Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Přenoska z4s přítlak + výměna jehly

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 26 z 26]

Re: Přenoska z4s přítlak + výměna jehly

maxell: hrot na z4s jsem dokonce ještě vloni sehnal, tak jsem si vzal dva, původní je Ok, tak mám myslím při udávaný životnosti asi 1200h. snad na poměrně dlouhou dobu vystaráno...

Porovnával jsem stejnej gramec, byť s jiným ramínkem JVC/VM a u jvc mi přijde, že hraje středy a vejšky líp, ale odstup mezi poslechem byl pár tejdnů, tak reálně kdo ví....

7tech: a nemáš poblíž někoho s gramcem a zaručeně dobroupřenoskou, že by ti jí půjčil, ty bys jí osadil seřídil vyzkoušel?  Protože když to vezmu tak hrot aby tohle dělal, to se mi moc nezdá, nejspíš by hrál blbě na obě strany a já jsem se s podonými projevy setka u desky, která měla jednu stopu poškozenou...

Na druhou stranu, co se může na přenosce posrat, když jsou tam jen cívečky a připojený je to pasivně ke vstupu předzezu a z něj tam snad těžko může vlézt nějaká haluz co by těm cívečkám ublížilo...

Nebo bych koupil nějakou levnou přenosku, třeba za tisícovku, a jel na ní, však tuhle původní nemusíš zahazovat...

(upravil maxell 5. 10. 2014 10:07)

Re: Přenoska z4s přítlak + výměna jehly

Na přenosce by se (teoreticky) nemělo pokazit ani za dlouhou dobu nic...ale propojovací kablíky co vedou ramínkem, kontaktní dutinky na 30-letem gramci mohou být unavené, velmi křehké při výměně přenosky a manipulaci opatrně tedy. Levné a obstojné pro běžný poslech jsou 1/2" přenosky typu MM a to Sony VL48G nebo Sanyo MG09 běžně dostupné a doporučené jako adekvátní náhrada již nevyráběných Tesla VM2101, 2102, 2103.

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Přenoska z4s přítlak + výměna jehly

Kontaktů je po cestě opravdu dost: přenoska-kablíky, kablíky-headshell, headshell-rameno, kabel-Actidamp. Mezitím ještě tři krimpované a několik pájených. Až budu mít náladu, připájím kabel od předzesilovače rovnou na kontakty přenosky. (To bude ANTI-antiscating!)
Původní přenoska má eliptický hrot, separaci 25dB/1kHz a v pásmu 20-10000Hz se má vejít do 1dB. Gramo se v odstupu a kolísání vyrovná třeba známému SL-1200, navíc plný automat. Nevím, jestli není škoda, dávat do toho ty úplně nejlevnější přenosky.
Bohužel, nemám nikoho v okolí, kdo má gramo. Dokonce nikoho, kdo má vůbec nějaké hifi. Aneb: Hi-Fi is dead. Long live the home cinema for 2999,- CZK!

Re: Přenoska z4s přítlak + výměna jehly

I see...ty mnou jmenované přenosky - škrabky popular klasse se jakostí nemohou vyrovnat takové eliptické MC Denon DL-103 ale ta je za cenu slušného gramofonu...inu já hraji na tom na co mám...měj se krásně.

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Přenoska z4s přítlak + výměna jehly

A je po záhadě. Asi už jsem slepej. Takže nejdřív jehla a potom se uvidí.

http://7tech.czweb.org/public/vohnout2.jpg

PS: Na MC ani nepomýšlím. Jednak by mi byl celý Actidamp k prdu, přenosky jsou drahé jak pes a jehly se nedají měnit. Za to mi žádná prskající deska nestojí.

Tady je ten rozdíl mezi kanály. Záznam bílého šumu na desce trvá jen několik vteřin, proto se charakteristika nestačí vyhladit, ale pro představu to stačí.

http://7tech.czweb.org/public/ff15eomkii.jpg

Zatím díky za rady.

Re: Přenoska z4s přítlak + výměna jehly

Mal som podobny problem a zavada bola v tom,ze ihla bola mechanicky natocena viac na jednu stranu tj zle snimala drazku.Koli tomu ten utlm.Z fotky je vidiet ze u teba by to malo byt podobne,kedze je tam viditelne zahnutie hrotu do jednej strany.Povolil som srobik,ktory drzi chvejku pinzetou som jemne otocil ihlu a zafixoval.
Samozrejme nevyslo to naprvy raz.Kontrola po lupou na niekolko pokusov a vsetko OK.

Příspěvky [21 až 26 z 26]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Přenoska z4s přítlak + výměna jehly

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£