Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zdroje signálu » Jakou nastavit impedanci vstupu na actidampu mk4?

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [10]

Téma: Jakou nastavit impedanci vstupu na actidampu mk4?

Zdravím, Mám gramofon s přenoskou JVC-z4s a Actidamp mk4, k přenosce mám i datasheet, v němž je uvedena frekvnční charakteristika s tím, že vstupní impedance je 47kOhm (ta jest uvedena i v technickým parametrech preampu, a 100pF.

Pochopil jsem správně, že mám tedy na přepínačích vstupu sepnout páčku poz. 1, a ostatní vypnout, když podle schématu je kond na vstupu pro tento pin právgě 100pF?

Předem děkuji.

Datasheet přikládám:

http://www.jpeg.cz/images/2014/09/24/y6KkQ.th.jpg

http://www.jpeg.cz/images/2014/09/24/JHaem.th.jpg

(upravil cestmir 24. 9. 2014 9:34)

Re: Jakou nastavit impedanci vstupu na actidampu mk4?

100pF je dosť nízka odporúčaná kapacitná zložka impedancie záťaže (ak to teda myslia ako optimum). Toľko alebo viac bude mať dosť pravdepodobne už samotný kábel a aj to len nejaký trochu normálny koax (RG-58 má 100pF/m, RG-62 45pF/m, bežné "hifi" low-costy mávajú aj stovky pF na meter).

(upravil Pech. 24. 9. 2014 16:40)

Re: Jakou nastavit impedanci vstupu na actidampu mk4?

Kabel mám originální ke gramofonu, končí 2x cinch + doplňková zem, v gramci je napevno, má tak 0,75m...

Když přidávám kapacitu na vstupu, přibejvají vejšky, jichž je na druhou stranu dost, i když mám všechny páčky v nule...  Tak nevim.....

(upravil cestmir 24. 9. 2014 16:51)

Re: Jakou nastavit impedanci vstupu na actidampu mk4?

Výšky by mali pribúdať práve naopak, s uberaním kapacity... Si si úplne istý orientáciou tých DIP sw.? smile

Kapacitu kábla je najjednoduchšie zmerať RLC metrom, ak je ale pôvodný, kľudne by som mu tých >= 100pF odhadol.

Ďalšia možnosť ako zvoliť kapacitu je dobrá meracia LP + nf mV-meter alebo ARTA...

(upravil Pech. 24. 9. 2014 17:23)

Re: Jakou nastavit impedanci vstupu na actidampu mk4?

tak na přepínačích je na jednej straně páček napsáno ON - CEY  na druhej 1 2 3 4..

Když je mám všechny u čísel, nejmíň vejšek, když je mám u ON - CEY nejvíc vejšek

RLC metr, artu ani zkušební LP bohužel nemám.

(upravil cestmir 24. 9. 2014 18:34)

Re: Jakou nastavit impedanci vstupu na actidampu mk4?

Môže to tak byť, tá zaťažovacia kapacita sice tvorí s impedanciou prenosky dolnopriepustný filter, ktorého deliaca f sice s rastom kapacity klesá, ale rezonančné maximum LC (kde L je indukčnosť prenosky, pri MM rádovo okolo 500mH), keď už padne do audiopásma, môže v úzkom rozsahu výšky zdôrazniť.

Ak nemáš ďalšie možnosti, nechaj tam buď nič (kapacita kábla), alebo 100p, alebo uchometricky s referenčnou platňou, pri ktorej zhruba vieš, ako má znieť...

Re: Jakou nastavit impedanci vstupu na actidampu mk4?

čestmír: tak já to porovnával s integorvaným preampem v AZS 223, teď mám actidamp strčenej do linkovýho vstupu, stále v AZS223, byť po úpravách s řízením klidovoýho proudu, jež je vyšší, lepším zdrojem, lepšíma koncovejma trandama a tak....

nejlepší je to podle mýho ucha na poloze nic, pokud dám 100p je to skoro stejný, když přidávám další kapacitu, začnou se zvýrazňovat vejšky mno.... Ona je ta přenoska taky už trochu archivní, nicméně zvukove se mi líbí, třeba VMko ty spodky tak dobře nehrálo... navíc k ní mám jednu dobrou a dvě nový jehly, tak jí chci ještě nechat sloužit.

Děkuji.

Re: Jakou nastavit impedanci vstupu na actidampu mk4?

cestmir napsal:

nechaj tam buď nič (kapacita kábla), alebo 100p

přesně tak, nebo vypájet 100p a dát tam menší kapacitu (NPO nebo COG keramiku).

Korekčák v AZS223 je hrozný...

Web

Re: Jakou nastavit impedanci vstupu na actidampu mk4?

Pre predstavu ešte úplne naivný model s parametrami Ortofon OM5-ky (750R/450mH).

http://dl.dropboxusercontent.com/u/59011027/2014/120px/mm-load.png

Jednotlivé char. sú odspodu pre zaťažovacie kapacity 0, 100, 200, 300, 400, 500pF.

Rovné je to pre C mierne cez 100p. Pre 500p je tam už 4dB peak okolo 9.5 kHz...

(upravil Pech. 24. 9. 2014 20:08)

Re: Jakou nastavit impedanci vstupu na actidampu mk4?

Dobrá nechám to na 0, až bude Dpa, tak se zase uvidí smile

Děkuji.

Příspěvky [10]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Jakou nastavit impedanci vstupu na actidampu mk4?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£