Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 3)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Receiver tuner nedrží nenabíjí zal. baterii

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 56]

Re: Receiver tuner nedrží nenabíjí zal. baterii

no tak je asi zkrat na straně spotřebiče, možná blokovací kondenzátor u ramky

Re: Receiver tuner nedrží nenabíjí zal. baterii

Posílám foto komplet tuneru můžeš mrknout a nasměrovat mě díky
http://uloz.to/xUKFiGZu/p1010329-jpg

Re: Receiver tuner nedrží nenabíjí zal. baterii

No z té fotky se toho moc nedovíme, snad jen že ten kondenzátor je C701, vystopuj cestu od kondenzátoru k tomu velkýmu IO, jestli tam není ještě něco paralelně.

Re: Receiver tuner nedrží nenabíjí zal. baterii

Tohle by chtělo schéma, podle fotky DPSse toho moc říct nedá.
Zkus napsat přesný název tuneru, třeba se najde schéma.
Jeden ze stabilizátorů bude asi 7805, nebo zenerka a tranzistor, který napájí 5V větev. Za ním bude kondenzátor.
Předopkládám z tvýho popisu že ta D718 je anodou ke kondíku a katodou k superkapu.
Jestli jsi naměřil proud do superkapu 1mA je to moc, tak musíš hledat spoje za ním jestli tam je karamickej kondík, nebo něco dalšího.
Takhle obecně je to věštění z kávový sedliny, jenobecný postupy a le nic konkrétního nejde říct.

Re: Receiver tuner nedrží nenabíjí zal. baterii

posílám manual pomůžete my ted?
děkuji
http://uloz.to/x5WwHb13/ut110-sm-uher-en-pdf

Re: Receiver tuner nedrží nenabíjí zal. baterii

No to už je jiná, z toho už se nechá něco vyčíst.
Úplně zapomenu cos dříve dělal a začnu od začátku.
Na anodě D701 bys měl naměřit 6V a na její katodě pak 5,3V (6V - úbytek na diodě). Na tohle napětí se nabije ten superkap a zároveň se z něj krmí procesor IC701, takže ta 1mA za provozu zas není tolik.
K superkapu pak ještě vede D718, která je zapojená v nepropustném směru. Proto na její katodě naměříš 5,3V ze superkapu a na její anodě bys měl naměřit 5,1V ze vstupu Reset. Tyhle napětí by tam měli být i když diodu vypojíš. Ta dioda slouží k resetu procesoru po vybití superkapu.
Tyhle dvě diody zkontroluj jako první.
Poslední zajímavá cesta je R711, který by měl mít na jedný straně 6V a na druhý 5,7V, přes něj jde napájení do vstupu Hold.
Předpokládám že to je povel pro pocesor jestli má běžet nebo se uspat.
Když jej vyletuješ na straně kde má 6V, nemělo by na druhé straně být žádné napětí a tuner nebude hrát protože se procesor uspí.
Jestli mám pravdu, tak by přes diodu D701 při zapnutém vypínači a odpojeném R711 měly téci řádově uA.
Zapoj si uA metr do série s D701, změř jaký proud jí teče při připojeném R711 (asi ta tvá 1mA) a pak při odpojeném (uA).

Samozřejmě je to nástřel co sem vyčetl ze schématu, klidně sem mohl špatně koukat.
Jsem zvědavej co kde naměříš.

Re: Receiver tuner nedrží nenabíjí zal. baterii

Pavle takže volty všude jak jsi psal sedí naprosto přesně.
Až na měření prutoku proudu jsem maličko zmaten.
Ted ti to popíšu po mojem hrůza takže když se podíváš na to fotku celého tuneru tak jsem přiloil měřák k diodě D701 s označeným koncem černým proužkem a na R711 na horní vývod takže do kříže samozdřejmě+ jsem to zkusil i ze spodu ale trochu mě šokoval průtokový proud 4,2mA pokud jsem to dal na D701 na horní vývod a na odpor R711 na  spodní  tak tam bylo 0,3mA
při odpojeném odporu at tak nebo tak bylo 0,014mA

(upravil microlan 28. 10. 2014 19:18)

Re: Receiver tuner nedrží nenabíjí zal. baterii

Zkus vyletovat jeden konec diody D718 je označena na desce

(upravil HeavyAOR 28. 10. 2014 19:25)

Re: Receiver tuner nedrží nenabíjí zal. baterii

Nic se nezměnilo

Re: Receiver tuner nedrží nenabíjí zal. baterii

No a když tu diodu necháš odpájenou a přeškrábneš na tišťáku přívod k vývodu č64 na tom švábu (tak aby to šlo zase pěkně sletovat) Paměť držet nebude, ale změř napětí na kondu při vypnutí

(upravil HeavyAOR 29. 10. 2014 12:02)

Re: Receiver tuner nedrží nenabíjí zal. baterii

Člověče vypájel jsem diodu D718 přerušil cestu k noze 64 a na super capu je 4,5V takže v pořádku(jelikož jsem ho přes noc odpojil).
Pokud jsem nazpět naletoval diodu D718 a nechal přerušenou cestu tak je tam stále 4,5V v pořádku.
To chceš říct že je vadný šváb nebo reset??
Napadá tě co s tím ted?
Díky

Re: Receiver tuner nedrží nenabíjí zal. baterii

No vypadá to na ten šváb, jak dlouho vydrží ten kondenzátor nabitý bez napájení? Úplně jsem nerozuměl jestli jsi ten kondenzátor měnil nebo ne, jestli taky nemá ztrátu kapacity

(upravil HeavyAOR 29. 10. 2014 14:28)

Re: Receiver tuner nedrží nenabíjí zal. baterii

Ten drží jak čert stále i po 3 hodinach 4,5V a nevíš čím nahradit toho obřího švába tmp 47c1270
a nedá se někde resetovat?
díky

Re: Receiver tuner nedrží nenabíjí zal. baterii

Nahradit jedině stejným (stejně naprogramovaným) a nějaký reset Ti asi nepomůže, ten vývod je záložní napájení paměti a vzhledem k tomu že sráží napětí na 0.8V to bude někde přes 1 přechod šlusnutý k zemi.

Re: Receiver tuner nedrží nenabíjí zal. baterii

Dalo by se to vysledovat nebo je vadný?

Re: Receiver tuner nedrží nenabíjí zal. baterii

Heavy využiju toho že jsi přeškrábnul cestičku mezi superkapem a procesorem, takže můžeš snadno změřit jaký proud  teče do procesoru.
Najdi si diodě konec kde je těch 4,5V, přes uA metr to připoj na nohu 64 procesoru a změř proud který do něj teče.
Jestli to je těch 0,014mA = 14uA, tak to je v pořádku.

Pak zapni napájení a znovu změř jaký proud bere procesor za provozu. Pak vyletuj jednu nožičku a zvedni ten R711 a měl by i se zapnutým vypínačem být tuner vypnutý. Opět mě zajímá jaký proud teče do procesoru.

Mimochodem obvykle se proud skrz diodu měří tak že D701 vyletuješ 1 možičku, místo ní naletuješ drátek a mezi tenhle drátek a zvednutou nožičku diody zamojíš měřák. Ale když už máš přeškrábnutou cestišku, je to lepší tím jak sem psal.

(upravil Crifodo 29. 10. 2014 15:41)

Re: Receiver tuner nedrží nenabíjí zal. baterii

Funkce toho řídicího obvodu jsou popsány v http://pdf.datasheetcatalog.com/datashe … 309_DS.pdf

Vzhledem k tomu, že vstup RESET má mít vstupní odpor 220k, se v tom něco nedobrého odehrálo. Říkals něco že se ti 2x upekl stabilizátor 7812, proč?
Jestli RESET žere jednotky mA a jinak to funguje, dalo by se třeba poskládat jeho napájení z 3x alkaliky, ale je to takový lepení důsledků a myslím že tam asi stejně za čas uzraje něco dalšího.
Zjistit, proč ten Toshiba šváb odešel a sehnat nový.
a jak tak koukám, za 40-60 USD je to asi jasný.

(upravil HeavyAOR 29. 10. 2014 18:50)

Re: Receiver tuner nedrží nenabíjí zal. baterii

Takže při zkoušce vypnutý tuner označená dioda 718 černým proužkem nožička vs.64 pin Ampery stoupají z 0,014 až do cca 0,040mA
Zapnutý přístroj a podobný efekt měření na straně proužku diody 718 vs 64 10mA a klesá mohl by klesnout i na 1mA po 10 minutách postupného klesání na 2,33mA jsem to vzdal nechapu

Re: Receiver tuner nedrží nenabíjí zal. baterii

Jestli to žere reset, tak je včudu ta dioda D718, ne?

Re: Receiver tuner nedrží nenabíjí zal. baterii

diodu D718 jsem 5x měnil a každá byla v pořádku to jsem zde taky psal že je měněná
přiložil jsem na kostru měřák a  měřil ten super cap měl 0,84V a měřil kama to prochází a zjistil jsem žee je šváb v podstatě pořád otevřeným protože od resetu přes dalšího švába přes kobndiky přes odpory skoro až k výstupním cinchum vede těch 0,84V +-
a tím jsem zjistil že je šváb v prdeli a tuner putuje do šrotu opět jsem vyhodil 120kč za servisák a opět k ničemu ale i tak díky

Příspěvky [21 až 40 z 56]

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Receiver tuner nedrží nenabíjí zal. baterii

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£