Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 3)

Audioweb.cz » Sluchátka » Zlepšení sluchátkového výstupu Behringer UCA202 / UCA222

  Stránky: ««« 1 2 3

RSS

Příspěvky [41 až 55 z 55]

(upravil jardag69 21. 5. 2014 8:55)

Re: Zlepšení sluchátkového výstupu Behringer UCA202 / UCA222

SvoP - > ASUS Xonar DX/XD

Re: Zlepšení sluchátkového výstupu Behringer UCA202 / UCA222

Díky za info, vypadá zajímavě.

Web

Re: Zlepšení sluchátkového výstupu Behringer UCA202 / UCA222

dá se sehnat tak za 900 bazarová a za ty prachy je fakt dobrá.

Web

Re: Zlepšení sluchátkového výstupu Behringer UCA202 / UCA222

Zvědavost zvítězila a ASUS Xonar DX/XD jsem koupil. Hodnoty cca o řád lepší než UCA222 a to je dobrá cenová relace. Ale jak se dalo čekat, zase víc citlivé na indukovaný bordel. Pár měření a postřehů jsem napsal na blog http://premsvo.wordpress.com/2014/05/22 … onar-dxxd/ . Zatím jsem zůstal na UCA, uvidím co s tím půjde dělat.

Web

Re: Zlepšení sluchátkového výstupu Behringer UCA202 / UCA222

SvoP,hodnoty měření jsou hezké,ale pořád mi nejde do hlavy jak vypadají.Ten sklon toho šumového dna máš v pásmu 20Hz-20kHz skoro 30dB.Což nikde na netu nevídám.Já mívám to samotné dno vždy +- pár dB rovné.

Re: Zlepšení sluchátkového výstupu Behringer UCA202 / UCA222

Je to jen jiné zobrazení stejných naměřených hodnot, které používám, protože se pak lépe odečítají z grafu hodnoty. Na konec mého blogu o Xonaru jsem na to přidal příklad. Snad jsem to tam popsal dost podrobně, tady nechci zabírat místo.

Web

Re: Zlepšení sluchátkového výstupu Behringer UCA202 / UCA222

Díky za dovysvětlení.Už chápu proč se ani ta ARTA nedá brát moc vážně.

(upravil BV 27. 5. 2014 10:47)

Re: Zlepšení sluchátkového výstupu Behringer UCA202 / UCA222

Zbytočne stratíš rozlíšenie pri meraní, neharmonické kmitočty zmiznú  pod dnom merania, a napr. 24 bit meranie úplne stratí zmysel. Síce to "lepšie" vyzerá, ale ako meranie to stratí zmysel. Pri oktávovom vyhladzovaní sa do zobrazenia zahrnie aj šumový výkon v danej šírke pásme (napr. 1/24okt), takže to logicky stúpa so smernicou 10dB/dekáda. Daj väčšiu šírku pásma (napr. 1/6 okt), zdvihne sa aj dno merania, sklon zostane rovnaký. Oktávové vyhladzovanie má zmysel pri širokopásmových signáloch, nie pre diskrétny kmitočet. Tam je vhodné použiť log. kmitočtovú os a použiť vyhladzovanie. ARTA meria dobre, len ju musíme správne používať.

(upravil SvoP 28. 5. 2014 20:36)

Re: Zlepšení sluchátkového výstupu Behringer UCA202 / UCA222

Každý si může vyzkoušet, že hodnoty naměřené Artou (ty červené dole pod grafem) nezáleží na zapnutí vyhlazování. Stačí si hodnoty poznamenat a pak zobrazení přehazovat. Hodnoty se nemění ani se už nic neměří, jen se mění to grafické provedení.

Je to ostatně vidět i na těch mých posledních zelených grafech z předchozího odkazu. Spíš by mě zajímalo, na kolik kdo odhadne hodnotu šumu UCA222 v 10 kHz z toho obvyklého grafu (předposlední nebo přímo http://premsvo.files.wordpress.com/2014/05/uk1a.jpg ), já jsem z toho grafu odečetl přibližně -110 dB.
Vyhlazený graf (poslední obrázek nebo přímo http://premsvo.files.wordpress.com/2014/05/uk1b.jpg ) přitom ukazuje asi -98 dB.
Takže kdyby se mělo odpovědět na prostou otázku: jaký šum má UCA222 na 10 kHz? Bude odpověď -110 nebo -98?

Já bych spíš sázel na těch -98 dB z vyhlazeného grafu. Když jsem totiž přepočítal Artou naměřenou hodnotu THD+N=0,02% tak to dělá jen -74 dB a to je docela málo.

To měření jsem ale odflákl, UCA222 ve smyčce s Xonarem má THD+N=0,0099%  tj. -80 dB. To u Xonaru mnou naměřené THD+N=0,00049% = -106,2 dB je sice horší než firemní hodnota ale stále krásné (alespoň pro mne).
Zatím pořád hraju přes UCA, protože po připojení Xonara ke věži narostlo rušení na THD+N=0,032% = -68,2 dB a to je otřes.

V těch dB si to umím lépe představit než v %, ještě že jsem si tu kalkulačku udělal. Kontroloval jsem jí na hodnotách od ASUSu a počítá stejně. Je to minitabulka v Excelu a pokud by byl zájem, tak jí mohu dát ke stažení.

Web

Re: Zlepšení sluchátkového výstupu Behringer UCA202 / UCA222

Numericky vyjadrené hodnoty samozrejme nezáležia na priemerovaní (AVG), ale bez toho sa dosť zaujímavých údajov stratí v šume zobrazenia,viď  obrázok. Je to rovnaké meranie, len rôzne zobrazenie a bez priemerovania  sa všetko mimo 2. harmonickej stratí v šume zobrazenia alebo pod šumovým výkonom pri oktávovom vyhladení.
"Odstup šumu na 10kHz" je nezmysel, môžeš merať odstup užitočného signálu od (výkon)šumu v určitom pásme, napr. 20Hz-20kHz, alebo cez iný filter. Arta toto priamo neumožňuje ,orientačne sa to dá zistiť meraním údaja RMS bez signálu na vstupe (skratovaný vstup meraného zosilňovača)so vzorkovaním 44,1kHz, dostaneš šum do 22kHz, ale údaj značne závisí na použitom type okna, najlepšie je asi okno "uniform". Dobré je najprv zistiť odstup zvukovky, generátor na "external" (aby zvukovka nič negenerovala) a skratovať linkový vstup zvukovky.
Daj si zobraziť celé pásmo od 0 Hz a skúšaj rôzne okná, uvidíš, čo typ okna robí na nízkych kmitočtoch . Dobré vodítko je aj to "+N"  proti "čistému" THD

Re: Zlepšení sluchátkového výstupu Behringer UCA202 / UCA222

Toto vlákno je o UCA222 a řadu zajímavých informací jsem se zde dozvěděl. Získal jsem zde také podnět pro koupi Xonaru. Protože nechci, aby se vlákno zavedlo jinam, tak už nebudu reagovat. Případná diskuse může pokračovat formou SZ.

Web

Re: Zlepšení sluchátkového výstupu Behringer UCA202 / UCA222

Položil si takúto (nezmyselnú..)otázku,

jaký šum má UCA222 na 10 kHz? Bude odpověď -110 nebo -98?

prezentoval si nejaké merania.. Ak nechceš počuť odpoveď, tak je zbytočné klásť otázky.

Re: Zlepšení sluchátkového výstupu Behringer UCA202 / UCA222

Tak to já,díky Vám BV,nakonec zjistil,že měřím +- správně.Hlavně tedy tak,abych neměl harmonické a neharmonické utopené v šumu a viděl přímo jejich velikost měnící se v závislosti na různých úpravách zapojení.Děkuji.Všem ostatním jste jistě pomohl též.

Re: Zlepšení sluchátkového výstupu Behringer UCA202 / UCA222

Další zkušenost...
Až budete poslouchat přes UCA222 a z ničeho nic vám přestane hrát pravý kanál,ještě se nemuselo tomuto drobečkovi nic stát...Pravděpodobně nebude potřeba uvnitř obvody přeměřovat a zjistit,že zvuk už neleze přímo z PCM2902 z pinu 15...Bude snad jen potřeba zkontrolovat vlastnosti nastavení hlasitosti...Tam se asi jen ve vyvážení sám od sebe ztáhnul pravý kanál na nulu:-)Mám dost.

Re: Zlepšení sluchátkového výstupu Behringer UCA202 / UCA222

Tak páni,po předělání napájení UCA222 na lineární zdroj +5V pro PCM2902 a +15V pro OZ a po umístění do hliníkové krabičky ho používám dál.Jen jsem k němu ze zvědavosti oprášil a přes TOSLINK připojil a jako DAC použil minidisc Sony MDS-JE530.Vážení,to je zvuk,o fous lepší na 48kHz nastavených ve Windows,než na 44,1.Celkově však daleko lepší než samotný analog. výstup UCA222.Do této doby jsem nevěřil že z nějakého zvukového zařízení někdy uslyším MP3 s tokem 128kB bez roztřepených výšek a bez divně ševelících mužských a ženských hlasů.AK4524 má zřejmě něco do sebe.Jo a na analog. vstupu a výstupu minidiscu mám vyměněné OZ.

Příspěvky [41 až 55 z 55]

  Stránky: ««« 1 2 3

Audioweb.cz » Sluchátka » Zlepšení sluchátkového výstupu Behringer UCA202 / UCA222

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£