratí.

Zatím jsem se v tom nerýpal, protože nemůžu nikde dohledat servisku a naslepo to procházet je fakt časově náročné. Myslel jsem, že to bude podobné jako UT-110, ale ta, co je zde ve vlákně už není k dispozici, tak to nemůžu porovnat.

Nemáte někdo servisní manuál se schematem nebo neznáte tenhle stroj blíže? Mám celou hifi sestavu Uher a nefunkční tuner to trochu kazí, aby to bylo dokonalé. smile

Re: Receiver tuner nedrží nenabíjí zal. baterii

možno pomože - https://elektrotanya.com/uher_ut-200_ut … nload.html

Re: Receiver tuner nedrží nenabíjí zal. baterii

Bude tam vadný paměťový kondenzátor 4700uF/6,3V, hledej ho u mikroprocesoru. Schéma bude asi stejné jako u ut-200.

Re: Receiver tuner nedrží nenabíjí zal. baterii

Díky, mrknu do té servisky, uvidíme, co naměřím.

Re: Receiver tuner nedrží nenabíjí zal. baterii

Superkondenzátor byl lehce k nalezení, hned vedle procesoru, u něj dioda a jeden elyt. Po zapnutí jsem naměřil 5,3 V, po vypnutí to okamžitě spadlo na 0,7 V. Chvíli jsem to nechal a prováděl měření cca po minutě a padalo to dále na nějakých 0,6 V. Předpokládám, že ke správné funkci ten kondík musí držet zminovaných 5,3 V. Je tak? Hodnota je 5.5V 0.1F. Kdybych nesehnal totožnný, může být s vyšší kapacitou a případně vyšší voltáží?

Re: Receiver tuner nedrží nenabíjí zal. baterii

Vyšší kapacitu tam můžeš dát, já dávám 0.47F/5.5V , vyletuj superkondenzátor a proměř ho.

Re: Receiver tuner nedrží nenabíjí zal. baterii

5.3V přesně ti držet nebude, ale nemělo by to napětí nijak prudce klesat. Mám ten dojem, že procesoru stačí 3V na udržení RAM. Dnes by v tom byla eeprom a žádná baterka, dřív z toho omezenýho počtu zápisů eeprom měli nějak větší strach, nevím proč.

Re: Receiver tuner nedrží nenabíjí zal. baterii

Místo superkondenzátoru můžeš dát 3V baterii, ale na + dej diodu BAT46 ( 1N4148 ),je to ochrana baterie, jinak by se nabíjela baterie velkým proudem při provozu tuneru.RAM bude mít asi 2.6V a to by mělo stačit.

Re: Receiver tuner nedrží nenabíjí zal. baterii

Tak vyměněno, trochu to trvalo, skladem to měli v GME, Dal jsem 0.22F a vše funguje jak má. Ještě pořešit zesák, ale to hodím do jiného tematu.

Příspěvky [41 až 56 z 56]

  Stránky: ««« 1 2 3

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Receiver tuner nedrží nenabíjí zal. baterii

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£