Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Kondenzátory na 50V v 90 V zdroji QSA 1200

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [5]

(upravil Otas 22. 9. 2014 18:35)

Téma: Kondenzátory na 50V v 90 V zdroji QSA 1200

Pánové, viděl jsem už docela dost, ale tohle mne docela dostalo a nevím, zda mi někde neunikla nějaká základní vědomost.
Dostal se mi do ruky QSA 1200, pravidelně vypínající - ztišující se - mladým DJům, které tak nutil hrát jen na určité úrovni hlasitosti (mimochodem skvělá vlastnost smile).  Při rozborce k čištění chladičů mne mile překvapilo trafo Tronic 1000 VA se sekundáry 62 V. Dále pak trandy 2SA1302/2SC3281, 4 páry na každý kanál.
Zes byl upravován někým znalým, napovídaly tomu dva odpůrky a kond (že by vyhlášená slabina - Boucherot?) a samozřejmě to zodpovědné trafo.
Zato překvapení mne čekalo při pohledu na zdroj, kde je celkem 8 kondů 10 000 uF / 50 V (KME Blank na 105°C).
Nedovedu si představit korektní zapojení zdroje (jen kondy v sérii sad), je-li k dispozici dle popisu jen 4 x 62 V střídavých - je to jen nedostatek mé technické představivosti? Máte od toho někdo schéma?
Podotýkám, že naměřené napětí napájení zesilovačů bylo +- 90 V.

Re: Kondenzátory na 50V v 90 V zdroji QSA 1200

A co je tam špatně ? na 90V dva kondy 50V v serii ?

Re: Kondenzátory na 50V v 90 V zdroji QSA 1200

Odkaz na schéma té QSA 1200 se u nikoho nenajde, prosím? Mám jen schéma na QSA 1000.
Mezitím odešel kanál, stačil na to nejspíš studeňák na signálové cestě sad, kupodivu nevzal s sebou bedny smile a nevypadá to na koncáky. I když znovu to zařadit do služby by bylo o strach.

(upravil djsteve 15. 10. 2014 3:55)

Re: Kondenzátory na 50V v 90 V zdroji QSA 1200

Dva kondenzátory v serii je bežna vec (prasačina) u mnohých výrobcov low end. Prvý krat som sa s tým stretol u American Audio VLP1500 a tiež som na to čumel ako puk. QSA je zosilňovač made in Vráble schéma bude dosť totožné s qsa1000kou.

Re: Kondenzátory na 50V v 90 V zdroji QSA 1200

Je fakt, že zatím jsem u QSA 1200, kromě 4 párů trandů (namísto dvou) jiného typu, neexistence regulace chodu ventilátorů a relátka na odpojení repráků navíc, zatím nezakopl o něco zásadně odlišného.
Kdyby to bylo moje, kondy na 50 V by šly ihned pryč, respektive byly nahrazeny.
Díky za odpověď.

Příspěvky [5]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Kondenzátory na 50V v 90 V zdroji QSA 1200

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£