Téma: 18 hornflex a paraelne 18wbin

Zdravím

mám dotaz jak se bude chovat propojení dvou rozdílných reprobeden typu Hornflex a Wbin
pokud zvolím klasické paraelní zapojení na zesilovač, bude akustický výkon větší?
nebo se musí jedna reprobedna třeba Wbin zapojit opačně polarita...

pokud budu mít dvě bedny hornflex a dve wbin jaký by jste zvolili zapojení na zesilovač?

Re: 18 hornflex a paraelne 18wbin

čau, záleží jakou mají bedny impedanci? Hodně taky záleží co je to za zesilovač.

Re: 18 hornflex a paraelne 18wbin

Ty bedny jsou osazeny reproduktory 18" 600W vsechny ctyri klasika  8ohm. A zesik QSC4050

Re: 18 hornflex a paraelne 18wbin

zesilovač máš hodně slušný! smile  pokud dáš bedny paralelně  tak ano, zvene se SPL o 3db. u Zapojení nepřehazuj polarity, může vzniknout akustický skrat. ( nebude to basovat) zapoj klasicky paralelně ale vždy stejné bedny ( stejné repro) spolu. Když zapojíš např. hornflex a Wbin paralelně na jeden kanál tak se stane vcelku hovno ale až do té doby kdy se horší ( nebo slabší) repro přetíží a tehdy teprve dojde k problému.
Další věc je ta, že Wbin má jinou cháru než hornflexy, tudíš by se měly jinak řezat.

Re: 18 hornflex a paraelne 18wbin

Ok tomu zapojeni uz rozumim a nejvic me zaujala posledni veta,
akorat netusim ty chary asi charakteristiky jaky jsou pro ty typy
Jak to nejlip nastavit pravdepodobne asi jen  na crossoveru smile

Re: 18 hornflex a paraelne 18wbin

No, pro mne by míchání horflexů a Wbinů představovalo velký problém.
Jednak se nemusí příliš potkávat vrcholy a proluky sinusovky akustických tlaků. Některé kmitočty budou zdůrazněny a některé mohou i skoro zmizet.
Dále si každý z nich žádá dosti odlišné nastavení ekvalizéru, hornflexy samozřejmě vyžadují strmou horní propust.
Raději bych z donucení dal dva stejné na každý kanál zesu a na každý roh pódia. Vyzařování stejně nebude nic moc.

Re: 18 hornflex a paraelne 18wbin

hlavne by som dal Wbin cca o 50-80cm viac dopredu ako Hornflex, aby faza bola priblizne rovnaka, potom by to zvukovo nemal byt problem.

Re: 18 hornflex a paraelne 18wbin

Problem s fazou bude a riadny. Kazda konstrukcia ma uplne iny priebeh a bude sa to spravat nepredvidatelne bez ohladu na to, ako sa vzajomne posunu.
Treba to otestovat, ale vysledok je neisty.
Rovnako odporucam dat rovnake boxy na stranu a cele to zapojit na mono.

Re: 18 hornflex a paraelne 18wbin

který typ wecka to je? MT18 s JBL4818 už jsem zapojeny spolu měl. Musíš si dát záležet na správném nastavení Delay. MT18 budou potřebovat i pár dB přidat na gate cca 2-3dB. Ale opravdu záleží na osazení a typu ozvučnice.

Re: 18 hornflex a paraelne 18wbin

jedna se o tento model který jsem objevil na netu jakožto nejvíc tomu podobný,
který je osazen aktuálně postarším ale zato výborným Eminence PS18-6008LF

http://www.autistici.org/freetekno/tekk/soundsystem/wbin4.jpg