Re: 15" hornflex

Tak bandpass je určitě taky jedna z cest a jak už jsem psal, scoopy mají svoje nevýhody, ale rozhodně mezi ně nepatří, že by hrály málo. Velká účinnost při zachování rozsahu až plus mínus ke 40Hz je naopak jejich jediná výhoda.

Re: 15" hornflex

No pozeral som ten miniscoop a pride mi to ako miimálne pozmenený hornflex hmm Nad X1 som uvažoval tiež no z veľa strán počujem aj negatíva v zmysle celkovej kvality zvuku z BP. Ten Hog scoop sa mi páčil pre trošku menšie rozmery oproti superscooper no po stránke dizajnu sa mi scoop nepáči vobec je to taká pretiahnuta velka kvadrova bedna ale zas na druhú stranu je to hybrid horny, čiže by to mohlo hrať aj odspodu a mohlo by to hrať trebárs aj dobre vonku...neviem...určite lepšie ako bassreflex si myslím. Ozvučníc je dnes nespočetné množstvo no všetko má buď svoje výhody alebo nevýhody príp. je to nejaký kompromis takže ani tak ani tak.  Na jednej strane by som chcel aj tlak na druhej kvalitu a v neposlednom rade aj aby to zahrálo bez problémov aj 35-40hz. Nepohrdol by som ani možnosťou že by sa sub nestratil ani vonku a nemusel by som tam ťahať minimálne 4 kusy. Takže je to ťažko no. Veru z tohto mi najlepšie vychádza zatiaľ ten scoop až na tie rozmery a váhu. Preto by som uvítal názor niekoho kto to počul dnu vonku a vedel to porovnáť naprv s klasikou bassreflexom.

(upravil Lukáš33 22. 9. 2014 17:13)

Re: 15" hornflex

A co třeba CUBO 18 ?Je to  všechnov jednom a is levnou 18PS76 to zahraje božsky.Stavěl jsem to.Navíc jeto asi nejmenší ozvučnice pro 18".Stavěl jsem tu verzi extended.
http://www.freespeakerplans.com/plans/1 … 11-cubo-18

Re: 15" hornflex

Otazne je ci ma vyznam stavat velku bednu so slabym reproduktorom. Ked uz nieco robi, tak nech poriadne. V hudbe az velmi kruto plati zakon ze za malo penazi malo muziky.

Re: 15" hornflex

Vsoft: No ono by to hlavně chtělo si rozmyslet, co vlastně chceš. Všechny scoopy mají problém na horním konci rozsahu, u 18" je problémová oblast cca 70-120Hz (podle konkrétního modelu), proto se běžně kombinuje s "kickbin" sekcí, což znamená další repráky, další zesilovače, další pásmo na crossoveru a další hromadu dřeva. Vetšina bandpassů a žádnej scoop se moc nehodí třeba pro živou muziku. Výhoda bassreflexu a hornflexu je v naprostý univerzálnosti, bezproblémovym navázání na další pásmo, při pořád slušnym rozsahu a rozměrech.

Re: 15" hornflex

Ten Cubo je asi varianta Beyma subu SB18. Jinak nejmenší ozvučnice pro 18" je basreflex Proel 54x63x48 (šxvxh).

QSC, EV, Turbosound, X32, SiEx3, DL1608 atd.

Re: 15" hornflex

Dobre. Ešte sa spýtam takto. Celkovo folded horns. Kto má čo a ako to hrá. Mal som dve kopie 15" pevey hralo to okej ale tak od 50hz vyššie.  Ešte by ma teda zaujímal pre porovnanie typ nejakej dobrej horny. Okrem toho existuje horna, ktorá by sa dala použiť v menších priestoroch ? Všade počúvam, že horny hrajú dosť do dialky nie do maleho priestoru.
BTW: To CUBO18 nevyzerá zle, ale ten dizajn je divný a navyše sa mi ta bedna zda na 18" až príliš malá hmm

Re: 15" hornflex

Vsoft ziadna horna ti nezahraje nizko, to je dane fyzikalnymi vlastnostami toho systemu, basak ma ubohy maly objem... je to stavane na iny ucel. Horna basuje hlboko vtedy, ked ich pouzijes 5-10ks na stranu. Horna bude vzdy hrat do dialky, aj ked ju pouzijes v priestore, proste postavis sa pred nu a budes citit ako sa ti trasu nohavice, ale postavis sa na opacnu stranu miestnosti a tam ludia budu kapat od mnozstva basov. Ked chces hlboke basy, tak jedine bandpass alebo bassreflex.

Naco to vlastne chces pouzivat? Ak na reprodukovanu hudbu tak je to skoro jedno, nejake RnB, rap a hlboke basy asi by som bral bandpass, na techno a tuc-tuc asi horny. Ak na zivu hudbu tak asi len ten bassreflex bude dobry...

(upravil Vsoft 29. 9. 2014 9:44)

Re: 15" hornflex

Tak ja som toho poskúšal už dosť no teraz by som chce postaviť niečo univerzálne a čo samozrejme aj dobre tlačí a hudba takisto čo príde. Boli by to 2 ks subbasov. Možno by som skúsil aj ten bandpass, ale ked sa toho strašne bojím, jednak kolli naročnosti vyhotovenia a správneho naladenia a jednak koli zvuku...vraj nie vždy zvuk z BP lahodí uchu. Tak hladam stále niečo čo by ma oslovilo. Našiel som na nete ešte LABHORN. Čo to vlastne je ako to funguje ?

Re: 15" hornflex

Hele ty cubo 18  hrajou, dělal jsem je pro kamaráda a oba jsme z toho byli odvařený. Teď mám objednávku na další ale s PD186. 
Labhorny si budu stavět v blízké době 4ks. Už mám i hromádku labinek doma(8ks) smile

Re: 15" hornflex

Není pravda, že bandpassy hráli nekvalitně či by nebyli vhodné pro živou hudbu. Je to otázka konkrétní bedny. Většinou na ucho neznějí moc pěkně badnpassy laděné na úzké pásmo, vznikne z toho potom spíše rezonátor, než-li reprobox. Naopak moderně pojaté "otevřené" bandpassy jako třeba namátkou Megaton ND215 či MS sound SB2.5 hrají moc pěkně.
Mezní spodní kmitočet u horny je otázkou její délky. Není problém aby horna hrála od 30Hz i níže. Potom i počet boxů snižuje spodní mezní kmitočet. Jinak horna je svým způsobem také bandpass.