(upravil divnypocit 6. 8. 2014 20:16)

Re: LM1875

doma se mi vali stavebnice s 2x tda 2030 na miniaturnim tistaku. chci tam dat LM1875 ktere mam doma. tady je schematko te stavebnice. porovnal jsem to se zapojenim s LM1875 z datasheetu je to vicemene to same. napadlo me akorat C1 dat foliak 1uF a nezapojovat D1 a D2. nejaka dalsi rada nebo zbytek nechat tak?

schema http://postimg.cc/image/dul12frx9/

jeste tam doplnim boucherot.

Re: LM1875

C1 dej folii a zbytek nech, ty integráče jsou víceméně navzájem kompatibilní.

(upravil divnypocit 6. 8. 2014 22:12)

Re: LM1875

ok,  rek. diody necham a dam c1 foliak. co ten boucherot ? koukal jsem na x projektu s tim LM a nikde ten boucherot nemaj snad krom 1-2 projektu. Ja ho na tu desku vzhledem k velikosti nedobastlim a musel by byt bud ve vzduchu primo na vystupu k repro, nebo treba az na vystupnich svorkach ale to uz je predpokladam spatne (daleko od IO)

Re: LM1875

provozoval jsem tohle LM i klony a konkurenty bez boucherotu a nikdy problém, tak se na něj můžeš klidně vysrat smile

Re: LM1875

Zdravím. Chtěl bych se zeptat jaký bude mít LM1875 výkon při napájení AC 2x9V, cca +-12,5V po usměrnění.
Díky.

(upravil cestmir 26. 9. 2014 9:44)

Re: LM1875

Viď datasheet, 3. graf v poradí (Po vs. Ucc pre THD 1%)... Pri tvrdých 2x12,5V by to bolo niečo cez 6W do 8R (a niečo menej než 12W do 4R). Reálny zdroj bude mäkší, takže skôr tak 5W/8R resp. nejakých 8-10W/4R.

Re: LM1875

Třetí graf, Figure 5 smile

http://www.ti.com/lit/ds/symlink/lm1875.pdf

(upravil cestmir 26. 9. 2014 10:03)

Re: LM1875

Prípadne, ak má trafo výkonovú rezervu, môžeš skúsiť použiť zdvojovač napätia. Bude to potom ale ešte podstatne mäkší zdroj.

Pre stereo s LM1875 je ideálne tráfko tak 60-80VA, so sekundárom tak 2x15 - 2x18V.

Re: LM1875

Díky. Chtěl bych si nakreslit desku s EI trafkem do DPSky. Mám několik 22VA 2x9V trafek a mohly by být použity v aktivních repráčcích. Takové malé budky třeba k noťasu. Možná to vyzkouším,nebo myslíte že je to kravina?

(upravil cestmir 26. 9. 2014 12:14)

Re: LM1875

Na malé neáročné búdky ku kompu pre blízky posluch by to stačiť malo. Pri 2x9V~ použi 4R meniče.

Prípadne ak máš tie trafá aspoň 4, môžeš použiť každé na jednu vetvu, takže budeš mať 2x18V~. Len treba dať pozor, aby zdroj naprázdno nedával v žiadnom prípade viac než 2x30V, radšej s rezervou menej. A v takom prípade radšej 8R meniče.

(2x30V naprázdno už po usmernení a vyhladení, 60V je totiž abs. max Ucc a je dobré nechať aj nejakú ~10% rezervu pre prípadné vyššie napätie v sieti. Kedysi sa presne z týchto dôvodov napájali MDA2010/MDA2020/A2030 a pod. zo stab. zdroja. - aby sa maximalizoval Po a zároveň nehrozilo prerazenie kvôli vysokému Ucc naprázdno.)

Re: LM1875

Mám asi pět těch traf. Naprázdno dávaly při 240V cca 10,5V. Jen ty trafa by zabírala asi už moc místa, ale uvidím.

Re: LM1875

To je naprázdno tak tesne na hrane (2*10,5*1,41 = 29,6). Kľudový prúd LM1875 ale uvádzajú >= 70mA, takže pár W bude cucať aj bez budenia a napätie bude zrejme bližšie skôr k tým 2x25V.

Re: LM1875

když jich má hodně, co tam narvat 4? každou stranu 18V ze dvou traf a bude to celkem ideální napětí pro LM, ještě co ten výkon....

Re: LM1875

Hej, len potom treba jedným okom sledovať aj grafy 9, 10 (Pd vs. Po vs. Ucc) a graf 8 (min Rth chladiča vs. Pd vs. T-amb.) z datasheetu. A záťaž pre +-25V voliť 8R.

Re: LM1875

jj, to jo, 8R, já když jsme jí páchal jako novej konec do ZW tak jsem napájení udělal na hraně maxima 4R, aby to netopilo do 4R a něco zahrálo do 8R... nicméně na větší bedny to bylo stejně do 8R trochu čajový, tak jí mám jen jako zálohu, byť do 4R to byla plná spokojenost....

Re: LM1875

Nevíte někdo, co autor na této stránce skoro dole v kapitole "How Does It Sound?" myslí tím umístěním a pájením zpětnovazebního odporu R5? Původně jsem si myslel, že jde o možnost snadné jeho výměny z důvodu požadované změny zisku (citlivosti, gainu), ale asi to má jiný důvod. Přece zpětnovazební odpory se normálně neumísťují nutně co nejblíž pouzdru... Možná kvůli layoutu, zjednodušení  návrhu DPS... Fakt tomu nerozumím, co ten odstavec znamená...

http://sound.westhost.com/project72.htm

Citace:
"The sound quality is very good - as I said at the beginning, I would not call it audiophile hi-fi (but then again - I might, with caveats), and provided the amp is never allowed to clip it sounds excellent. Because of the overload protection (which I have never liked much in any form), this amp provides somewhat nastier artefacts as it clips than most discrete amplifiers.

For those who think an incredibly short feedback path length is actually important (hint: it's not), a surface mount resistor can be used for R5, either soldered directly to the leads (pins 2 and 4) or the pads on the copper side of the board. This will provide a feedback path of less than 20mm in total, and could be made less than 10mm (at the risk of damaging the IC with excess heat). IMO attempting this is just silly, and you'll never hear the difference in a blind test. It's extremely doubtful that you'll be able to even measure any difference, and the IC isn't designed for microwave operation (where a short feedback path is actually important).

This amp is ideal for Hi-Fi PC speakers, and could also be used as a midrange and/or tweeter amp in a tri-amped system - there are a lot of possibilities, so I will leave it to you to come up with more."

Re: LM1875

Vždyť to tam píše big_smile Pro ty úchyly, kteří si myslí že je naprosto nezbytné (v závorce není big_smile)  aby zpětná vazba byla tažena co nejkratší cestou je možné napájet rezistor přímo na nohy.

Re: LM1875

Jo jo, asi se nadají nazvat jinak než úchyly smile Na druhou stranu na těch stránkách (nějaký čas je znám) má občas i rozumné věci.

Re: LM1875

nemáte někdo zkušenost s plošňákama z eBaye? Zda to není úplný šunt? Mám na mysli toto:

http://www.ebay.ca/itm/LM1875T-Dual-Cha … SwOVpXTuu5

http://www.ebay.ca/itm/Classic-LM1875T- … Sw32lY0hN~

(upravil mechanik 14. 7. 2017 22:45)

Re: LM1875

Ten prvý má asi rozliatu zem po celej ploche pre oba kanaly a tiež len jedno napájanie ale prípojky vstupov má daleko od seba, takže tam sa zemnej slučke nevyhneš... Ale zemné slučky nerieši takmer nikto smile a pri LMku by som sa tým až tak netrápil. Ten druhý návrh kde je vidieť spoje tak vidím že by ich určite išlo navrhnúť lepšie. No myslím že pri LMku by som kludne do DPS z ebay išiel, ono nie je tam až tak čo pokaziť... Valastne tie veci z ebay asi dosť kritizujeme. Jasné že to nie je nejaky high end ale stavebnice z EZK a tak rôzne asi nebudú o nič lepšie... Hlavne by som si dal pozor na stavebnice so súčiastkami, iste tam majú nejake kopie. To je asi najväčšie riziko.