Téma: Aura Z1,vyraží pojistku na zdroji

Dobrý de,Aura Z1 vyraží pojistku na zdroji při zapnutí.Je možná oprava?Nebo jeto již neřešitelné Děkuji za Odpověd Bělohlávek

Re: Aura Z1,vyraží pojistku na zdroji

Všechno jde, když se chce..Pokud to tedy neni shořene na uhel.

Web

Re: Aura Z1,vyraží pojistku na zdroji

Aha děkuji.Shořelé? to nepoznám ale nikde to nesmrdí,dneska hrálo 4 hodiny v kuse bez problému pak se ozvalo lupnutí a diody pomalu pohásinali a zvuk se pomalu vytrácel asi jako když se to vypne.Jediné coje spalené pojistka na zdroji ,výměna za jinou stalo seto stejné ,pozapnutí blikla jenom pojistka .Shaním servis popřípadě někoho kdo vy jak odskoušet,jsem z vvysočiny.

Re: Aura Z1,vyraží pojistku na zdroji

to bude zdroj v háji, sežeň si nějakého elektrikáře z okolí, ten to dá dokupy.

Re: Aura Z1,vyraží pojistku na zdroji

Děkuji mám to zhruba potvrzený od víc osob,jemožné ho ještě někde sehnat,koukal jsem ale nenašel jsem svýstupem 44V
Děkuji za odpověd

Re: Aura Z1,vyraží pojistku na zdroji

Nemotejte mu makovici. Jak víš pepsimus že je to zdroj? Ty asi musíš mít prachů, chtěl by jsem mít tvoje analitické schopnosti. Jak dokážeš určit závadu takhle na dálku na základě jedné zmatené věty? Pentyhose ty si něco o zesilovačích přečti, a hlavně nevrtej se v tom zesilovači! Sežeň někoho kdo tomu rozumí. Tomu zesilovači může být cokoliv, nemá jen napájecí zdroj. Jakej zdroj chceš  proboha kupovat? Je potřeba, v případě že je vadný, opravit ten zdroj který v zesilovači už je.

Re: Aura Z1,vyraží pojistku na zdroji

Tady je jedna rada lepší než druhá. Zesilovač Aura má zcela jednoduché zapojení, takže není problém jej uvést znovu do chodu. Nevím co se tady řeší se zdrojem - ty čtyři diody s kondenzátorem budou to poslední, co mohlo odejít. Na dálku se nedá nic radit, jen to, že je pravděpodobné že "odešel" některý budící nebo koncový tranzistor. Kdyby do zesilovače nahlédl někdo znalý, tak během chvilky identifikuje místo závady.
Čili:  raději se v tom nehrabej a dej to do odborných rukou.

(upravil Hordek 29. 10. 2014 18:21)

Re: Aura Z1,vyraží pojistku na zdroji

.

Re: Aura Z1,vyraží pojistku na zdroji

V klidu už jeto v odborných rukou abylo mi řečeno že odešel primární okruch,ted ovšem zatím není vyřešen ten zdroj,ten dotyčný opravář (tv,audio,video)másice zdroje ale ani jeden co by šel ,aříkal žese podívá zdaly se dá sehnat,no chtěl jsem mu pomoci protojsem ptal jestli jem ožné ho sehnat.A hned takový rozruch tady wink a wink .Jinak pojistka je nazdroji přímo a ta samozřejmě se přepálí.jinak ostatní co jsou na koncích větví jsou OK

Hordek: Přímo na trafu.Primarní špatný!

(upravil danhard 23. 10. 2014 18:53)

Re: Aura Z1,vyraží pojistku na zdroji

Pantyhose-Man napsal:

V klidu už jeto v odborných rukou abylo mi řečeno že odešel primární okruch,

Sekla se ti dioda v usměrňovači za korunu, ty prmární okruchu smile
A Pan opravář si tě pěkně oškube.

(upravil e-man 24. 10. 2014 18:13)

Re: Aura Z1,vyraží pojistku na zdroji

Když on neví , co je seklá dioda- třeba to dá do souvislosti se sekerou . Ideální oběť pro tržního "odborníka" co nemá ani funkční zdroj .

Re: Aura Z1,vyraží pojistku na zdroji

Lidé z mého okolí si zase pojem dioda spojují se vším, co svítí. A pokud možno modře, v nejhorším bíle smile Asociace na zimu (letní mírné ochlazení) - budem stavět huhuláka.

Ale jinak - Pantyhose-Man se na začátku vlákna slušně a logicky zeptal a předem poděkoval (zřejmě vůbec nerozumí zesilovačům a obvodařině) a chtěl jenom vědět co se s tím dá udělat... Fandím mu, aby trefil ve svém blízkém na někoho, kdo mu tuto prkotinu seriózně (v tomto případě velice levně) opraví.

Re: Aura Z1,vyraží pojistku na zdroji

dolly j napsal:

Nemotejte mu makovici. Jak víš pepsimus že je to zdroj? Ty asi musíš mít prachů, chtěl by jsem mít tvoje analitické schopnosti. Jak dokážeš určit závadu takhle na dálku na základě jedné zmatené věty?

stačí se zamyslet. když zvuk pomalu slábnul až ztichl, tak padalo napětí na filtračních kondech, ale zesík hrál dál. Žádný věštění ,ale normální úvaha.

Re: Aura Z1,vyraží pojistku na zdroji

No právě že zdroj bude zřejmě ok.Jen mu něco cucá ze zdroje větší proud než má.

Re: Aura Z1,vyraží pojistku na zdroji

...a pritom stačilo vytiahnúť tie dve poistky z dps-ky, zapnúť to a vedel by, či zdroj, alebo koncák...

Re: Aura Z1,vyraží pojistku na zdroji

clarion: Na kolik procent?třeba chyba je fakt ve zdroji,ale neprojeví se bez zatížení.Tak jednoduše se to ne vždy podaří

Re: Aura Z1,vyraží pojistku na zdroji

Veru, v pripade toho TWcka, zabaleneho v kabate Aury ide o tak brutalne sofistikovany zdroj, ze clovek, ktory ho v zivote nevidel moze mat pocit, ze sa zavada zdroja prejavi az pod zatazou...

(upravil Hordek 29. 10. 2014 18:21)

Re: Aura Z1,vyraží pojistku na zdroji

.