Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 17 z 35)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » DPA222 Mk2 s rychlými trandy

  Stránky: ««« 1 ... 15 16 17 18 19 ... 35 »»»

RSS

Příspěvky [321 až 340 z 687]

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Polida2008 prodává fake polovodiče jako na běžícím pásu, stejně tak minule doporučený hkutsource.

Tohle od Polidy rozhodně není NOS Hitachi: http://i.ebayimg.com/00/s/NTM2WDUzNg==/ … Z/$_57.JPG

J76/K215 budou také fake, jen povedený.

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

polida jsou prakticky výhradně jenom fake

(upravil sinclair 8. 7. 2014 12:49)

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Kdepak, ty obrázky jsem tam dal jen pro ilustraci, já je kupoval úplně někde jinde a dodnes fungujou, tak pět let to už bude. S těmi fety Hitachi/Renesas bych si taky dal majzla, v tom s Vámi souhlasím. S utsource jsem spokojený, vše, co jsem tam zatím vzal, perfektně funguje.
Polida - no jestli je to Polák, tak je to jasný a není co řešit, ukázka funkční polské mafie, operující v Číně a obchodující s faky, jako celé jejich TME. On se ani nijak nesnaží schovávat, je tam přeci jasně udaný, odkud to pochází...

EDIT : je toho tam taková spousta, že si stačí jen vybrat. Ty nejdražší jsou vždy bezproblémově funkční, nehoří a mají očekávané vlastnosti.

Web

(upravil reeb 4. 8. 2014 14:10)

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

2SB649A/2SD669A originály sehnat nejdou tak jsem do nějakých DPA, i jiných zesů, použil Fairchild KSA1220/KSC2690 na místě budičů. Chová se to líp než MJE340/350. Beta např. 50ks se liší o max.10%, P polarita ji má o něco nižší, což je ale normální. Napájení do 45V. Žádné potíže nebyly dosud pozorovány..

Jinak tohle téma už tu bylo

dawsoo napsal:

sinclair:
Leoši co blázníš? současnej Fairchild je naprosto bezproblémovej výrobce, pokud je to originál koupenej u spolehlivýho dodavatele (mouser,digikey apod) ,neměl jsem s trandama od Fairchilda nikdy sebemenší problém,ba naopak, kam se sere STM a Onsemi s konzistencí z jedný tyče ...je to stejná kvalita jako japonská výroba...  používám je zcela běžně a nikdy jsem neměl sebemenší problém... VAS,Budiče (podotýkám že ccokoliv koupím okamžitě otestím na SOA Uceo Betu a časem bude snad i něco na způsob charakteroskopu,myslím si naopak že dpa 222 když se udělá s pořádným matrošem a překompenzuje se ala opamp bude to špičkovej zesák kerej rozseká na cucky kdejakou 380 s IRF ..... druhým faktem je že pokud se tvoje kritika tejká konkrétně MJE340 / 350 tak tady beru zpátečku protože u nich nemam vůbec žádný srovnání, neb takovejhle hnůj stejně jako Béefka, BDéčka a spol do mých audio věcí jednoduše nesmí ...

apropos: na AME velkýho bacha, zrovna budu vracet tři kousky MT-200 sankenů  cca 3-10 nižší kapacity B-C a B-E  ohledně 2SB649A/2SD669A se obávám že již přes 5let je nelze mít v origu,a to ani zvenku ač jsem si naivně myslel že mam alespoň 2SD669A (starý kousky 7let) originál Hitachi,avšak jeden jsem obětoval a porovnal s vyletovaným starým kouskem z práce a nestačil jsem se divit je to pajc a hodně povedenej ... páč sedí závěr a i SOA test vyrží,ale nesedí kapacity a nemá absolutně průběh bety a Ft jako originály které mají docela jäsně definovanou betu s Ic což tady ty nemají vadnou k vyšším proudů a origoše mají mimochodem šedý pouzdro nikoliv černý. Zde jsou nejlepší volbou v TO-126 pro aplikaci mimo dpa kde musí bejt nahatej zadek ... KSA1220A/KSC2690A od fairchildu... kde je jistota že člověk ví co kupuje a parametry sedí zcela přesně včetně tý ultra rovný bety....

https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?p … 29#p229729

kromtoho běžně používáme polovodiče Fairchild- stabilizátory atd. v práci, kde jdou do velmi tvrdých průmyslových podmínek (extrémní střídání teploty, otřesy...) a no problem.

Web

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Dawsoo má samozřejmě s AME pravdu, ale je to nejen AME, co je zaplaveno relativně levnými věcmi od druhovýrobců, dost často s hodně odlišnými vlastnostmi od původních originálů.
reebe divil by ses, ale NOS originály Hitachi 2SB/2SD ještě sehnat jdou, sice ne zrovna lacino, ale jdou. Za peníze v Praze dům, však to znáš...
Nicméně za tím, co jsem napsal o Fairchildu si stojím a opravdu by ses reebe divil, kolik vadných polovodičů od téhle firmy jsem už vyházel i z relativně "novějších" přístrojů - počínaje monolitickými régl-stábly 317/337T přes malé i velké tranzistory.
Ti hlupáci ani neumí pořádně okopírovat původní 2SA992/2SC1845, dodávané jimi pod označením KSA a KSC se stejným číslem, které šumí jak hovado oproti origošům a možná i nějaké druhovýrobě. Ty KSA/KSC jsem si na zakázku nechával po 30ks objednat přes Lhotského /2SA992 tehdy nikde nebyly/, nebyly sice nijak drahé, ovšem bylo to do sym. diferáku konců nějakého zesilovače a šumělo to oproti zdravému kanálu tak, že jsem je musel vyházet a nacpat do obou kanálů 2SA970/2SC2240, které byly rovněž na objednávku dostupné přes AME, sic drahé, ale v originálu ze skladů ND Pioneer. Po přeosazení ticho jak v kostele, napároval jsem je jen zhruba a i bez DC serva jsem se na výstupu 120W konců vešel do jakýchsi 6mV. S Fairchildy podobně zhruba napárovanými /asi 15%/ až 50mV ss, šum a vandrovačka ss jak sviňa.
Takže asi chápeš, že po všech těch peripetiích nemám k Fairchildu špetku důvěry - možná, že dělají něco, co opravdu dobře funguje, nicméně já na nic podobného od nich ve svém oboru ještě nenarazil. Možná časem smile

Web

(upravil reeb 9. 7. 2014 11:30)

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Ja ti to neberu, delas toho vic. Jen sem popsal svou zkusenost. Ty KSA/KSC  doporucoval Danhard. Používá je i HYPA a parametry má špičkové..

Web

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Nechcu psát,že tyhle trandy jsou špatné,nicméně mám pocit že to je v současné době z "nouze ctnost".Defakto není nic jiného k dispozici.Fakt to jde všechno do kopru.

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Jakápak z nouze ctnost, jsou to vynikající trandy, buď něco splňuje katalogové údaje, nebo nesplňuje. Na řeči o tom jak křemíkovej čip při dodržení katalogovejch údajů po pár letech "zestárne" a chcípne osobně nevěřím. Ale koneckonců je na každém co si koupí a použije. Někdo předražené NOS, někdo nové KSA/KSC.

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Ehm,blbě jsem to napsal.Aby ne,s tři čtvrtě litrem silného červeného od tchána v břichu se blbě uvažuje a i píše.Osobně si myslím,že jsou to dobré trandy,jen mě prostě mrzí,že nabídka je dost mizivá,a tohle je skoro jediná dostupná alternativa.Jinak je mám ve všem co postavím...

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

sinclair napsal:

Proto NAD sami vydali servisní poznámku

Je někde k dispozici? Pro zajímavost..

Byl by nějaký vzorek/y degradovaných trandů (s padlo betou ap.)

Web

(upravil danhard 10. 7. 2014 22:19)

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

sinclair napsal:

... a celý jednokanálový modul s odběrem kolem 50-70mA každý je vlastně chlazen celou plochou toho futrálu. Je to něco kolem osmi-devíti wattů na modul, tedy cca 4-4,5W ztráty na jednom trandu, což je na takové trandy prd.

Na těch tranzistorech v line out modulu je asi 70V ?

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Protože mám u 222 dobře spárované koncové tranzistory, rád bych zmenšil emitorové odpory z původních 0,44 Ohm na 0,266 ohm (5x1R3). Poradí někdo jak přepočítat nadproudovou ochranu? Jedná se o odpory R64R52,50,51,53,67..
diky

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

2 Horys: A je pro to zmensovani emitorovych odporu nejaky vazny duvod? Ono ta originalni vypada jako vysoka, ale pri 4 parech koncovych trandu je vysledna hodnota neco malo pres 0,1 ohmu. Navic pri zmenseni Re by se mel zvednout proud kazdym parem koncovych trandu na "optimalni" ubytek napeti na Re na cca 20mV.

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

lidi poradte mi nekdo kde sezenu schema nebo stavebnici nebo neco logiku k temto spinacum  http://www.gme.cz/products/search?term=antivandal

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

napríklad   http://www.elektrohobby.estranky.cz/fot … /s-io.html

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

nebo koupit aretovanou verzi smile

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

4013 v tom zapojení není nejspolehlivětší...já osobně používám malinký MCU, z lenosti vymýšlet spolehlivější zapojení smile

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Tyhle tlačítka mají spínací i rozp. kontakt pokud se nepletu. To je nejlepší ošetření proti zákmitům. Já použil obvod pro zapínání s 74HC74N, mám to na jedné desce i se softstartem už nějaký rok k plné spokojenosti v DPA380. viz. https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=6682&p=2

(upravil Paolo.n 24. 5. 2017 21:40)

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Update 2017 smile
Sorry že vytahuju 3 roky starý téma, ale sem to patří asi nejlíp.
Teprve teď jsem se dostal k upgradu DPA222 Mk2 na rychlý tranzistory. FJP 5200/1943 snad budu mít, a i MEJ15032/15033. Mám z minulosti i KSA1220/KSC26990, a dokonce i pár kusů JFETů na vstupy. Ale mám problém sehnat (asi už nikde nejsou) KSA1381/KSC3503 ve stejný třídě. Takže se chci zeptat, jako vhodnou náhradu byste doporučili, s čím jsou dobrý zkušenosti a je to sehnatelný i dnes?

(upravil Benazi 25. 5. 2017 6:02)

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Myslím, že už se to tu řešilo v pohodě můžeš použít KSA/KSC s rozdílným grade.
Kdyby si sháněl koncové trandy FJP5200/FJP1943 mám jich dostatek...

Příspěvky [321 až 340 z 687]

  Stránky: ««« 1 ... 15 16 17 18 19 ... 35 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£