Re: Vývoj použitelného DSPčka

Ahojte. Drzi Vam palce, aby sa to podarilo. Len mam taku otazku. Co by tekyto (zatial aspon predbezny) koncept, co Ste tu nacrtli pridal oproti uz existujucim rieseniam, konkretne WAF-Audio Najda?

Re: Vývoj použitelného DSPčka

Minimálně daleko větší kvalitu reprodukce, všechno by bylo navrhnutý s ohledem na ni. Taky například ten asynchronní USB audio vstup, galvanickou izolaci a další...

(upravil xmarek 19. 10. 2014 1:52)

Re: Vývoj použitelného DSPčka

Jak vídno počáteční nadšení a pak houby, houby zlatá rybko. Toto je typické. Nejdříve hromada řečí a jakmile to začne smrdět prací tak je po tom. Kdybych já takto přistupoval k věcem tak nejsem nikde. big_smile Hlavně, že jsem napadán, že hulím atd. Upřímně, ale já na rozdíl od některých jedinců stále makám.

Web

(upravil Hazys 19. 10. 2014 2:36)

Re: Vývoj použitelného DSPčka

Sorry, ale z momentální hiigh priority projektů tady dělám balancér na  ~780 LiIon článků pro elektrické vozidlo, niet čas na DSP, ač bych moc rád. Navíc jsem už upozorňoval, že na něj moc času nebude, ale zvědavot a knowledge hunger velký. lol


A do toho všeho tu pronikám postupně do tajů VHDL a temných logických zákoutí. Jeden by neřek, že to VHDL je nakonec mnohem lepší na tvorbu designu, než kreslení schémat (..v těch totálně dodrbaných editorech). A dokonce je lepší a pohodlnější to VHDL i pro ty fakt jednoduché věci. Člověk nemusí tolik přemýšlet nad tím, jak to udělat, ale má čas na přemýšlení o tom, co chce udělat.

A nakonec vlastně ještě se tu učím s Altiem... teda, měl bych, ale ještě jsem nezačal.  lol

(upravil Dohnalik 19. 10. 2014 12:22)

Re: Vývoj použitelného DSPčka

Mi škola sežrala tolik času, že na něco takovýho nemám ani pomyšlení...popravdě jsem na to úplně zapomněl. Ale chystám se pomaličku ale jistě na digitální předzesilovač pro gramo, kterej bude mít DSP (jfet na vstupech, zesílit a šup do ADC...zbytek se udělá v DSP). Navíc se mi nikdo ani jen neozval, že by bylo dobrý na tom makat, takže prdlajs, já ten projekt fakt kooperovat nehodlám.

Altium...hodně štěstí, než jsem mu přišel na chuť, tak to docela trvalo...dva dny nastavuješ rules a 30minut kreslíš, ale jakmile přijdeš na to kde, co a jak, tak se odvděčí.

Re: Vývoj použitelného DSPčka

X neber to tak strnulo len si prečítaj po sebe niektoré príspevky napíš si ich na papier a ked sa s toho vyspíš daj ich sem a uvidíš že tri štvrtiny po vyspatí zahodíš do koša a budeš rád že si ich nezverejnil. A ako si teraz uviedol že najskôr je kopa rečí a potom ked treba makať tak nič je na tomto fore uplne bežne takže stale platí "čo si neurobíš sám to Ti nikto nesparví . Vyhrň rukav a ...

Re: Vývoj použitelného DSPčka

Hele, Dohnaliku, tak mě napdá čistě náhodou neznáš jistého pana Vávru?

Jinak už mi v CPLD běhá "generátor kmitočtu", aneb 50MHz krystal vydělený 12207 a následně uživatelsky konfigurovatelnou 8 bitovou děličkou, výstup je taky 8bitů binární číslo.  Vim, je to úplná kravina, udělá to ale aspoň trochu radost, když po půl dni hýkání, jaktože ta konfigurovatelná dělička nedělí jak má, na to nakonec přijdeš. (Psané je to ve VHDL, vše synchronní logika z jedněch hodin)
Na analýzu toho bloku nastavitelné děličky si předem dejte panáka lol

http://i62.tinypic.com/mw44ky.png

Re: Vývoj použitelného DSPčka

Jakého vávru konkrétně?
Na to blokový schéma jsem si dal pár pivek a stejně to moc nepobírám smile Asi si s tím začnu taky hrát.

(upravil xmarek 21. 10. 2014 13:24)

Re: Vývoj použitelného DSPčka

Quartus web edition big_smile Dobrý název. Taky mám takový Quarda web edition a nyní je ve verzi konečná. Poslední co jsem udělal nahodil tyto inzeráty: http://goo.gl/BLSjCp a už s tím bez keců nechci mít nic společného. big_smile Dodělám barák, přestěhuji se a už na to kašlu. Pokud to půjde dobře tak se chci vrhnout na ty STMka. A pak se mrknu i na toto. A když to půjde hodně dobře tak na to uvolním nějaké peníze a pokusím se přetáhnout nějaké lidi odtud. Nic zatím neslibuji, ale mi se ta myšlenka hodně líbí a je jedno zda to bude s tím co to "vymyslel" nebo ne. Pokud se nudí tak může na chvíli vzít ten kšeft co tam inzeruji. Pochopitelně do doby než pochopí co má dělat a co se po něm chce. Ale to je pochopitelně jen na něm a vlastně i na každém z vás.
Já už vím kde je moje místo. Tím je a zůstane audio. Už jako dítě mě to pohltilo a moc rád jsem poslouchal např. u bratrance jeho gramodesky. Proto bude i součástí mé audio sestavy gramofon a to docela dobrý. Stavět to, ale nechci, takový blázen nejsem. Přece jen ti výrobci gramofonů ví co dělají. Za ty roky co existují gramofony si myslím, že se to naučili.
Ale potenciál opravdu vidím v těch USB věcech. Výrobců je jako šafránu a těch dobrých implementací je žalostně málo, navíc jsou to až na vyjímky blackboxy a jakokoliv customizace je zhola nemožná. To je to co jsem na to viděl už tenkrát. Vlastně jsem nakonec spojil příjemné z užitečný. A vlastně jako člověk co vystudoval automatizaci jsem k tomu přirozeně inklinoval. Prostě takový kočkopes jak říkal jeden vynikající učitel na naší bývalé škole. Software + HW. smile Něco co něco dělá, ne jak ty sračky v ITý. big_smile

Web

Re: Vývoj použitelného DSPčka

Dohnalik: Však jen začni, nic ti nebrání. Quartus web edition je zdarma,  JTAGový programátor na tyhle stojí $6, švábů na výběr všude plno, u číňanů i za normální ceny.

(upravil mechanik 18. 8. 2018 19:17)

Re: Vývoj použitelného DSPčka

Keby ste sa niekto chceli pustiť do vývoja použitelného DSP tak ponúkam všetko okolo HW, ako navrhnutie kvalitnej dosky, výber kvalitných komponentov, výroba, osadenie, zaplatenie. Teda stačí nejaky programátor čo si netrúfa na tú HW časť... Pravdepodobne budem nejaky čas na jesen preč ale inak mám čas stále.

Páčilo by sa mi nejake obvodovo čisté High End riešenie bez zbytočných prevodov A/D a D/A a tak... Na čipoch od analog devices. Stačí napísať na mail mechanik.q (zavináč) azet.sk alebo cez forum.