Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Sluchátka » Upgrade sluchátek Sennheiser HD 555 na 595

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 37 z 37]

(upravil Frank 11. 4. 2009 18:39)

Re: Upgrade sluchátek Sennheiser HD 555 na 595

Tak už ty 555ky poslouchám a spokojenost. Celkem pohodlný na palici, zvukově cca ok, někdy zkusim ten tuning jestli to něco neprovede s vejškama. Poslech z noťasu nějak extra nenadchnul, ale teď to krmim minidiskem a Ozzym a mám radost smile

Ale nějak mě bolí palice. Nicméně to může bejt tim, že ještě žeru antibiotika.

A zaposlouchal jsem se do Claptona Unplugged, že jsem to ani nevnímal.



Takže HD555 za sebe slušný, ale těšim se na HD600 a u nich snad už zustanu.

(upravil BlackRider 12. 4. 2009 11:59)

Re: Upgrade sluchátek Sennheiser HD 555 na 595

Plánuješ HD600? Já až budu mít pořádně čas, tak si chci jít poslechnout ty AKG K701. Mám Sennheisery rád, ale chtěl bych zkusit i jinou firmu.. smile

Web

(upravil Frank 12. 4. 2009 13:12)

Re: Upgrade sluchátek Sennheiser HD 555 na 595

jo, rád bych je. Zdaj se mi jako velmi dobrej nápad smile

Ohledně HD555, ono to asi nebude zzlý, poslouchal jsem do noci, poslouchám teď a je to celkem pohoda (poslouchám jazz a klidnější věci) no a když to zahraje i Ozzyho, tak neni co řešit smile Teď mi tu jedou Brothers in arms XRCD a zdá se mi nějakej ostrej virbl. Vlastně nemůžu soudit, protože jsem to neslyšel na ničem jinym smile

Takže za mě k HD555 - celkem dobře sednou na palici, celkem dobře hrajou, měl jsem je vlastně zadarmo a náhodou výměnou za HD485 (ty měly víc basů a neměly vejšky, ale byly příjemný na usínání a poslouchání basy smile) takže spokojenost a z domu už nepudou. Až budu mít šestikila nebo jinej velkej kalibr, tak si je určo zabaví sestra smile

Teď slúšaju Stratovarius a chrochtám si.

Re: Upgrade sluchátek Sennheiser HD 555 na 595

BlackRidere, zařaď si na seznam "k poslechu" i AKG K601. Jsou taková dost přehlížená, ale skoro jako všechno tam nahoře se od ostatních špičkových liší jen charakterem spíše než kvalitou. HD600 jsou supr, podle mýho je další stupínek nahoru v kvalitě jen Stax a HD800 (Orphey vynecháme) smile.

Re: Upgrade sluchátek Sennheiser HD 555 na 595

HD800 mi přijdou jako hnusný smile sice dobře seděj a lehce hrajou, ale co je moc to je moc. Jsou snad 5x dražší než šestistovky. A stax bych nechtěl kvůli nekompatibilitě s běžnejma sluchátkáčema. Što éto Orphey?

(upravil Duwenbleidd 12. 4. 2009 12:26)

Re: Upgrade sluchátek Sennheiser HD 555 na 595

Sennheiser Orpheus, nejlíp to ukáže tohle:
http://farm4.static.flickr.com/3021/3043964084_9abc183e11.jpg?v=0
Elektrostaty s lampovym zesem, bohužel už se nedělaj. Je to tak trochu legenda...
Jinak HD800 krásky zrovna nejsou, ale že hrajou líp jsem poznal i podle sluchový paměti. A to je co říct smile

(upravil Frank 14. 4. 2009 18:50)

Re: Upgrade sluchátek Sennheiser HD 555 na 595

No já malej rozdíl v lehkosti poznal i v kravále na výstavě...

Takže jak koukám, HD600 je jasná volba smile




Dnes šly 555ky pod kudlu, ustříh jsem velkej jack, kterej mi trčel z notebooka včetně redukce asi 10cm, jsem se bál, že to ukopnu... Už je tam krásnej malej Neutrik smile a potěšilo mě, že je to vedený 4-vodičově, každý sluchadlo zvlášť.

Re: Upgrade sluchátek Sennheiser HD 555 na 595

O_o vrahu.... ale též o tom přemýšlím....už jsem si nalomil zvukarnu na ntb kvůli tomu:-X

Web

Re: Upgrade sluchátek Sennheiser HD 555 na 595

toho jsem se bál a byl to krom nepohodlnosti a nepraktičnosti další důvod lol

někdy se vrhnu i na to tlumidlo, ale asi až v létě.

Re: Upgrade sluchátek Sennheiser HD 555 na 595

Hm, to nezni jaky spatny napad...taky me to prijde celkem neprakticky, ten velkej jack+ta redukce na malej...ale nejak se me nechce se v nich moc kuchat wink
A za ty 2 a neco roky, zatim porad spokojenost, holt nejsem asi zase tak narocnej. Ikdyz poslechnout si ty HD600 ci HD650ky, bych se taky nebranil. Ale se vsim vsudy, tedy i z poradnym predzesikem atd. Takovy PF, by nemuseli znit spatne wink

Re: Upgrade sluchátek Sennheiser HD 555 na 595

nebo spíš abych je neřezal tak jsem přemýšlel o koupi http://www.headphones.cz/inshop/prislus … 5-jack.htm  smile

Web

Re: Upgrade sluchátek Sennheiser HD 555 na 595

rozhodně lepší jak klasická redukce. Kdybyste to náhodou pájeli, tak bacha, je to ten klasickej kurva sluchátkovej hadro kabel, používal jsem na to vodní tavidlo, aby to chytlo.

Re: Upgrade sluchátek Sennheiser HD 555 na 595

Ano, tak po pěti letech jsem ty sluchátka opravdu potunil big_smile Řek bych že to fakt hraje líp, ale na pořádný porovnávání to přendavání trvalo moc dlouho... lol

Re: Upgrade sluchátek Sennheiser HD 555 na 595

Trošku se zmenší objem basů, ale za pročištění středního pásma to stojí. HD555 po tuningu hrají moc příjemně. Jinak zatím jsem u žádných jiných sluchátek neslyšel tak "prostorový" zvuk na středech, to na nich celkem obdivuju.

Web

(upravil Šlomo 9. 10. 2014 18:08)

Re: Upgrade sluchátek Sennheiser HD 555 na 595

Objem basů mi přijde, že se nezmenší, ale spíše mi přijde že ubylo jejich důraznosti. Myslím, že to je dáno větší otevřeností sluchátek po vyndání těch „ucpávek“.  Někde ten důraz může chybět, ale jak píšete ta změna ve středním pásmu za to stojí a přidávám se i k té prostorovosti. Neznám druhá tak neuvěřitelně prostorová sluchátka, což obzvláště vynikne po jejich „úpravě“.

Jinak jen dodám, že tuto úpravu je možné provést i u HD558, jež opět sdílí stejný měnič s HD598 jen doplněný o „ucpávky“. Sám vlastním právě takto upravené HD558 a s úpravou jsem spokojen.

Jen musím říct, že to má i své mínusy. Díky úpravě jsem zjistil, že je docela už čas odejít od svého, sic skrz operační zesilovač AD8599ARZ a snížení výstupního odporu vylepšeného, Behringera UCA202. Zatím jsem jenom hledal a bloudil. Nemám kde si v okolí svého bydliště cokoliv poslechnout a ani tak nechci investovat přemrštěné částky. 

Nakonec jsem teď zkusil objednat převodník z Čínského Šen-čenu a to Breeze Audio PD04, jež by měl být postaven na výborném USB přijímači CM6631, doplněním D/A převodníkem CS4398 s výstupem postaveným na OPA2132. Jsem zvědav jaký bude až dojde, je to trochu loterie, ale za ty finance z Číny to za zkoušku stojí smile

Re: Upgrade sluchátek Sennheiser HD 555 na 595

S tím označením výborný bych byl opatrný smile Ten převodník je docela nic moc, líp by člověk udělal nějakou zvukovkou od slušnějšího výrobce (asus), to od číňana je hračka na 2V PCB, který je totálně znásilněný.

(upravil Šlomo 9. 10. 2014 21:44)

Re: Upgrade sluchátek Sennheiser HD 555 na 595

To označení bylo jen na ten USB přijímač CM6631. Ten by měl být jeden z nejlepších, pracuje v asynchronním módu s minimálním jitterem. Takto je připojena např. ASUS Xonar Essence One.

Co se týká CS4398, tak to už moc sláva není, to vím. Ideální by bylo asi sáhnout po Sabre ES9018, ale to už bych se dostal cenově jinam. Takhle to za čínský experiment ještě stojí. Že to ale s návrhem PCB bude šité horkou jehlou, docela čekám. Vybral jsem alespoň variantu, kde je to možnost napájet externím napáječem 8-15 V.

Celkově bych to ve výběru interních zvukových karet měl o hodně snažní, ale potřebuji to čistě jako externí zvukovou kartu k notebooku. Navíc ještě potřebuji provoz se zvukovým serverem JACK pod Linuxem (kernel 3.17), takže potřebuji kompatibilitu s USB Audio CODEC.

Jediná alternativa by byla asi ve Fiio E10, ale ta má také své limity a vzhledem k tomu, že tohle mám ještě za polovinu ceny Fiio – celkem za 50 USD, tak jsem si řekl, že to zkusím smile

Příspěvky [21 až 37 z 37]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Sluchátka » Upgrade sluchátek Sennheiser HD 555 na 595

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£