Téma: Dvě autorádia

Zdravím všechny zde na fóru,
možná je to blbost, ale chtěl bych se zeptat,
mam Focuse a chtěl bych si do něj dát svoje autorádio, původní však chci zachovat,
je možný na svorky reproduktoru připojit konce ze dvou autorádií?
autorádia original Ford + Sony CDX-GT420U
vždy bych měl puštěné pouze jedno, nikdy ne obě současně,
popř. pokud by byl signál z jednoho rádia ovlivněn druhým (vyplým), lze to nějak jinak vyřešit?
děkuji za odpověď

(upravil Tipi 26. 9. 2014 12:29)

Re: Dvě autorádia

Obávam sa že toto riešenie nie je práve najlepšie. Síce je nejaká šanca, že by to aj fungovať mohlo (už som videl šialencov, ktorý zapojili dva konce na jeden reproduktor), ale oveľa pravdepodobnejšie je, že by to skončilo prieserom. Problémov tam môže nastať niekoľko, od pomerne nevinných ako skreslený zvuk cez deštrukciu jedného, alebo oboch koncových stupňov až k zhorenému autu. Skrátka to NEROB! Tak narýchlo ma napadá tam pridať relé, ktoré by si mohol ovládať cez napájania anténny z toho druhého autorádia. Skrátka ak by si zapol to druhé rádio, tak by ti cvaklo relé a preplo by ti reproduktory. Menej komfortným riešením by potom bolo použitie viacpólového prepínača...

EDIT:

Samozrejme treba rátať s tým, že treba prepínať všetky výstupy lebo v tých autorádiachá ja na 99,999999999% koncák v mostíku (čiže pri 4 kanálovom zapojenní by to znamenalo 8 polový prepínač resp relé)

Re: Dvě autorádia

tak mě napadla jiná možnost, z autorádia Sony povedu z výstupu REAR/SUB out (2x cinch) kabel,
a zapojim ho do AUX vstupu origo autorádia,
jen se ještě přesvědčim, že z těch cinch výstupů jde slabý signál
aspoň tak budu moct ovládat zvuk ovladačem pod volantem, a bude jedno z jakého to bude rádia
to snad půjde

Re: Dvě autorádia

Zásadně přímé připojení dvou autorádií na jeden reprák povede skoro na 100% k destrukci konových stupňů.
Tvůj druhý nápad je technicky možný až na to že linky REAR a SUB asi moc hrát nebudou, že jo.

Re: Dvě autorádia

smysl tohoto spojení?

Re: Dvě autorádia

Jednoduše zřejmě potřebuje cd přehrávač a to origo ho nemá.Pokud bys chťel zapojit výstup na zes. u toho soňáka do toho arigo,mělo by to jít s přehledem.Od toho ty vstupy a vystupy jsou.

(upravil blesk32 20. 12. 2014 21:25)

Re: Dvě autorádia

u origo rádia nejde cd mechanika,
navíc sony má vstup usb, který používam nejčastěji,
ale nevím, zda aux vstup u rádia z forda je schopen snést onen signál "52W" na kanálu (52 w je napsáno na krabici, všichni víme že je to blbost).
Popř. jej vést přes odpor. (jak velký?), připojil bych pouze L přední a P přední do aux, ale nevim jak s mínusem, do jacku bych je musel spojit a to asi nebude dobrý nápad
Taky mě napadla možnost koupit fm transmitter, ale přijde mi to nějaký moc levný za 200-400kč, abych od toho mohl čekat nějakou kvalitu.
Zárověň se obávám kvalitu hudby při přenosu fm frekvencí, s tim ale zkušenosti nemam.

Re: Dvě autorádia

trochu jsem se dneska nudil a vyzkoušel jsem, co leze z těch výstupů u toho soňáka,
nakonec jsem zjistil, že lze změnit nastavení, aby z výstupu pro zesilovač sub šel i normální signál,
až do teď jsem myslel, že to nelze, viz. tři příspěvky výše
tím se mi celá věc zjednodušuje
Auf Wiedersehen