Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 236 z 422)

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

  Stránky: ««« 1 ... 234 235 236 237 238 ... 422 »»»

RSS

Příspěvky [4,701 až 4,720 z 8,421]

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Jde vám to přehrát? Mně jutub nějak blbne big_smile Ale tohle mi včera udělalo radost, když jsem si to v dílničce zadrátoval...

http://www.youtube.com/watch?v=nbmokHn_ … e=youtu.be

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Vrata od trezoru, akorát to necvaká. big_smile

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Dnes jsem snad konečně ukončil věci, které jdou za záležitostmi duchovního charakteru a konečně snad budu mít 100% času k tomu se věnovat svým USBčkám. Už mi to docela chybělo. Stihl jsem si všechny věci nachystat, něco málo jsem zkoušel a hlavně jsem musel přeinstalovat celý comp. S tím přišly pochopitelně problémy. Nevěřili by jste jaká je "sranda" když člověk po půl roce otevře program, který sám psal. Výsledek na sebe pochopitelně nenechal čekat. big_smile Vůbec to nefungovalo. Tak jsem s tím několik dní laboroval než to začlo hrát.

Jinak kdyby někoho zajímaly ty sračky duchovního charakteru tak to najdete zde: http://goo.gl/RuHGkB Ale upřímně varuji Vás před tím, protože to s Vámi může nehezky zamést. big_smile
A navíc si myslím, že lidé co se zaobírají audio to vlastně ani nepotřebují. Proč? To musíte vědět ne? big_smile

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

xmarek: věci, které popisuješ v odkazu znám velmi dobře a vím, že to funguje smile Divím se akorát, že to nazýváš sračkou. Pokud mi napíšeš, že jsi to myslel ze srandy, měl by jsi vědět, že mozek a podvědomí nerozlišují srandu. A právě i proto vznikají některé bloky wink

Web

(upravil mechanik 22. 9. 2014 0:27)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Striktne technické typy ludí ako Hazys nech toto radšej preskočia a nečítajú. Dosť možné že ked považujú odkaz hore za blábol považovali by aj toto.

xmarek,
A.) človek čo má dostatočne velké akési "sebauvedomenie" a určitý prehlad to čítať nemusí pre to že sa aj tak nič čo by nevedel nedozvie.

B.) problém vidím v tom že všetky tieto veci sú poriadne zjednodušené a tak isto človeku čo neni uplne blbí je potom jasné že to ktovie ako fungovať nebude. Už tá hudba vo videu nemusí sadnúť každému. Napríklad mne to dosť lezie na nervy a ešte viac po vizualnej stránke. Ako ked som si čítal akusi tušim jehovistickú "brožúru", zo slušnosti nenazívam/ nedovolím si nazvať "žvástami". Bolo to o tom pre čo boh dopustí trpieť aj slušným ludom, čo ma celkom zaujalo. Ted ani nie to že by som dostal odpoved tú fakt nečakám skôr to ako to dokážu napísať tak aby to neznlo ako uplný nezmysel. Ked som si odmyslel x citátov z biblie ktoré tak z 99% neboli k veci + nejaku "omáčku" tak som sa dozvedel akurát to že boh sa na ludí z Haiti (záplavi...) vykašlal pre to že si vyberá komu pomôže a komu nie a konkretne menovite ich nepovažoval za dôležitých. To je teda minimálne pekne hrubé a hnusné.

C.) Človek by mal mať slušnosť, sebareflexiu/sebauvedomenie v sebe. Ked tu tieto veci píšeš tak si to väčšinou prečítajú len 2 typy ludí, jedni tomu veria a nemusia to čítať a druhí ťa budú považovať za blbca a článok za žvást. Ako sa hovorí nikomu rozum (ani nič iné) do hlavy nenaleješ a ja by som sa na nejaku osvetu národa vyprdol.

D.) Každopadne je to zaujímavejšie než to minule, čo si na koniec radšej zmazal... A sám verím že postoj človeka toho môže dosť ovplyvniť, čiastočne aj to zdravie.

E.) Zase na druhej strane určite by sa našlo dosť ludí čo dostali nejaku hnusnú chorobu bez toho aby mali nejake komplexy a mali v sebe mimoriadnu dávku nejakeho pesimismu.

No aspon som sa pekne vykecal  big_smile Toto bol vhodný podnet... Človek pri podobnej téme nepotrebuje ktovie kolko vedomostí aby zaplnil 1/4 strány... No toto možno uzdraví zase mna pre to že som povedal svoj názor bez toho aby som z niekym viedol monolog a musel sledovať ako ho to nezaujíma, čo je úlava big_smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Zajímavý téma a zajímavý počtení. Podle mě to maj lepší lidi, kteří se dobře znají (myšleno sebe samotného). smile

Web

(upravil Hazys 21. 9. 2014 22:44)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Představ si, že sem to letem světem přečetl. Je to trochu až přehnané si myslím, jak je to podané, ale z určité části a pohledu na věc to tak funguje. Biochemie (vznešeně "láska") je pěkná svině lol

//PS, mám jeden nápad: Nechcete založit vlákno "kdo věří na lásku"? Bylo by to možná zábavnější, než dokola pořád po/hádky o Leošovi, co nevrací přístroje. lol

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Borci s pajkou si budou vykladat o lasce. To je uhozeny jak nikdy, zaroven je to vyzva. big_smile

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Upřímně Vážení tak tak takovou odezvu jsem opravdu nečekal, myšleno v dobré. Sám koukám jak tele na nové vrata kolik lidí jen z tohoto fóra na to kliklo, byť jsem předem předeslal co je to za "blábol". big_smile
To hned vysvětlím. Za blábol jsem to to označil s jistým sarkazmem, protože pochopitelně kdybych tomu nevěřil tak to nepíši. Strávil jsem tím neuvěřitelně mnoho času a to nejenom psaním různých věcí, které můžou a nemusí být dobré, ale i studiem. Pochopitelně je na tom stejně jako na všem vidět určitý vývoj, kterým si neustále procházím. Zpočátku jsem k tomu přistupoval s větší silou. Ano, moc jsem tlačil na pilu, ale to patří taky k určitém uvědomění. Zase na druhou stranu to bylo nutné, protože kdybych tak nečinil tak bych zapadl mezi tu tunu hnoje co máte/máme možnost všude vidět. Viz ty zmiňované letáky od Jehovistů apod. Mě se to taky hnusí. Ne kvůli podstaty, kterou tam píši. To ani ne. Nemůžu to kritizovat, protože to jednak neznám a nečtu, ale spíš způsobem jakým to Jehovisté dělají. Oni na lidi tlačí příliš moc. To, že je otravují např. chozením po bytech, vystáváním na ulici apod. jim moc důvěry nepřidá. Zase na druhé straně kdyby jen mlčky čekali až se někdo objeví u jejich dveří tak se o nich neví. To je druhá strana mince. Na co, ale přitom zapomínají je svoboda. Tím myslím svobodu mít vlastní názor a to já maximálně respektuji a dávám to všem neustále najevo i v těch věcech co jsem psal, v těch příspěvcích je to neustále zmiňované.
Co se týče hudby, filmů, humoru atd. to vše je věcí vkusu a i já mám občas den kdy se mi něco líbí a kdy ne. Takže výběr těchto věcí je nesmírně těžký. Zase na druhou stranu kdybych všude dával jen texty tak to lidi ubije a může je to unudit a to nechci. A stejně se dá vysvětlit i ta píseň, kterou jsem přejmenoval na hymnu. Účelem nebylo, aby se to líbilo všem, ale aby to trošku ukázalo myšlenku o co mi v tom jde. Proč je tam jen jedna je docela logické. Chtěl jsme opravdu minimum věcí a informací. Je tam nezbytné minimum, nic víc. Pochopitelně, že to není všelék a je to opravdu jenom základ. V těch příspěvcích pak hovořím o věcech, které za tím jdou. A pro pochopení celé problematiky je nutné nastudovat i knihy, které jsou tam zmíněné a nejenom to. Vlastně jsem se snažil laicky podat věci co jdou za tou problematikou. Snažil jsem se o velkou míru apolitičnosti a hlavně o to, aby to oslovilo pokud možno co nejvíc lidí všude na světě, což si myslím, že podle ohlasů nejenom tady, se mi daří. Což mě nesmírně těší. To, že se to některým lidem nelíbí je zcela logické. Jak se říká "Není člověk na světě ten, aby se zalíbil lidem všem". A vím, že ani mi se to nepodaří. Cílem je totálně otočit v pr*el tuto společnost a je mi jasné, že to se asi mnohým lidem nebude. Zda se mi to podaří ukáže čas. Jak jsem napsal vyvíjí se to dobře. smile

No a teď k některým věcem co tady zazněly. Proč jsem to nazval blábol? Možná právě protože, že si rád ze sebe dělám legraci. A vím, že pokud to nemyslím vážně tak se to nesplní. Ano to je princip všech věcí co jdou za sněním apod. Ku příkladu jsem si před cca. půl rokem ze srandy přál 50 cm penis. A nic. sad Docela to naštve. big_smile A stejné je to i s tím blábolem. Pro někoho blábol, pro někoho ne. Důležité, že to splnilo svůj účel a lidi si to např. na tomto fóru čtou. Vím to, protože jsem taková mrcha, že to přes google sleduji. big_smile
To, že to někdo zná je docela logické. Ale myslím si, že každý si tam může něco najít. Snahou není jen hovořit o Bohu, ale nasměřovat společnost určitým směrem. Stejně tak se to bude týkat i tématu "Peněz", které teď chystám. Tam už opravdu nezůstane nit suchá a mám obavu, že to sejme i mě. big_smile Nebo ne ... Vím, že ne, už jsem se popral s plno věcmi a vím jak to celé funguje takže to maximálně dopadne tak, že se nic nestane. A to mě zas tak moc žíly trhat nebude. big_smile Proč? Protože mám svou práci, koníčky, nebo teď spíš ty svoje koníčky a ty mi nikdo nesebere. Audio se stalo mým životem a vím, že toto je věc, která mě možná jednou bude i "živit". Anebo taky ne. Ono to ani tak důležité není.
Důležité, že dělám věci co mě baví a, že mě to občas neuvěřitelně rozesměje. Jako např. ten příspěvek od Hazyse. rofl

Web

(upravil Kritik 22. 9. 2014 20:12)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Dnes mi přišel balíček z Japonska.

https://i.postimg.cc/JDbBg8md/2187621.jpg https://i.postimg.cc/0zbn4z4W/2187622.jpg

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Já jsem začal shánět věci na kompletaci dpa....  snad se podaří, držte mi prosím palce smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Do ktorého DPA si sa pustil?

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Mám tu dva moduly 223 od antiho a potřebuju  trafa (zadaná), kisnu, ochrany a softstart...

K tomu korekčák á-la 550.... zase kisnu, operáky snad přijdou nepajclý, potenciometry snad taky budou, byť ty dva 5Kohm malý nebyly, kondy objednaný, desku si musím nechat udělat, fotocestu nemám a takhle jemný cesty centrákem, to by byl běs...

Actidamp už je na světě...

Než se to sejde, musím vymyslet ty kisny, aby byly prakticky řešený, trochu vypadaly a šly udělat doma....

(upravil mechanik 24. 9. 2014 17:24)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

https://i.postimg.cc/18Zy3J7x/2187821.jpg https://i.postimg.cc/4KfZznTB/2187822.jpg https://i.postimg.cc/rdfTgcVc/2187823.jpg

Po rokoch práce som dnes dokončil povrchovku poslednej plochy projektu. Po tom všetkom už sa cítim byť tak trochu lakýrníkom... Dúfam že tie desiatky hodín práce (ked nie viac...) s rôznymi tmelmi, lakmi, farbami a rôzne klúčové skúsenosti využijem v dalších projektoch. Konečne bude čas sa na plno venovať čistej elektrotechnike. Teda až na krabice koncákov...

To boli neskutočné finančné straty... ale o tom je DIY a vývoj niečoho vždy. Človek za to dá niekolko krát viac než keby to robil druhý krát a presne vedel do čoho ide.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

tak mi přišel baliček přechodek a součástek na zesilovač transiwatt 140studio,bude renovace.konečně rozehřeju pájku.....hahaha

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Jelikož zájem lidí toho fóra předčil mé očekávání tak vám to tady dávám vědět téměř jako prvním (mimo facebook).

Dneska jsem dokončil první část mé neuvěřitelné user story big_smile s názvem "Peníze a my I". Celé to naleznete v sekci s názvem "Neuvěřitelné příběhy jednoho blázna aneb Quardo šestka se neříká.

Případné zájemce prosím, aby jsi nejdříve přečetli licenční ujednání. A to myslím opravdu vážně nebo za Vás fakt neručím. wink

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

mechanik: pěkné, snad se mi povede nějak vymňouknout tu skříňku na dpa...

Nicméně dotaz- má někdo zkušenost s tím, že se popisky udělají přes šablonu na písmena olejovým popisovačema  přestříká se to bezbarvým lakem, aby hliník nezavadnul - lakem jakým?

Děkuji.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Tak jsem koncáky transportoval s lajsniček, se kterejma jsem je obdržel, na chladič...  neobešlo se to bez problémů, nicméně je to na světě a hraje to...

Nicméně jsem to všechno málem zkurvil, když jsem ten přenos dokončil, tak jsem to připojil nejdřív na malý tráfko 2x12V co zbylo po původní verzi ZW, starej 4R reprák, moduly naběhly, při dotyku vtupu bruměly, po připojení walkmana hrály oba, byť málo vybuzený, protože malý trafo a z walkmana leze tak 250mV.... proti tomu nic...

tak jsem si říkal že udělám zkušební provoz na bednách, sáhnul do skříně pro ochrany, ty připojil napájením na malej lab. zdroj, na moduly větší tráfko co mi tu přebejvá (150VA -2x22V) moduly naběhly, dotyk-brum - takže OK, zatím pořád na takový trhany co tu mám na zkoušení...  tak jsem chtěl vrazit vstup do PC a pustit to normálně, protože ze stávajícího zesáku výstup preampu nedostanu a z tuneru by to jelo na plný kule.... písknul jsem si kde je zem, připojil zem okamžitě vypla ochrana a očmoudnul se R78.... nechápačka.... pak ještě prověrky, pokusy, stejný.....  tak jinak, zkontroloval jsem ochrany, chovaly se OK, samotný konce normálně hrály...   vzdal jsem to a přepojil jsem napájení ochran na jeden z koncáků a jede to normálně už celej večer.....  Proč? proč? proč?  málem jsem to celý dojebal a nevim proč....

Určitě se přijde na to že jsem udělal nějakou monstrózní píčovinu, nicméně neuvědomuju si jakou....

(upravil cestmir 25. 9. 2014 22:54)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

To je klasika, predpokladám že R78 je tam ten povestný vstupný medzizemný 10R...

Ak z akéhokoľvek dôvodu tečie väčší než zanedbateľný vyrovnávací prúd medzi zemou zdroja signálu (ktorým bol komp v tr.I) a výkonovou zemou DPA a ten odpor nie je bypassnutý antipar. diódami, je prvý na rane. Ak tam máš bežný 600mW odpor, čokoľvek viac než 250mA ho preťaží. Zodpovedá to rozdielu potenciálov >2,5V.

Otázka je, prečo tam taký rozdiel potenciálov vznikol. Ako si mal napájaný koncák - so zdrojom v tr.II (dvojvodič bez PE) alebo tr.I (trojvodič)?

To, že sa vypla ochrana je už väčšinou len dôsledok prerazeného medzizemného odporu - bez neho to neudrží nulovú DC zložku na výstupe.

V princípe ale prísť na dôvod by nemal byť problém, stačí merať a uvažovať.

(upravil Pech. 25. 9. 2014 23:10)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Tak koncák to přežil odpor asi taky, měřil jsem ho jen tak v desce, na výstupu je offset několik mV- podle multimetru... Mezizemní odpor to skutečně je.

já právě přemejšlím proč... země jsem měl spojený, od lab. zdroje i od konců, ten lab zdroj napájel jen ty ochrany, který měl sepnout relátka....

byly na minimálním napětí sepnutí relátek, asi 11V - zabraly ihned, ael odpor trochu zatopil...

Nakreslím si to na papír a budu bádat...

Zdroj lab. tř.1, PC, tř.1, zdroj pro konce - trafo na stole ležící tř.2....

http://www.jpeg.cz/images/2014/09/25/KQ3MO.th.jpg

Příspěvky [4,701 až 4,720 z 8,421]

  Stránky: ««« 1 ... 234 235 236 237 238 ... 422 »»»

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£