Téma: Jaká motorová pila?

Pánové máte někdo zkušenost, či cennou radu, prosím? Potřebuji něco výkonnějšího, než je pila do zásuvky. Do oka mi padla tahle:
Husqvarna 135

Web

(upravil Benazi 28. 9. 2014 7:42)

Re: Jaká motorová pila?

též to s otcem řešíme,minulý týden se kusla naše alpina po  deseti letech provozu.Typ alpina p 360
http://www.obratan.cz/zahradni-technika … rodej.html
nebyla špatná,koukáme po nový,ale ta 135 se jeví ,fakt jen na haluzky, tak nevím co koupíme.
http://www.drobnenaradi.cz/katalog/zboz … la-mac-842

Re: Jaká motorová pila?

Je to sice jen "čtyřicítka",ale ty motory X-Torq® si kolegové pochvalují.Záleží co s tím budeš dělat.Na kácení to není ideální volba,ale na běžný pořez je dostatečná.U nás v práci používáme systém malá-velká,přičemž s tou velkou se v podstatě jen kácí nebo řežou velké průměry a zbytek dělá malá...

(upravil Benazi 24. 9. 2014 15:01)

Re: Jaká motorová pila?

Tak  jsem našel servis na tu naši alpinu.dle servis mana urvaná klika oprava asi 4000 kč.
nakonec mi zdělil že ta Husqvarna 135 plně postačuje na doma, druhá možnost od evropského výrobce
http://drupol.kostelecnl.cz/katalog/ben … 80-kat-i18
asi opravdu některou z nich.
ZBYTEK PIL NA TRHU SAMÁ ČAJNA.

Re: Jaká motorová pila?

Ok thx za reakce, asi neni co resit. Bude to na kulace do prumeru cca 180 az 250 mm. Plus potrebuji slozit jednu jablon, co ma max. 270mm. Sand to bude dobry kup.

Web

Re: Jaká motorová pila?

Pokud to chceš na skutečně seriozní práci, byť občasnou, koukni na typy kolem 50ccm,   Nejlepší poměr výkon/váha mají ty kolem 60-65ccm, ale to je od seriozního výrobce min. 15-20000,-, na druhou stranu to je už pětikoňovka pila, kterou nezaskočí nic.

Tu 135 neber, je sice za super prachy, ale je to čajíček, používají je tesaři, sadaři, většinou na drobný práce - že je lehká, jako druhou pilu.

POkud to má bejt jediná pila a potřebuješ občas něco pokácet a řezat polání na špalky tak aby to trochu odsejpalo, vezmi stihl ms271, husquarnu 455, Dolmar 5105...  výklon koukej aspoň 2-2,5kw ať to má.

Ale taky jedna důležitá, Vyser se na řeznou sadu .325, objednej si pilu s klasickou 3/8", protože je lepší a dlouhodobě provozně příznivější.

Re: Jaká motorová pila?

Mám doma už skoro 20 let farmářskou Jonsered 2054 Turbo - 49ccm/2,6kW, vážící 5,2kg. Ale je pravda že tehdy stála 17.000.

Není problém s ní řezat celou sobotu výřez na zimu, i když na první pohled je těžká. Porazila a rozmetrovala už dost stromů, ale na prořezávky větví na žebříku je přeci jen neforemná. Na druhou starnu když vidím souseda jak prořezává stromy s tou nejslabí Husquarnou, tak pěkná větev jí dá zabrat.
Jen pro zajímovast nikdy nebyla v servisu, jen ji občas nechám seřídit.

Mimochodem není nad ručně ostřený řetěz, občas jej nechám srovnat na brusce (když začne podžezávat), ale ručně doostřený bere mnohem lépe.

Re: Jaká motorová pila?

Už deset let mám Narexku, tedy elektriku, a slouží dobře. Hlavně na rozdíl od německých značek má železné ozubené kolo, ne plastové.

QSC, EV, Turbosound, X32, SiEx3, DL1608 atd.

(upravil reta 25. 9. 2014 11:42)

Re: Jaká motorová pila?

V našich zeměpisných končinách jedině Stihl nebo Husqvarna. Tím nic nepokazíš, model podle potřeb a peněženky.

Re: Jaká motorová pila?

Ja mam doma husquarnu asi 20 rocnu a menia sa na nej len retaze a listy. Aby som neklamal tak spojka sa menila tiez ale pri tom nabuhu km sa ani necudujem smile, vyskusal som aj ine a so ziadnou nebol problem. Stihl som nikdy nemal.
na profesionalne pouzitie urcite dve inak sa to ani neda, ale na take to domace porezanicko jednu a silnejsiu.

Dedo ma 35 rokov dolmarku, minuly rok kupil novu, zase dolmarku, lahsiu a vykonnejsiu ale preto, ze tu staru ma rad stale reze starou smile a to ma pomaly 80 rokov.

Re: Jaká motorová pila?

Pech:
V zimě děláme s pilou denně ale 65ccm pilu máme jedinou,je to taková "echt kácečka".A používá se většinou jen na shazování větších stromů a pořez fakt silných klád přes půl metru v průměru.Nikdo se s ní nechce tahat.Když se objevily na přehradách první čtyřicítky původně určené jen na pořez naplaveného dřeva,dost kluků si je začalo půjčovat.Je to lehké,dobře se s tím manipuluje,a žere to málo.Standardní výbavou u nás jsou 50ti kubíkové Husqvarny různého stáří.Je to takový kompromis mezi výkonem a váhou.Nicméně,pokud dotazující píše o kuláčích do 25 cm a jedné jabloni,s klidem mu tu čtyřicítku doporučím.
PavelTI:To si u nás spousta kluků taky myslelo.Ale pokud máš dobře nastavenou brusku a umíš to,nedá se to s ručním broušením srovnávat.To u nás sice převažuje,ale naprostá většina lidí si po směně nechá řetězy srovnat na brusce.

Re: Jaká motorová pila?

Anti: Mě řetězy ostří strejček, ale brusku si nastavuju sám podle popisů na krabičce a pak to vracím zpátky na jeho husquarnu. A ne nemá hračku z marketu, ale profesionální Stihlku s kotouči snad 300mm v průměru. Takhle jsou řetězy nabroušený asi nejlíp, když jsem je nechával brousit u firmy, tak je podbrušovali.
Celej život dělal v lese, jezdil lakatošem a ještě v důchodu brousil řetězi původnímu zaměstnavateli, takže mu bruska zbyla když do firmy koupily novou.
Jako řeže to pak taky slušně, ale dobře nabroušený řetěz pilníkem je lepší. Ale musí se to umět a mě to prostě časem začne podbrušovat.
Když jsem se ptal kluků co mi poráželi les, tak prý jedině pilníkem, bruskou jen když něco chytí. A jeden místní z manipulace to taky potvrdil, tak na tom asi něco bude. Ono je na zubu na první pohled poznat bruska od pilníku, hlavně podle stop od broušení.
Ale ono je to asi o tom jak je kdo zvyklej.

(upravil Benazi 2. 11. 2016 20:24)

Re: Jaká motorová pila?

Dnes jsem byl omrknout  Husqvarna 135,řeknu vám že by stála za úvahu.
http://www.lignusfm.cz/motorova-pila-hu … 00355.html

Re: Jaká motorová pila?

Anti: mám už dost let Stihl MS310, to je echtovní 60ccm farmářka pila, váží 5,5kg, nicméně když jsem jí bral, byla to novinka, tehdy byla konkurentem dobíhající H55, ta byla těžší, slabší a celkově za čárou, dolmyry mi pod čumák moc nešly, takže volba byla jasná... o kilo těžší než malá 35-40ccm pila - to je nic, a výkonu vždycky mrak, to se šikne.

Před ní jsem řezal Stihlem Contra, což je 100ccm pila vážící 13Kg.. dělal jsem s ní taky všechno, ale asi díky ní mám svoji muskulaturu, ta MS310 je proti ní peříčko smile

(upravil Anti 26. 9. 2014 6:57)

Re: Jaká motorová pila?

Je teda fakt,že když člověk chytne pilu do ruky jednou za týden,tak se to dá i tou těžší.Ale i naopak,občasný kácení zvládne i "farmářka".
Tu  "štilku" měl i tady jeden z vesnice,šílená obluda ale zase kus poctivé práce.Já bych si mohl z práce půjčit v podstatě cokoliv od 40 do 65ccm,ale jednodušší je pro  mě vzít tchánovu starou mrchu.Je to nějaká Johnsered,typ nevím,ale je hodně stará,má ještě klasické zapalování s kladívkem,budící cívkou  a indučkou jak na pinckovi.On má k ní do páru ještě jednu malou Husqvarnu,takže to má ideální...
Ještě k tomu broušení.Když se koupila první bruska a dílenskej se učil brousit řetězy,nikdo to od něj nechtěl nechat nabrousit.Zarovnával zuby hodně hrubým způsobem.Měl to plné otřepů,okraje broušení teplotou jakoby přikalené,takže to pak šlo blbě brousit ručně.Dílenskej šel do důchodu,bruska se vyměnila a každý se naučil brousit svoje řetězy sám.Pokud se na to jde zlehka a je to správně nastavené,blíží se to nabroušení nového řetězu.Je pravda,že pokud se při ručním broušení udělá trochu ostřejší úhel,řeže to lépe ale zas na úkor výdrže.A to je u nás stěžejní-děláme kolem vody a všechno dřevo je plné bordela.

Re: Jaká motorová pila?

s husgvarnama je problém, na brigádě jsme měli stihl a byl to nezničitelnej stroj. jestli pilu za pár šlupek tak štilku.

Re: Jaká motorová pila?

Už se o tom šušká pár let,že "štilka" má technologický náskok.Nicméně u nás jedeme od začátku na husqvarnách a nikdo v podniku nechce situaci kdy by byly dvě značky a tudíž rozdílní dodavatelé náhradních dílů.S čím jsme se ale u téhle značky rozloučili,jsou křovinořezy.I když ty štilácký mají taky svý mouchy.U pil je situace jak jinde.Na některé se nemusí třeba deset let šáhnout,jiné má mechoš každý druhý měsíc na stole.Je to o majiteli.

Re: Jaká motorová pila?

Hele borci doopravdy nepotřebuju nic echt profi, doposud jsem zvyklý na BOSCH AKE 35, něco jako tohle (novější model). Na takové to domácí řezání, dokonce i na řezání zásob na zimu stačila. Spíš mi jde o to, abych nebyl omezován šňůrou k pile. Ale jak se tak dívám, tak ta Božka má 1800W, kdežto Husq. má pouze 1500W dá se to takto porovnávat?

Web

(upravil Pech. 27. 9. 2014 18:52)

Re: Jaká motorová pila?

Blackrider: však nenutíme, vezmi něco kolem 50ccm aspoň tak 2-2,5KW ve farmářce, je už jedno jestli Stihl, husq, nebo dolmar, to už záleží podle toho jakou chceš ergonomii.... To je ještě za celkem slušný peníze a už je to na práci.... 35ccm je čajovka, jednu v rodině máme a na cokoli nad 20cm je s tím akorát zbytečný trápení, za pár ušetřenejch korun v dlouhodobý investici....

Anti: že má stihl náskok možný je - už když jsem před lety rozhodoval co koupit po contře, tak vycházel nejlíp, ohledně výbavy i výkonu, za pár korun navíc proti konkurenčním typům, měl obrácenou spojku, štelovatelný mazání, ovládání sytiče a zapalování jedním čudlem, velkej fitr, zimní sání, husq z toho neměla nic a jsou to příjemný věci.... HUsq asi dva roky potom vydala novej typ, kterej tohle tak nějak dorovnal... Dolmar je taky trochu stará škola, nicméně pro doma to tolik roli nehraje...

Re: Jaká motorová pila?

a co takhle jonsered, je to trošku levnější jak husqvarna ale kvalita by měla být stejná. Řiď se podle Pecha - radí dobře. Minimálně Husqvarna 445. Níž prosím tě nechoď, budeš se tluct do hlavy.  Když ti dovezou větší špalky tak pak budeš tam kde jsi teď. Rači 2 měsíce pošetři a kup něco lepšího než se pak trápit. S 445 -kou řežeme i 60cm špalky - když je dobře naostřený řetěz tak bez problému jednu stranu a potom dořez druhou stran.
Minimálně 2KW výkonu