Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 3)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Receiver tuner nedrží nenabíjí zal. baterii

  Stránky: 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 56]

Téma: Receiver tuner nedrží nenabíjí zal. baterii

Dobrý den mám receiver který má tuner se záložní baterii tzn. super kondenzátor 5,5V 0,10
Bohužel se baterie nenabíjí na byterii je napětí +5,3V
Můžete my prosím potradit jestli je to kondenzatorem nebo čím by to mohlo přibližně být.
Servis manual nemám jedná se o uher ut-210r děkuji za rady

Re: Receiver tuner nedrží nenabíjí zal. baterii

Trochu zmatený dotaz. Když naměříš na kondu pro zálohu paměti 5,3V tak je vše OK, víc tam být ani nemůže. Pokud po vypnutí ze sítě napětí během chvíle spadne pod 2V (nutno měřit digitálem se vst odporem 10M), pak nemá kond kapacitu (běžná věc) a je třeba ho vyměnit.

Re: Receiver tuner nedrží nenabíjí zal. baterii

Ono těch 5,3V je tam i když tam ten kond není to tam naměřím jen při zaplém tuneru to je stálé napětí které tím protéká ale jakmile vypnu ihned to spadne  kond jsem měnil 2 druhy po 5 ks při napájení na desku to 2 dny vydrželo byl asi nabit z výroby a pak to zas spadlo.

Re: Receiver tuner nedrží nenabíjí zal. baterii

Panebože, proč mě ty blbové vždycky tak rozčílej smile

Re: Receiver tuner nedrží nenabíjí zal. baterii

danhard: rozumiem ti. Ani ja som nepochopil a to mam v sebe skoro liter cerveneho. wink

Re: Receiver tuner nedrží nenabíjí zal. baterii

Heavy: V tom tuneru není žádná baterie, ale jak jsi napsal superkondenzátor.
Proto se tam ani žádná baterie nenabíjí a to napětí 5,3V je tam ať už tam ten kondík je nebo není.
Superkondenzátor je v podstatě klasickej kondík, jen má velkou kapacitu a minimální svod. Takže těch 5,5V není napětí na který se má nabít, ale maximální napětí který snese, kapišto?
Ono těch 5,3V je trochu víc než by mělo být, správně tam má být 5V přesně, ale je to ještě v toleranci. Otázka je taky čím to měříš, jestli to není jen nepřesností měřáku.

Prostě procesor je nejspíš přes diodu napájen ze zdroje. Ale zdroj běží jen při zapnutém recieveru, proto je tam tenhle superkondenzátor, který se velice rychle nabije a pak hodně dlouho drží napětí pro zálohování. Ta dioda tam je právě proto aby se kondezátor vybíjel jen do procesoru, ale už ne přes zdoj jinam.
Takže prvně zkontroluj tu pomocnou diodu jestli z ní není celovodič a pak případně hledej svod který ten kondík vybíjí.

Re: Receiver tuner nedrží nenabíjí zal. baterii

Děkuji Pavle ten Aiwa kazoch jsem nedal do kupy a já vím přesně co se děje jen jsem to blbě napsal děkuji

Re: Receiver tuner nedrží nenabíjí zal. baterii

HeavyAOR napsal:

... a já vím přesně co se děje ....

Tak to byl dneska nejlepší fór smile

Re: Receiver tuner nedrží nenabíjí zal. baterii

Pavle tak dioda je v poho vypájená přeměřená i kondiky okolo jsou ok tak jedině ten svod můžeš mě troch navézt jak bych ho mohl co nejefektivněji hledat.Díky

Re: Receiver tuner nedrží nenabíjí zal. baterii

To bude problém, neznám tuner co máš doma. Musíš jít po cestě a hledat co všechno tam je zapojené.
Někdo mívá jen diodu, za ní rovnou ten kondík a pak už jen procesor. Ale může tam být třeba ještě keramickej kondík, nebo něco dalšího, co může mít malý svod.
Uvědom si že kapacita toho kondíku ač na pohled značná (0,1 - 1F) je ve srovnání s baterkou minimální. Pak stačí minimální svod čehokoliv a rychle se vybije.
Začal bych kontrolou toho novýho kondíku na stole, připoj na něj multimetr, nabij jej ze zdroje a po odpojení změř za jak dlouho na něm klesne napětí na 4,5V. Jestli jsou starší, mohou býr "odformované" a mít svod sami o sobě.
Pak zkus připojit mikroampérmetr třeba místo té oddělovací diody (zkontroluj jestli je to ta správná dioda, musí být v cestě 5V napájetí k tomu kondíku) a změř jaký teče proud. Uvědom si že 1mA je hrozně moc a mělo by tam téci mnohem méně, ale začni projistotu větším rozsahem.
Občas se mi stalo že multimetr žádný svod nenaměřil, ale mikroampérmetr v sérii s kondíkem na 5V jej odhalil.

Re: Receiver tuner nedrží nenabíjí zal. baterii

PavelTl napsal:

Jestli jsou starší, mohou býr "odformované" a mít svod sami o sobě.

GoldCap se taky nějak formuje ?

Re: Receiver tuner nedrží nenabíjí zal. baterii

Danharde: jestli ne tak se omlouvám za mystifikaci.

Re: Receiver tuner nedrží nenabíjí zal. baterii

No hlavně to funguje na zcela jiném principu, ne na vrstvě dielelktrika na bázi tlouštky oxidu hliníku, jako u Al kondů.

(upravil HeavyAOR 26. 10. 2014 19:27)

Re: Receiver tuner nedrží nenabíjí zal. baterii

Ani vadný super kond ani svod ani mrtvá dioda nebo kondenzátor ale stabilizátor napětí MC7812 byl odpálený.
Už mám nový a faká to takže děkuji Pavle opět jsi nezklamal,
A omlouvám se danharde za mé špatné vyjadřování jsem začátečník a snažím se věci teprvé chápat a vcelku se s Pavlovou pomocí již 2x ze 3 povedlo.
Krásný den všem

(upravil HeavyAOR 27. 10. 2014 18:01)

Re: Receiver tuner nedrží nenabíjí zal. baterii

Takže dobrý ale odešel i tenhle hrozně hřál a spálil se dal jsem druhý a prosím tě Pavle na té diodě jsem naměřil 1mA je vadná?
Díky

Edit:dioda byla odpájena a naměřeno bez diody 0,32mA.

Re: Receiver tuner nedrží nenabíjí zal. baterii

Prosím tě mrkni na to pavle jsou tam opravdu zvláštní proudy smile
dioda D718 je ke kondiku a pak k tomu super capu když dám černý zkušební hrot na kostru přístroje je na dioděv z jedné i z druhé strany +5,3V
pak je tam zenerovka tu ukazuju na videu jako první to je D10 a je to IN756A a tam je stejným způsobem naměřeno na konci gnd(černě značený) -11v a na druhém -17v
na druhé zenerové diodě je gnd 0v druhý -17
Když přístroj zapnu na supercapu je 5,3V jakmile přístroj vypnu je tam 1V
Jak jsem psal přes diodu D718 u kondenzátoru teče 1mA
Můžeš my jako blbcovy vysvětlit co přesně znamená svod
Doufám že jsem to alespon zhruba popsal at mě někdo neukamenuje

http://uloz.to/xXFNHGiW/p1010325-mov
http://uloz.to/xDUq3AxY/p1010327-jpg
http://uloz.to/xASS6Ahn/p1010328-jpg

(upravil danhard 27. 10. 2014 22:32)

Re: Receiver tuner nedrží nenabíjí zal. baterii

Tak dej jednoduše miliampérmetr do serie s tím kondem, ať vidíš co se děje.
A za nadávky z mé strany se neomlouvej, jsem nerudnej dědek a tahle se realizuju smile
Při "zálohování" by tam měly být proudy v uA, max. desítky uA a časová konsanta desítky minut.

Re: Receiver tuner nedrží nenabíjí zal. baterii

V serii naměřeno 1mA stabilní .Diodu i kondenzátor jsem vyměnil.

Re: Receiver tuner nedrží nenabíjí zal. baterii

Múžeš nám popsat kde ten proud měříš?

(upravil HeavyAOR 28. 10. 2014 9:25)

Re: Receiver tuner nedrží nenabíjí zal. baterii

Mezi diodou a kondem.Proud teče od vrchu do diody na spodní nožku přiložím multák a druhou na vstupní  nohu kondenzátoru.
je to špatně?
Zajímavé je že když super cond odpájím tak má 4,7v jakmile ho napájím do přístroje tak má 0,8v

Příspěvky [1 až 20 z 56]

  Stránky: 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Receiver tuner nedrží nenabíjí zal. baterii

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£